Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Smoulder

Nucleator rok temu

Obrazek

Obrazek

Kanadyjskie Smoulder zostało założone przez wokalistkę Sarah Ann (niektórzy mogą ją kojarzyć z vlogów BangerTV) i byłego gitarzysty Manacle Shona Vincenta. W zeszłym roku wypuścili Epkę The Sword Woman, zaś w tym roku wjechali na rynek z debiutem Times of Obscene Evil and Wild Daring niczym wykopowe incele na fejsbukową grupę Dziewczyn bez tabu. Grupa dostarczyła 37 minut mocarnego heavy metalu zmieszanego z doomem. Można tu więc usłyszeć echa Reverend Bizarre, Manowar z Into Glory Ride, Candlemass, Solitude Aeternus czy Cirith Ungol, z nowszych kapel zaś Eternal Champion, które już tu na forum chwaliłem. Nie brakuje tu więc ciężkich jak mięśnie Conana riffów, tętniących bębnów zagranych jak Scott Columbus przykazał, a przy tym frapujących melodii. Gardłująca niewiasta nie jest może wybitna technicznie, jednak jej barwa głosu świetnie pasuje do epickiego heavy i tekstów przerabiających rozmaite klisze fantasy. Same kompozycje są zaś na tyle różnorodne, że zapadają w pamięć.

Smoulder to przykład na to, że można nagrać jeszcze epicki heavy metal, który będzie rajcował niczym wspomniane już Into Glory Ride.

Skład:
Kevin Hester - Drums Olórin, ex-Hrafnskald
Collin Wolf - Guitars Fer de Lance, Olórin, ex-Ängelust, ex-Hrafnskald, ex-Akashah (live), ex-Thunderslave (live)
Shon Vincent - Guitars Ezra Brooks, Gatekrashör, ex-Hrom, ex-Manacle
Sarah Ann - Vocals
Adam Blake - Bass (2018-present)
▼ Byli muzycy
Ryan Donoho - Bass Olórin
▼ Muzycy koncertowi
Pat Gloeckle - Drums (2018-?) Fer de Lance, Hitter, Midnight Dice, Moros Nyx, ex-Ancient Dreams, ex-Satan's Hallow, ex-Tiger Fight, ex-Professor Emeritus, ex-High Spirits (live), ex-Thunderslave (live)
Dyskografia:
2018 - The Sword Woman [demo]
2019 - Times of Obscene Evil and Wild Daring
2020 - Dream Quest Ends [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sm ... 3540439938
BC: https://smoulder.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
2 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Nucleator pisze:
rok temu
Grupa dostarczyła 37 minut mocarnego heavy metalu zmieszanego z doomem. Można tu więc usłyszeć echa Reverend Bizarre, Manowar z Into Glory Ride, Candlemass, Solitude Aeternus czy Cirith Ungol, z nowszych kapel zaś Eternal Champion, które już tu na forum chwaliłem.
Bardzo zacny zestaw i czuć podobny klimat nawiązujący do prehistorii metalu co w wyżej wymienionym Eternal Champion. Tylko nie wiem czy zdołam przekonać się do śpiewu babki, nie żeby był zły, tylko dominuje nad wszystkim.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Solitude Aeturnus :)

Skąd Ty Nucleator te porównania bierzesz ;) Co to za Dziewczyny bez tabu?!?!

Pewnie nuda i jakieś Vizygotowanie :( Ona to lubi takie przynudzanie, że niby epiki, ale do kimania ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

yog pisze:
rok temu
Solitude Aeturnus :)

Skąd Ty Nucleator te porównania bierzesz ;) Co to za Dziewczyny bez tabu?!?!
Wejdź na wykop, dowiesz się.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Wolałem jednak w to miejsce posłuchać bohaterów tematu. Nawet to daje radę, chociaż jakiegoś wielkiego zachwytu nie odnotowałem. Wokal ciut za bardzo faktycznie na przodzie, ale jest okej, całość bardziej w doomy uderza, niż w heavy metale. Okładka trochę śmieszna z tymi odwróconymi rolami, ale wygląda fajnie, stylizowana chyba na coś między judasowymi Sad Wings of Destiny i Jag Panzer ;)

Jak leciało to się zastanawiałem co mi to przypomina i nie mogłem sobie przypomnieć, zacząłem jajka smażyć i tak mi wpadło do głowy, że przecież niezmiernie to jest do Atlantean Kodex podobne. Tylko oczywiście bardziej smoki i miecze z Dungeons & Dragons w tym Times of Obscene Evil and Wild Daring, niż dawne mity.

Takie granko do posłuchania przy robieniu kolacji właśnie.

Pewnie mi się wydaje, bo ledwo co słuchałem Nachtfalke, a i wcześniej leciał cover Call from the Grave w wykonaniu Daemonarch, zanim Niemcy go zagrali z głośników na swym ostatnim albumie, ale mi też i ten Smoulder ciutkę tym środkowym Bathory zalatuje. A może dlatego, że i w tym Atlantean Kodex masa batożenia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Wyszła w tym roku nakładem Cruz del Sur epka Smouler ku czci Marka Sheltona, Dream Quest Ends. Zawiera trzy kawałki - poddoomowanego epickiego heavy, jak można się spodziewać. W tym cover Manilli z płyty Metal, Cage of Mirrors. Niestety nie jestem przesadnym wielbicielem wokalu tutaj.

Art: kultowy Michael Whelan

A co do moich wcześniejszych porównań do Atlantean Kodex, to rzuciło mi się dziś w oczy na fejsiuku, że dwoje muzyków Smoulder (bo to para) ma na ścianie plakacik z debiutu Niemców.

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”