Awatar użytkownika
kataton88
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ja nie stąd

kataton88

Zawsze zostaje prawilna opcja a) nie będę grać dla najebanych metaluchów.

Tagi:
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 924
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush

dj zakrystian pisze: rok temu No raczej nie mogło być inaczej, jak coverband, skoro Quorthon od lat w Valhalli. Pooglądałem z jewtube i nieżle to wypadło, czuło się autentyczną pasję odtwórców. Ciekawe czemu Quorthon nie chciał grać koncertów? Podobnie jak Varg, był aspołecznym autystą?
Takie pomysły oczywiście się pojawiały jednak nie był on w stanie skompletować zespołu.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

kataton88 pisze: rok temu Kiedyś w jakimś wywiadzie powiedział, że nigdy nie słuchał swoich nagranych płyt, więc nawet nie wie, jak brzmią. Czyli chyba tak - syndrom artysty, który płodzi te swoje dzieci i niech inni się o nie zatroszczą.
Zasadniczo w jednym wywiadzie gadał coś, czemu potem sobie zaprzeczał. Jeden wywiad w Morbid Noizz potem okazał się pełen "żartów" itp. Reasumując duży przerost formy nad treścią. Muszę to zweryfikować z książką. Ale i tak niewiele to zmieni, bo jest to dla mnie zbędne w kontekście muzyki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4701
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore

No ale chyba jak pod koniec życia mówił, że nie widzi sensu w graniu live, bo jedni by chcieli, żeby wyszedł w skórach, pił krewi i buchal ogniem, inni, żeby wypłynął na drakkerze i snuł opowieści wikinga, a sam najchętniej wyjebałby w jeansach i grał różne piosenki, to chyba był szczery.
Nebiros pisze: 6 lat temuA w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

No, pewnie tak. Niestety tak postanowił. A efekt muzyczny godzenia tych "rozbieżności" to "Destroyer of Worlds" ,który idealnie pokazuje, jakby t w tej kapeli wyglądał kompromis.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7874
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

Przecież zagrał kilka koncertów w pełnym składzie i wyszło to strasznie słabo. Dlatego zrezygnowal z grania na żywo.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Obrazek
~A Fine Day to Die~
Tak. Sporo Bathory w ostatnich dniach znów - między innymi w takiej oto scenerii płynęła sobie Blood Fire Death.
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18357
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Zapytałbym, czy było słychać rżenie koni, ale patrząc na zdjątko wydaje się to oczywiste.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5088
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

yog pisze: 4 mies. temu tam nie ma plakatu, ale jest za to karteczka do zamawiania merchu, której coś chyba u bdb kolegi nie ma!!!!!!
Karteczki brak, ale gatefold wygląda świetnie. Jakieś minimalne ślady na krawędziach, w zasadzie nierzucające się w oczy. Żadnych wgnieceń, ubytków, jebniętych rogów itp.
Winyl gra w sumie jako EX-. Czasem słychać jakieś trzaśnięcie czy kopertówkowy pyk, aczkolwiek myślę, że po pro umyciu takowe będą w znacznym stopniu wyeliminowane. Przez całą długość albumu dwa razy pykło mi w ciężkim fragmencie tak, że to usłyszałem (a leciało na tzw pełnej).
Natomiast teraz w pełni doceniłem takie momenty jak szczęk oręża w tle łomotu Shores in Flames czy szum fal i krzyki mew równorzędnie w Song to Hall Up High. Słychać to perfekcyjnie, nie ma porównania z plikami czy nawet z CD. Chyba co zakup takiego ciosu na placku będę się takimi oczywistościami podniecał :D

Skończyło się, to od razu puściłem drugi raz. Masakra, uwielbiam tę płytę. Łezka w oku się kręci a przecież nie dalej niż rok temu kręciła się tak samo przy Wybrzeżach W Płomieniach, tylko nie z płyty a na żywo. Czuję się spełniony tym zakupem, oj tak.

