Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Mania (GER)

#1

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Niemcy i heavy metal to jak Wiesław Weiss i Pink Floyd, a pochodząca ze szwabskiego Hamburga Mania to jedno z największych dokonań tamtej sceny.

Krajanie Bismarcka i Madison Ivy działały w latach 1982-1990 i zostawili po sobie parę pomniejszych wydawnictw, świetną EPkę Wizard of the Lost Kingdom i znakomitego pełniaka Changing Times.

Zawartą na tych materiałach muzykę najłatwiej można opisać jako mieszankę Helloween z okresu Keeperów i Metal Church z debiutu. Zwłaszcza długograj, na którym każdy element stoi na mistrzowskim poziomie i lśni. Począwszy od wyrazistych, świetnych wokaliz, przez znakomite, różnorodne riffy, po znakomite aranżacje utworów, które skrzą się różnorakimi emocjami. Raz jest łagodnie i sielankowo, a zaraz atmosfera robi się mroczniejsza. Wszystko się pięknie zazębia i w efekcie Mania wydała arcydzieło.

Arcydzieło, które jednak niezasłużenie przepadło w otchłani zapomnienia.

Skład:
UFO - Bass
Rainer Heubel - Drums ex-Medusa, ex-X-Wild (live), ex-RoyLastGroup
Thies Bendixen - Guitars ex-Gewgaw
Thomas Ebbert - Guitars Airless, Nightcry
Thomas Eyck - Vocals
▼ Byli muzycy
Didy Mackel - Bass Iron Angel, Not Fragile, Maison, ex-Mad Alien, ex-Jump
Matthias Eisele - Drums
Frank Nottelmann - Guitars ex-Dream Warriors, ex-Maison
Holger Wendt - Guitars
Chris Klauke - Vocals ex-Abraxas, ex-Ill Prophecy
Sven Wendland - Vocals ex-Snakebite
Uli Kurth - Vocals ex-Black Mirror
Michael Schennach - Vocals ex-Czakan
Dyskografia:
1983 - 1st Demo [demo]
1984 - Break the Silence [demo]
1986 - Mania [demo]
1986 - Heavy Metal [demo]
1987 - Message / Deliverance [single]
1988 - Wizard of the Lost Kingdom [EP]
1989 - Changing Times



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mania/2607
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog tydzień temu

Słucham sobie któryś już raz tego jedynego albumu germańskiej Manii, Changing Times. Przyznam, że trochę się obawiałem ostrego cukierkowania, skoro miało być podobnie do Keeperów, ale nie jest tak źle. Niestety jest to też trochę granie, jak dla mnie, na pół gwizdka w niemal każdym aspekcie. Coś tam wpada w ucho, jakieś refreny zapadają w pamięć, tematyka dosyć typowa dla granka schyłkowo-zimnowojennego, czyli że miliony dolarów są codziennie wydawane na broń, że we don't need war, we don't need heroes, że świat się kończy i tym podobne, więc może i trochę mroku się wkrada, ale riffy jakoś nie zachwycają. Ot, poprawne heavy metalowanko na 7, w porywach 7,5/10 i solidny krążek dla fanów, ale i nie jest to jakieś zaginione arcydzieło. Takie mam wrażenie po tych, nie wiem, z 6-7 odsłuchach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”