Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Brocas Helm

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nazwany na cześć średniowiecznego hełmu kalifornijski Brocas Helm to koronny przykład na to, jak tworzyć epicką muzykę, nie idąc w stronę popowego gówna w stylu Sabaton. To zespół, który można spokojnie postawić w pierwszym rzędzie z Omen czy Warlord.

Już odsłuch debiutanckiego Into Battle powodował, że słuchaczowi materializowała się platynowa zbroja i czuł się jak Lancelot czy inny Zbyszko z Bogdańca. Ociekające testosteronem partie wokalne Wrighta idą w parze z porywającymi riffami i nacechowanymi ekspresją solówkami. Grupa nie miała jednak szczęście do wydawcy - First Strike Records bez wiedzy muzyków zmieniła okładkę albumu, wskutek czego doszło do spięcia i rozstania.

W obliczu następnej płyty Black Death, debiut jawił się niczym wręczenie nagich mieczy przy ogromnej batalii. Epickość z niej aż kipi, nie razi też tematyka fantasy, bo nie uświadczycie tu słodkich opowieści o spaniu na gałęziach drzew czy ratowaniu księżniczki z zamku pilnowanego przez smoka. Satan's Prophets, Ravenwreck, Fly High, rzewne Prophet's Scream - każdy utwór to frykas i uczta dla uszu.

Ostatnie dokonanie to Defenders of the Crown z 2004 roku. Epicki heavy metal miesza się tu niekiedy z power metalowymi wstawkami, ale nie ma tu mowy o lipie rodem z Helloween. To nadal rasowe heavy, od słuchania którego włosy na klacie same rosną. To na tej pozycji znajduje się choćby Cry of the Banshee z genialnym tappingiem na basie, świetny instrumental Persian Gulf czy wieńczący całość Drink the Blood of Priest z podniosłym, orkiestrowym klimatem.

Grupa niby po wydaniu Defenders of the Crown jeszcze pozostaje aktywna, ale nie ma co się nastawiać na jakiś nowy wypiek.

Skład:
Jim Schumacher - Bass (1982-present)
Jack Hays - Drums (1982-present)
Bobbie Wright - Guitars, Vocals (1982-present) Hexx
▼ Byli muzycy
John Grey - Guitars (1982-1984)
Tom "T-Bone" Behney - Guitars (1988)
Dyskografia:
1983 - Demo I [demo]
1984 - Into Battle
1987 - Black Death [demo]
1988 - Black Death
1989 - Helm's Deep [demo]
1994 - Ghost Story [EP]
1997 - Time of the Dark / Ghost Story [single]
1999 - Blood Machine / Skullfucker [single]
2004 - Black Death in Athens [live]
2004 - Defender of the Crown
2007 - Clash of Iron Vol. I - Live at Keep It True [split]
2012 - Demonstration of Might [kompilacja]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Brocas_Helm/415
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

karp rok temu

Tymczasem basowy wymiatacz z Brocas Helm - Jim Schumacher wrzuca sobie na YT różne rzeczy, w tym tutoriale jak grać kawałki Brocas Helm. Nie lada gratka biorąc pod uwagę jak niszowy (i zajebisty jednocześnie) jest to zespół:

Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź

Wicih rok temu

karp pisze:
rok temu
Tymczasem basowy wymiatacz z Brocas Helm - Jim Schumacher wrzuca sobie na YT różne rzeczy, w tym tutoriale jak grać kawałki Brocas Helm. Nie lada gratka biorąc pod uwagę jak niszowy (i zajebisty jednocześnie) jest to zespół:

Nie wiem czemu patrząc na to od razu pomyślałem o kontraście do gniotu jaki wrzuca typo od Burzum do siebie XD

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”