EDIT: No, ewidentnie mycie jeszcze polepszy jakość dźwięku, bo dłużej i dokładniej przyłożyłem szczotkę i już mniej tego słychać :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kataton88
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ja nie stąd

kataton88

Dziś w przytulnym, zimowym anturażu wypiłem pierwszego w tym roku browca - tyskacza z terminem do marca. Bezkaucyjnego, oczywiście.
Aj, nie ten temat. No więc... nie sądziłem, że BFD kiedyś mi tak posmakuje.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5088
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

yog pisze: 5 lat temu gdybym miał wybierać najlepsze momenty, to bym wskazał na:

  • FIRE! i późniejsze solo na ćwierć-pinkfloydzie
  • solo z Baptized in Fire and Ice jak wchodzi na pełny pinkflojd
  • całe Father to Son ze szczególnym uwzględnieniem przejścia z cepelniano-kowalskiego intro w płacz dziecka i natychmiastowe wejście riffu ku jego ukojeniu
  • Song to Hall Up High za bycie przepiękną kołysanką (bonusowe punkty dla mew, doceniam że się tak starały)
  • It's only... just beeeguun!!!
U mnie jednak lista momentów nieco inna, chociaż w pewnych punktach zbieżna.

1. Pierwsze FIRE!!!. Jak to poleciało z winyla, to z miejsca zapomniałem o tym, że coś tam gdzieś cyka i pyka i momentalnie naznaczyłem gacie ejakulatem. Solówka jak potem wjeżdża, to, no kurwa.

2. Niedługo przed pierwszym FIRE!!!!, kiedy słychać ludzi zeskakujących do wody z drakkarów. Na cyferce w życiu tego nie usłyszałem a tutaj konar płonął tak, że nic, tylko ejakulować.

3. Pół-refren Valhalli. Nie wiem dlaczego, ale jak wchodzi I swing my sword in the wind, to myślę, że tego nie da się nie zanucić bez gwałtownego wstania i wzniesienia pięści.

Pozdrawiam A-stroniarzy.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Ja dodam jeszcze od siebie doskonały Home of Once Brave gdzie w iście mistrzowski sposób Quorthon kończy każdą zwrotkę przepięknym długim zawodzeniem.
...free iiiiiiiiiiiiiiii..
...hills iiiiiiiiiiiiiiii..
i później po refrenie znów to samo w dwóch następnych
...sky aaaaaaaiiiii..
...to be iiiiiiiiiiiiiiiiiii..
👊
Prze-kurwa-cudowne.

To przykład świetnych wokali. A riffy? Proszę bardzo - choćby motyw palce lizać po zwrotce tuż przed wejściem refrenu Baptised... Przecież ta gitara mieli przeciwnika przeokrutnie i po prostu niszczy!
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Obrazek
Ta znakomita trójka pokręciła się wczoraj znów do późnych godzin. Nie do podrobienia jest ta zła aura bijąca z tych dźwięków......
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Trójka najlepsza. Ale to jedna z najlepszych płyt w BM, zatem nic dziwnego.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

Zsamot pisze: 3 tyg. temu Trójka najlepsza. Ale to jedna z najlepszych płyt w BM, zatem nic dziwnego.
moim zdaniem dobry jest tez octagon i imo jest teoche Underrated
Awatar użytkownika
zalo
Posty: 62
Rejestracja: 3 lata temu

zalo

Trójka dla mnie najlepsza a minimalnie za Blood fire death. I tylko te dwie w cd w kolekcji posiadam.
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

zalo pisze: 3 tyg. temu Trójka dla mnie najlepsza a minimalnie za Blood fire death. I tylko te dwie w cd w kolekcji posiadam.
ja posiadam s/t na cd i requiem na kasetce
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 3201
Rejestracja: 9 lat temu

dj zakrystian

1 Hammerheart
2 Under the Sign of the Black Mark
3 Blood Fire Death.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7874
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

Najczęściej śmiga u mnie drugi lub trzeci pełniak lub obie części "Nordland". No i jeszcze "Blood on Ice".
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

Vexatus pisze: 2 tyg. temu Najczęściej śmiga u mnie drugi lub trzeci pełniak lub obie części "Nordland". No i jeszcze "Blood on Ice".
u mnie najczesciej pierwszy drugi trzeci pelniak split z celtic frost , octagon i ta cała kompilacja Jubileum
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 2169
Rejestracja: 9 lat temu

Blind

A o Requiem cisza? Nie jest to oczywiście czołówka dokonań Quorthona, ale album zasługujący na nieco więcej uwagi. Może wynika to z tego, że porzucono granie pod wikingów, a nagrano zimny, bezlitosny napierdol - ale w takim stylu Bathory też zabrzmiało zajebiście. Crosstitution!
yog pisze: 3 lata temu polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
TITELITURY pisze: 2 mies. temu Na złość rodzicom dam dupy koledze z brokułem na głowie !
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Leśniak pisze: 2 tyg. temu u mnie najczesciej ... split z celtic frost ...
nie istnieje nic takiego w dyskografii, to pirat - po co tego słuchać / wymieniać skoro numery są i na debiucie i np Jubileum..?
Blind pisze: 2 tyg. temu A o Requiem cisza?
bezlitosny napierdol
Lubię czasem odpalić, np w jednej sesji z wczesnym Kreatorem, Sepulturą czy SOD...bo to przecież świetne nawiązanie Quortona do tego co działo się w thrashu jakąś dekadę wcześniej.
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 6270
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz

