Wszelkie pogawędki okołomuzyczne
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Re: Czego aktualnie słuchasz?

Post Pioniere » dzień temu

Obrazek
Ktoś słuchał? Poniżej komentarze z BC:
Haunting, beautifully dark and mysterious. Without a shadow of a doubt, this is one of the standout releases of the year so far.
One of the best extreme metal releases of 2019. A great balance between atmospheric and experimental black metal with a bombastic sound.
Mnie się w tych bardziej transowych, a zarazem agresywnych momentach kojarzą z The Architects of Extermination od Kommandant, ogółem podaną w bardziej atmosferycznym klimatycznym sosie. Zajebiaszczy płyt !!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » dzień temu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » dzień temu

Pioniere pisze:
dzień temu
Obrazek
Ktoś słuchał? Poniżej komentarze z BC:
Haunting, beautifully dark and mysterious. Without a shadow of a doubt, this is one of the standout releases of the year so far.
One of the best extreme metal releases of 2019. A great balance between atmospheric and experimental black metal with a bombastic sound.
Mnie się w tych bardziej transowych, a zarazem agresywnych momentach kojarzą z The Architects of Extermination od Kommandant, ogółem podaną w bardziej atmosferycznym klimatycznym sosie. Zajebiaszczy płyt !!!
Wszystko to jest prawdą, jeśli experimental black metal to jebanie motywów raz z DSO, a innym razem z Wolf's Lair Abyss/Grand Declaration of War. Bardzo fajnie ta płyta płynie, ale te zapożyczenia odbijają się czkawką i już zdążyłem zapomnieć, że w ogóle tego słuchałem. No, ale coś z Architects of Extermination też chyba rzeczywiście tam jest. Trochę to jednak, jak dla mnie, zbyt wykalkulowano-plastikowe, o wiarygodności nieprzekraczającej albumu Mare. A może hejtuję za te śmieszne opinie z bandcampa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

@yog ci to coś ciężkiego na głowę ostatnio spadło? Skąd tyle plastiku wszędzie widzisz? Hate przysłania ci ocenę i uniemożliwia wystawienie realnej opinii - obrzucanie czegoś gównem tylko temu, że są wyraźne zapożyczenia z kilku kapel, zrobione jednak mimo podobieństw po swojemu, a nie jak to opisujesz.
O Mayhem już nie wspominałem, bo każdy zna i se wyczai podobieństwa, jak posłucha tej jakże świetnie płynącej zero plastikowej i zero wykalkulowanej muzy, której wiarygodność, nie spada poniżej poziomu kolejnych płyt Mayhem, czy tych wszystkich kapel post-DSO, których non-stop w większości słuchacie, zachwycając się (to trochę tak jakbym obrzucał gównem Toola, że się za młodu najedli zbyt wiele muzy Voivod i się im ona czkawką po dziś dzień odbija :D).
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » dzień temu

No widzisz, mnie się po prostu post-dsowskie kapelki mocno przejadły przez te wszystkie lata i uważam takie granie w 2019 za swoiste faux pas, moim zdaniem ostatnia płyta DSO jest od tego nieporównywalnie lepsza, jeśli już mowa o faktycznie eksperymentalnym black metalu :) Nie uważam, że to gówno i zdaje się tak nie napisałem, ale w ramach blackmetalowych eksperymentów nim odpalę to kolejny raz z pewnością o wiele chętniej sięgnę po White Ward z Odessy, którzy, na ile słyszałem, łączą black metal z Bohren & Der Club of Gore.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Nawet jeszcze czegoś dobrze nie słyszałeś, a już doń porównujesz pierdoląc od rzeczy — przecież non-stop słuchasz tych wcieleń DSO i jak widzę, to prawie tylko takie granie wywołuje twe zachwyty. Nad klasyczną formą BM-u pozostało tylko się pastwić w wypadku nowych kapel jojcząc, że nie, to już było, to nie tak, a to już znam w innym wydaniu w wypadku starszych zaś to odgrzewanie kotleta. W zasadzie to jak wspominał wielokrotnie @Hajasz, BM zdechł lata temu, a obecnie mamy kolejne wcielenia dawnych kapel + nieco eksperymentowania, ale te też już w wielu formach było. Wiec co wedle twych opinii wszystko już było i obecne wszystko jest wtórne i bee?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » dzień temu

I jakimiż to wcieleniami dso się tak ostatnio zachwycałem?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Sam se odpowiedz, odrzucając z Czego Słucham wszelkie wykopaliska, których u ciebie najwięcej, pozostawiając jedynie elitę płyt obecnego BM-u.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » dzień temu

No, jedyne co mi przychodzi do głowy, co bym nazwał naśladowcą DSO, o czym w ostatnim czasie pisałem w większości w superlatywach to Drastus i debiut Serpent Column, tak to nie wiem, o czym mowa za bardzo, bo chyba nie o Funereal Presence czy Mystifierze.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Specjalnie tak odpowiedziałem, cobyś zrobił se rachunek sumienia i przyznał się nam, jak mało współczesnej bm-owej muzy słuchasz, i jak mało z niej oceniasz pozytywnie. A z tego coś ocenił na tak, mnie właśnie jedynie naśladowcy DSO się skojarzyli — reszta twych wpisów jest jednak na nie, albo nie masz zdania, bo ci się słuchać po przeczytanych komentarzach nie chciało.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » dzień temu

Mało oceniam pozytywnie, bo większość to kopiowanie jak nie drugiej fali, to dso itp, mało faktycznie świeżych materiałów, na których można ucho zawiesić na dłużej, toteż zwykle wolę sprawdzić już kolejny i zawieść się ponownie :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » 20 godz. temu

ObrazekObrazek
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 18 godz. temu