Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Messerschmitt

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Ciężko o lepszy język obcy niż niemiecki - który z jednej strony jest melodyjny (w swoim stylu co prawda, ale jednak) i lekki, a z drugiej to język, gdzie nawet wyrażanie głębszych uczuć w stosunku do adresata dla osoby pobocznej może brzmieć jak jakaś groźba zrobienia czegoś złego. Omawiany tu zespół jest tego kolejnym dowodem - bo czy istnieje lepsza nazwa dla zespołu speed metalowego niż "Messerschmitt"? No właśnie. Kwartet z Remscheid zdawał sobie z tego sprawę i właśnie tym mianem określił się w 2010 roku.

Na pierwszego longplaya zatytułowanego No Dread to Kill trzeba było jednak poczekać 5 lat. Niemniej czekać się opłacało, bo wielbiciele oldskulowego metalu dostali bardzo rajcujący krążek jawnie nawiązujący do czasów, gdy ekipy pokroju Violent Force czy Assassin rzępoliły gdzieś po niemieckich salach prób. Speed metal od młodziaków z Messerschmitt nie jest jednak tak "brzydzki" niczym Kabinenroller KR200 - to muzyka bardziej ułożona, ustrukturyzowana, nie tak dzika i nieokrzesana, a bardziej romansująca z heavy metalem.

Drugi studyjniak Consumed By Fire objawił się w tym roku. Co tu dużo mówić, wbrew temu, co sugeruje nazwa ansamblu, jej tempo prac nie jest szybkie jak ten cholerny Messerschmitt. Może to trochę smucić, bo drugi album jest ciekawszym i lepszym nagraniem niż debiut, a także bardziej dzikim. Co prawda są tu jeszcze piosenki nieco wolniejsze jak Psychoqueen, ale schodzą one na drugi plan przy petardach pokroju utworu tytułowego czy Arms of Havoc. Nie zmienia to jednego - to nadal rześkie granie, które potrafi wprawić kończyny ciała w ruch. I wcale nie trzeba być przy tym naprutym niczym Messerschmitt.

Skład:
Kristian Tamm - Drums (2010-present) Alley Cat
Maik Jegszenties - Guitars, Vocals (2010-present) Strongholde
Florian Piwek - Bass (2011-present) Alley Cat, Strongholde, ex-Daevas
Christian Fass - Guitars (2014-present) Sunset Steel
▼ Byli muzycy
Daniel Ohliger - Bass (2010-2011) Nexus Omega
▼ Muzycy koncertowi
Thorben Schulz - Guitars (2013) Lemmy's Violent Force (live), ex-Rezet
Dyskografia:
2011 - Demo'lition [demo]
2012 - Speed Demo'n [demo]
2013 - Demo'lition / Speed Demo'n [kompilacja]
2015 - No Dread to Kill
2020 - Consumed by FireMA: https://www.metal-archives.com/bands/Me ... 3540320633
BC: https://messerschmitt.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”