Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Booze Control

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kiedy doczekamy się jakiejś wartościowej kapeli heavy metalowej z naszego kraju? My mamy jakieś Kochanki czy Contra Mundumy, a taki choćby kraj merkel bürgerów co rusz wypluwa ciekawe zespoły. O, chócby takie Booze Control. Nazwa co by nie mówić głupkowata, ale zawartość wydanych pod tym szyldem płyt już ciężko takową nazwać. Debiutancki krążek Heavy Metal był pysznym konglomeratem Helloween z okresu Walls of Jericho, Angel Witch, Running Wild i wczesnego Manowar. W Metal Archives widnieje co prawda jako debiut Don’t Touch While Running z 2011 roku, jednak sami muzycy wypowiadają się o niej jako o Epce.

The Lizard Rider, drugi długograj wypuszczony w 2016 roku potwierdził, że teutoński heavy metal ma się świetnie. Zapomnijcie o przełomowych rozwiązaniach i wynajdywaniu ognia na nowo - Booze Control to czysty oldskulowy heavy, jednak tak napakowany oktanami i testosteronem, że nie da się nie machać banią z uśmiechem na ustach. Nie ma mowy o plastiku czy tandeciarstwie, z jakiego słynie np. Skull Fist (co, myśleliście, że nie wspomnę? Taki chuj!).

W tym roku wyszedł trzeci pełniak Forgotten Lands, póki co chyba najlepsza rzecz, jaką w tym roku słyszałem w kategorii szeroko zakrojonego heavy. Nic się nie zmienia, nadal sporo tu odniesień do sceny NWOBHM, wczesnych Maidenów czy Omen. Duch lat 80-tych jest tu wszechobecny, co w dużej mierze jest zasługą znakomitych wokaliz Davida Kuriego - niby normalny głos, a jednak znakomicie współgrający z resztą instrumentów. Album aż kipi od żywotnych riffów i porywających partii solowych, a na dodatek całość jest cholernie chwytliwa. Wiem już zatem, czym będę psuł ciszę katolikom w okresie wielkopostnym.

Skład:
Steffen Kurth - Bass (2009-2019) ex-Shepherd's Guns
Lauritz "Lore" Jilge - Drums (2009-2019) ex-Shepherd's Guns
Jendrik Seiler - Guitars (2009-2019)
David Kuri - Vocals, Guitars (2009-2019) Flame, Dear Flame, ex-Shepherd's Guns

Dyskografia:
2009 - Wanted [EP]
2011 - Don't Touch While Running [EP]
2013 - Heavy Metal
2016 - The Lizard Rider
2019 - Forgotten Lands
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Bo ... 3540355533
BC: https://boozecontrol.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4488
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

No ładnie, pięknie, ale jednak trochę pedał. Otwieracz Forgotten Lands to poziom Tipsy Train, do których nawet wizualnie są podobni. Potem robi się lepiej, czyli gdzieś tak średnio. Miewają fajne patenty, ale wokalista powinien zdecydowanie poszukać gdzieś jąder.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”