Blind pisze: 2 tyg. temu A o Requiem cisza?
No cóż Tomek jak to Tomek nie miał jaj i bardziej interesowało go to czego fani chcą niż to co on czuł. Przecież sam w kilku wywiadach mówił, że z muzyką na Requiem i Octagon nosił się już po nagraniu trzeciego albumu!!! Chciał popierdalać po mieście z kolorowym czubem na głowie i spodniach w biało czarne paski niczym Daniel Day-Lewis w gangach Nowego Jorku.
No ale wiemy jak było Tomek z bólem w serca nagrywał kolejne wikingi dla mas a sam czuł się bardzo nieszczęśliwy z tego powodu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Chcesz powiedzieć, że był nieszczęśliwym punkiem?
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

brzask pisze: 2 tyg. temu
Leśniak pisze: 2 tyg. temu u mnie najczesciej ... split z celtic frost ...
nie istnieje nic takiego w dyskografii, to pirat - po co tego słuchać / wymieniać skoro numery są i na debiucie i np Jubileum..?
ale są unreleased tracks
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

Blind pisze: 2 tyg. temu A o Requiem cisza?
mam na kasetce
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 6270
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz

Leśniak pisze: 2 tyg. temu
Blind pisze: 2 tyg. temu A o Requiem cisza?
mam na kasetce
Kierwa a masz kasetę z płytą Edytuj??? Jak nie to sobie kierwa kup i nie klepaj posta pod postem. Debilem jesteś od zawsze czy od chwili wejścia na BL???
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Leśniak pisze: 2 tyg. temu
brzask pisze: 2 tyg. temu
Leśniak pisze: 2 tyg. temu u mnie najczesciej ... split z celtic frost ...
nie istnieje nic takiego w dyskografii, to pirat - po co tego słuchać / wymieniać skoro numery są i na debiucie i np Jubileum..?
ale są unreleased tracks
Napisałem gdzie są i to w dodatku w dwóch wersjach...
Wymieniłeś swoje ulubione płyty wcześniej,tak? Nie słyszysz, że to te same numery i na tym chujowym bootlegu nie ma nic nowego???
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 2169
Rejestracja: 9 lat temu

Blind

Leśniak pisze: 2 tyg. temu
Blind pisze: 2 tyg. temu A o Requiem cisza?
mam na kasetce
Dziękuję za informację. Pozdrawiam.
yog pisze: 3 lata temu polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
TITELITURY pisze: 2 mies. temu Na złość rodzicom dam dupy koledze z brokułem na głowie !
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

brzask pisze: 2 tyg. temu
to te same numery i na tym chujowym bootlegu nie ma nic nowego???
a czy na jakimkolwiek albumie masz wersje live kawałka call from the grave?
Hajasz pisze: 2 tyg. temu kup i nie klepaj posta pod postem.
dobrze jaśnie panie
Blind pisze: 2 tyg. temu Dziękuję za informację. Pozdrawiam.
rowniez pozdrawiam dobranoc
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18357
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Leśniak pisze: 2 tyg. temu
brzask pisze: 2 tyg. temu
to te same numery i na tym chujowym bootlegu nie ma nic nowego???
a czy na jakimkolwiek albumie masz wersje live kawałka call from the grave?
Przecież ten "live" to w przypadku Bathory nie ma z live nic wspólnego, bo to kawałki z demo (i nie ma tam Call from the Grave).

A Call from the Grave to wiadomo tylko z first pressa się liczy, kto nie słyszał to nie wie jaki to jest pierdolony cios.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Leśniak
Posty: 17
Rejestracja: 3 tyg. temu

Leśniak

yog pisze: 2 tyg. temu Przecież ten "live" to w przypadku Bathory nie ma z live nic wspólnego,
powiem tak.... ja tylko mowie o tym co mam w swoim folderze i tyle
yog pisze: 2 tyg. temu kto nie słyszał to nie wie jaki to jest pierdolony cios.
slyszalem wiele razy czy w wywkonaniu oryginalnym czy to w wykonaniu Carpathian Forest z z demo "Rehearsal Outtake"