Awatar użytkownika
mentally murdered
Master Of Puppets
Posty: 122
Rejestracja: rok temu

mentally murdered

Dzisiaj ukazała się EP'pka Serpent Corpse. Death/Doom.



Brutal death metalowe Putridity ma też dzisiaj premierę. Na BC jeszcze nie ma całości, ale na YT już jest. Nie moje klimaty, ale może kogoś zainteresuje. Okładka autorstwa wiadomo kogo.


Awatar użytkownika
mentally murdered
Master Of Puppets
Posty: 122
Rejestracja: rok temu

mentally murdered

Trzy dni temu premierę miał debiutancki album black metalowego Thanatorean z Polski:

Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Valdrin wypuścił nową epkę.
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mentally murdered
Master Of Puppets
Posty: 122
Rejestracja: rok temu

mentally murdered

Przeglądałem sobie dzisiaj zakładki w przeglądarce i miałem zapisane nowe defacement - na razie tylko jeden numer promujący płytę, całość 22 sierpnia.

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 4192
Rejestracja: 9 lat temu

Pioniere

Na piątego września zaplanowana jest premiera Degeneration Chamber, trzeciego albumu thrashowej ekipy z Jersey, Condition Critical. Poniżej promujący album singiel Cryonic Intestinal Preservation oraz track-lista:


01. Wretched Aggression
02. Deconstructive Horrors
03. Cranial Dissolution
04. Hydroponic Mutation
05. Postmortal Simulation
06. Psychological Epidemic
07. Incubation Disposal
08. Cryonic Intestinal Preservation
09. Excarnation
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

mentally murdered pisze: 11 mies. temu Trzy dni temu premierę miał debiutancki album black metalowego Thanatorean z Polski:

Dobre to jest!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY



Ten slowacki atmo black jakoś nigdy domniemania nie trafiał, chociaż wszystko wydaje się być tuna swoim miejscu. Ale może zainteresuje jakichś nathasów , czy brzasków.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Szajtan pisze: 4 lata temu Toruński Eteritus w odświeżonym składzie powraca w barwach Godz Ov War Productions. Album ukaże się pod koniec września. Pierwsza próbka z płyty poniżej.

27.06.2025
Obrazekhostingi zdjęć
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

JEST I ON !

Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
mentally murdered
Master Of Puppets
Posty: 122
Rejestracja: rok temu

mentally murdered

Ciekawa rzecz:

Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 925
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush

Obrazek

Reedycja na CD Necromantia / Varathron – The Black Arts / The Everlasting Sins dostępna na selfmadegod-store.pl
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY



Dziwny album, dziwny jak gust ludzi, którzy słuchają Behemotha po Satamonice, tylko, że tu jest odwrotnie, niż w muzyce czołowego polskiego metalowca, bo zaczyna się chujowo, a kończy ciekawie. Taki kucometal, porównują to w opisie do wczesnego Deicide np., a tymczasem ja tam słyszę Angelcorpse, przestaje z czasem być takim skomasowanym dźwiękowym kuku i podróżuje bardziej w blackowo / thrashowe rejony. Raz podszedłem i wyłączyłem po paru minutach, ale dziś naszła mnie chęć na coś mocniejszego, więc wróciłem i dochodzę do wniosku, że nie jest to takie złe.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Ascetic
Posty: 9
Rejestracja: 7 mies. temu

Ascetic

Moral Implant - "Delusion".
Stajnia Caligari Records.
Za dwa dni premiera.




Gratuluję przesympatycznemu koledze, bywalcowi stołecznych i nie tylko gig-ów, że materiał powstał (tego drugiego wydanego, hc, też właściwie gratuluję), że się wieść gminna i stołeczna poniesie. Po CLVRNC, SPCS, (czy polskich hejwi czy spid metylach, co u Niemca wydają), że będzie zagramaniczna dystrybucja, będzie fejm, będzie może i talon na ... i balon.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Szajtan pisze: 5 lat temu Grimcult jest kolejnym z przedstawicieli samotników, w tym przypadku przelewającym w formie dźwięków swoje mizantropijne uczucia. „Revelations of Sinister Flame” to nieco ponad dwadzieścia minut surowego i nieskomplikowanego black metalu o dość mocno melancholijnym i mizantropijnym zabarwieniu.

Jest i druga epka
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
tomder
Master Of Reality
Posty: 273
Rejestracja: 9 lat temu

tomder

Vortex pisze: 4 mies. temu
Szajtan pisze: 5 lat temu Grimcult jest kolejnym z przedstawicieli samotników, w tym przypadku przelewającym w formie dźwięków swoje mizantropijne uczucia. „Revelations of Sinister Flame” to nieco ponad dwadzieścia minut surowego i nieskomplikowanego black metalu o dość mocno melancholijnym i mizantropijnym zabarwieniu.

