Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4841
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Hades Nexus 16

Vexatus rok temu

Obrazek
Moi drodzy parafianie! Takie oto ustrojstwo znalazłem dzisiaj w ogłoszeniach parafialnych (czyli na szałtboksie)... Hades Nexus 16 to utworzony całkiem niedawno jednoosobowy włoski projekt z gatunku Industrial Black Metal. Na koncie jak na razie zaledwie jeden pełniak, czyli wydany kilka tygodni temu "Phobos Anomaly". Pierwszy pełniak to niespełna pół godziny dość specyficznego Black Metalu, zaaranżowanego i odegranego dość mechanicystycznie oraz okraszonego nieco industrialnymi ozdobnikami. Muzyka Hades Nexus 16 jak na wybraną stylistykę brzmi nawet dość oryginalnie, choć oczywiście pewnych porównań np. do Mysticum i przede wszystkim Thorns uniknąć się nie da. Mnie osobiście tego typu połączenie Black Metalu i elementów industrialnych bardzo pasuje. Jak na pierwszy materiał jest całkiem nieźle.

Obrazek
Skład:
Aasketh - All instruments, Vocals Feldvehn

Dyskografia:
2020 - Phobos AnomalyMA: https://www.metal-archives.com/bands/Ha ... 3540477150
BC: https://hadesnexus16.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3661
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere rok temu

Tak włączyłem se wczoraj nieznany mi twór z podgatunku bm-u, który mnie szczególnie pasuje i okazało się, że nawet nieźle to pogrywa. Oczywiście Włoch Ameryki tu nie odkrywa, ale słuchało mi się Phobos Anomaly na tyle przyjemnie, że zapodałem na shouta. Pomyślałem, że, się może komuś także spodobać — a tu proszę, cyk i powstał od razu wątek. O stylistyce i podobieństwach już napisano, więc nie będę się powtarzał. IMO jest to na tyle dobre, że warto poświecić te pół godzinki — szczególnie, gdy ktoś lubi industrialny bm.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4841
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus rok temu

Ja bardzo lubię tego typu klimaty... Trochę mi tutaj brakuje nieco bardziej zróżnicowanych wokali, tym bardziej, że akurat wokale to nie jest najmocniejsza strona tego materiału. Poza tym zdecydowania za mało tutaj takich czysto industrialnych elementów. Co nie zmienia faktu, że słucha się całkiem przyjemnie.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1102
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Fabryka, dźwig i pentagram...no,no... mnie również zainteresowała okładka którą zauważyłem rano na sb...a że już dawno nie słyszałem nowego i ciekawego blackowego albumu w odcieniach industrialnych to pomyślałem, że może akurat to będzie to.
Po pierwszym odsłuchu wrażenia są całkiem pozytywne. Są i pomysły (ciekawie powplatane jakieś odgłosy maszyn i syntezatory) jak i umiejętności (sama gra na gitarze). Wokalnie mogłoby na pewno być trochę lepiej - przede wszystkim brakuje jakiegoś urozmaicenia bo dość monotonnie krzyczy nam tu kolega...no ale to debiut więc ok.

Twórca projektu raczej w miarę normalny, tu nawet wywiad znalazłem
https://occultblackmetalzine.blogspot.c ... rview.html
płyta wydana przez Imperatrix Mundi Records , https://imperatrixmundirecords.bandcamp.com/merch
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'

Wróć do „Black Metal”