Awatar użytkownika
MetalNews.pl

Powerwolf

MetalNews.pl 4 lata temu

Obrazek
Nie znalazłem tematu o tym zespole, więc pojawia się z mojego ramienia. Dyskusję o tym zespole rozpocznę od mocno przedpremierowej recenzji najnowszego albumu pt. The Sacrament of Sin, którą popełnił redakcyjny kolega. Premiera krążka została zaplanowana na 20 lipca 2018 roku i ukaże się dzięki Napalm Records.

Przy okazji zapraszam do ekskluzywnego wywiadu z członkiem kapeli, konkretnie z klawiszowcem Falkiem Marią (hehe) Schlegelem.

Dyskografia:
2005 - Return in Bloodred
2007 - Lupus Dei
2009 - Bible of the Beast
2011 - Trinity in Black [boxed set]
2011 - Blood of the Saints
2011 - Wolfsnaechte 2012 Tour EP [split]
2012 - Alive in the Night [live]
2013 - The Rockhard Sacrament [EP]
2013 - Amen & Attack [single]
2013 - Preachers of the Night
2014 - The History of Heresy I (2004-2008) [boxed set]
2014 - The History of Heresy II (2009-2012) [boxed set]
2015 - Blessed & Possessed [split]
2015 - Wolfsnächte 2015 Tour EP [split]
2015 - Blessed & Possessed
2016 - The Metal Mass - Live [live]
2018 - Demons Are a Girl's Best Friend [single]
2018 - Fire & Forgive [single]
2018 - Incense & Iron [single]
2018 - The Sacrament of Sin

Wybrane utwory:

Skład:
Charles Greywolf - Bass (2003-present), Guitars (2011-present) ex-Flowing Tears, ex-Heavatar, ex-Red Aim
Matthew Greywolf - Guitars (2003-present) ex-Flowing Tears, ex-Flowing Tears & Withered Flowers, ex-Red Aim
Falk Maria Schlegel - Keyboards (2003-present) ex-Red Aim
Attila Dorn - Vocals (2003-present) ex-Dragon's Tongue, ex-Meskalin, ex-Red Aim
Roel van Helden - Drums (2011-present) Delphian, Freak Neil Inc., Lites over Fenix, ex-DVPLO, System Pilot, ex-Marcel Coenen, ex-Subsignal, ex-Sun Caged, ex-Gramoxone, ex-My Favorite Scar, ex-Equisa (live)
▼ Byli muzycy
Stéfane Funèbre - Drums (2003-2010) ex-Finishing Stroke, ex-Flowing Tears, ex-Mercury Tide, ex-360 Degrees, ex-Red Aim
Tom Diener - Drums (2010-2011) Bad Butler, Celesta, Lalu, Tomorrow's Eve, ex-Feetless Hands, ex-The Experience, ex-Eyes of Eden
▼ Muzycy koncertowi
Markus Pohl - Guitars (2016, 2017-present) Mystic Prophecy, Souldrinker, Watch Me Bleed, ex-Justice Inc., ex-Symphorce

Fabian Schwarz - Guitars (2012) Consfearacy, Runamok, Terrible Old Man, The New Black, Vampyromorpha, ex-Ritual Spirit, ex-Tyran' Pace, ex-Prophesy, Who Brought the Dog, Wild Zombie Blast Guide, ex-Abandoned, ex-Paradox, ex-Stormwitch, ex-Fallen 2 Pieces
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Powerwolf/34543
BC: https://powerwolf.bandcamp.com/music
https://www.metalnews.pl - Portal muzyczny dla fanów rocka i metalu: wiadomości, recenzje, relacje, koncerty
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 4 lata temu

MetalNews.pl pisze:
4 lata temu
Nie znalazłem tematu o tym zespole, więc pojawia się z mojego ramienia.
Obawiam się, że wyciągnąłeś niewłaściwe wnioski z jego nieobecności :twisted:
Awatar użytkownika
MetalNews.pl

MetalNews.pl 4 lata temu

@porwanie w satanistanie serio? Czyli faktycznie coś jest nie tak z tą szukajką :-/.
https://www.metalnews.pl - Portal muzyczny dla fanów rocka i metalu: wiadomości, recenzje, relacje, koncerty
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Porwaniemu chodzi raczej chyba o wątpliwe zainteresowanie zespołami tego typu wśród forumowiczów ;) Nie jesteśmy wielkimi miłośnikami niemieckich festów ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
MetalNews.pl

MetalNews.pl 4 lata temu

@yog Lel, no bez przesady. Czasem trzeba wyjść z piwnicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Wiadomo, tylko wtedy w ramach odskoczni wolę sobie posłuchać, dajmy na to, Brodki, niż wesołych metalowców zrodzonych z plastiku ;)
Rt81

Rt81 4 lata temu

A ja tam czasem ich słucham, szczególnie podczas jazdy rowerem. Ich dużym atutem jest naprawdę dobry wokalista. A że to produkt czysto komercyjny? I co z tego jak dobrze zrobiony. Ale ja Ghost lubię więc pewnie się nie znam 😜
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Ghost ciut co innego moim zdaniem, jednak oni nie startowali od razu albumem dla Metal Blade :P Ba, singiel Elizabeth wyszedł w totalnie podziemnym kulcie, jakim jest Iron Pegasus Records ;)
Rt81

Rt81 4 lata temu

Dlatego piszę że Powerwolf to produkt ale dobrze zrobiony, na pewno lepszy niż wszystkie hamerfale itp. mi się dobrze pokonuje km na rowerze w rytm tych melodyjek.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Wiadomo, takie kapele też mają swoje miejsce i choćbym pisał dajmy na to o Arch Enemy, że "zaorać", to takie zespoły odgrywają ważną rolę w środowisku metalowym. Trudno dajmy na to odpalić sobie do treningu Burzum, bo efekty będą znacznie gorsze, niż przy bardziej skocznej muzyce, a i nikt nie zaczyna przecież słuchać death metalu od np. Sadistic Intent ;)
Rt81

Rt81 4 lata temu

Ja tam o żadnym zespole nie napiszę zaorać, po prostu jak mi się coś nie podoba nie słucham,tak samo nikogo na siłę do żadnego zespołu nie przekonuje. Każdy ma swój gust,swoje preferencje. Ja np. nie trawie Korna dla mnie to gówno nieziemskie,ale innym może się podobać i ok. Zresztą nie wszystko co się dobrze sprzedaje jest złe, chociaż czasami mi się wydaje że dużo tzw prawdziwków gardzi wszystkim co osiągnęło jakąś tam popularność. A tak naprawdę większość zespołów chciało by osiągnąć taki poziom żeby mogli się ze swojej muzyki utrzymać na dobrym poziomie. Jak mówią inaczej to poprostu kłamią, przynajmniej większość.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 4 lata temu

Całkiem fajny obrazek udało im się nakręcić w tym polskim kościele. :) Nie wiem tylko jakim trzeba być debilem, żeby umiejscowić Polskę na południu Europy, ale nie wnikam...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Może kręcili to w minionym tygodniu i sądzili, że są w okolicach Grecji ;)
Lis
Moderator globalny

Lis 4 lata temu

Coś okropnego.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 4 lata temu

To wygląda, jakby ten zespół umyślił sobie, by wziąć i skompilować wszystko, co w tego typu pitoleniu najgorsze.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”