Jest i druga epka
Obrazek
Świetna druga epka. Dużo Katharsis i Darkthrone.
Dam link do odsłuchu
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

Akurat zacząłem czytać o przygodach Kane'a , a tu jeden ze słuchanych przeze mnie zespołów hejwiorkowych wypuścił epkę inspirowaną tekstami Karla Edwarda Wagnera. Taką dużą epkę, bo trwającą pół godziny:
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5090
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

Kane zajebisty, jeden z najlepszych bohaterów szeroko pojętego fantasy. O ile nie najlepszy. A Pajęczyna Utkana z Ciemności to absolutny rozpierdol i koń z Valony pod Efrel!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

Właśnie czytam to po 32 latach przerwy, chociaż w wydaniu Vespera ten tekst nosi tytuł Sploty mroku.

JEBAĆ OKALECZONE BABY, A ŁADNE NIECH SIĘ SZYBKO OKALECZĄ !

Ale epeczka zajebista. Wiem, dlaczego lubię ten zespół.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1821
Rejestracja: 8 lat temu

porwanie w satanistanie

TITELITURY pisze: 3 mies. temu Akurat zacząłem czytać o przygodach Kane'a , a tu jeden ze słuchanych przeze mnie zespołów hejwiorkowych wypuścił epkę inspirowaną tekstami Karla Edwarda Wagnera. Taką dużą epkę, bo trwającą pół godziny:
Dzięki za cynk, akurat ostatnio dotarł'do mnie ostatni tom Kane'a z Vesper, będzie podkład :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7877
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

DiabelskiDom pisze: 3 mies. temu Kane zajebisty, jeden z najlepszych bohaterów szeroko pojętego fantasy. O ile nie najlepszy.
No jak nie jak tak! :D
porwanie w satanistanie pisze: 3 mies. temu Dzięki za cynk, akurat ostatnio dotarł'do mnie ostatni tom Kane'a z Vesper, będzie podkład :)
Only stare pięciotomowe kalekie wydanie Phantom Press is real! :twisted:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

To nowe tłumaczenie jest jednak lepsze. Ale kończę pierwszy tom i rad jestem niezmiernie, że pozostałem tak głupi, jak wtedy, gdy miałem 10 lat, bo lektura sprawia mi zajebistą frajdę. A gdybym dajmy na to zmądrzał i takie ksiażki nie pochłaniałyby już mojej wyobraźni, byłoby mi bardzo smutno.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7877
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

Stare wydania (część cyklu z innym tłumaczeniem wypuściło w latach 90-tych również wydawnictwo Amber) były strasznie kalekie, ale jednak miały swój niepowtarzalny klimat. Kane jest zajebisty i jako (anty)bohater broni się do tej pory. Dzisiaj ten cykl już nie robi takiego wrażenia, bo rynek wydawniczy wygląda zupełnie inaczej, a Heroic Fantasy i Dark Fantasy w takiej formie już mało kto (niestety!!!) pisze... :roll:

Czytałem spore fragmenty tego nowego wydania Vesper i były całkiem spoko. Moje egzemplarze (poza trzecim tomem, którego jakimś cudem jeszcze nie zamówiłem) stoją sobie grzecznie na moim conanowym regale, ale jakoś nie mogę się za nie zabrać. Chyba nawet są jeszcze zafoliowane. :) Aktualnie czytam (który to już raz?!?) stare wydanie Phantom Press. :twisted: :twisted: :twisted:

Uwaga! Kadrę administratorsko-moderatorską uprasza się o przeniesienie kilku ostatnich postów do tematu o książkach lepszych aktorów! ;)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3972
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

To wydawnictwo prezentujące czeski podziemny black metal ma całkiem uroczy tytuł. To tacy black metalowcy, co lubią pograć z punkami i dla punków. Jest coś bardziej raw, jest i bardziej klimatycznego. Przyjemnie się tego słucha.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2575
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Lokabrenna to nowy projekt powołany do życia przez wokalistę/basistę nieistniejącego Svartidaudi.

Zastanawiałem się chwilę czy robić temat ale to dopiero demo więc chyba za wcześnie..

W każdym razie dostajemy tu 4 długie numery trwające łącznie 50minut zabierające w podróż po islandzkich lochach hehe
Liczę na kontynuację i że za jakiś czas dostaniemy jeszcze więcej bo brzmi to ciekawie i przypomina kilka dobrych projektów z tamtej sceny.
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3972
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

5 czerwca nakładem Dissonance Productions ukaże się „Bridge To Resolution” – debiutancki album solowy Shane’a Embury’ego.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 4192
Rejestracja: 9 lat temu

Pioniere

Vertebrae After Vertebrae - pod takim tytułem 29 maja nakładem Hells Headbangers Records ukaże się trzeci LP Japońskich gore grindersów z Pharmacist Podobno ma nawiązywać do debiutu - czyli dobrze, bo ich drogi LP znacząco nazbyt odbiegał od formuły zapoczątkowanej niegdyś przez Carcass - teraz ma być bliżej korzeni, co nawet nieco słychać w zaprezentowanym singlu, ale to i tak bardziej dm, niż rasowy goregrind - nadal nieco odległe od formuły znanej z debiutów obu formacji, choć tym razem nieco bliżej.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3972
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Jeżeli w składzie maczają palce ludzie m. in. w Incantation i Ascended Dead, to mniej więcej wiadomo, czego można się spodziewać...



Debiutancka EP-ka „Centurion's Demise” wyjdzie 7 sierpnia tego roku nakładem Blood Harvest Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.