Awatar użytkownika
Myrkraverk
Posty: 78
Rejestracja: 6 lata temu

Viþer

Myrkraverk 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Miałam nadzieję, że akustyczny projekt perkusisty Månegarm i Sir N. z m.in. ze Svartrit będzie mi umilał wędrówki po szwedzkich lasach, ale w ostateczności Viþer wcale nie skradł mojego serca. To jest plumkanie, które można włączyć sobie do poduszki, ale w głowie na dłużej nie zostaje. Przed przesłuchaniem rzuciłam okiem na obiecujące tytuły utworów, później tylko się rozczarowałam. W zasadzie to brzmi jak jeden długi kawałek i gdyby nie przerwy między kolejnymi, to pewnie bym się nie zorientowała, że zaczyna się jakiś nowy (no, może oprócz nr 6). Szkoda, bo na acoustic folk ze Szwecji oczy mi się zaświeciły. Niestety wyobraźnia nie podsuwa mi obrazów porońcow/niechrzeńców, uwodzicielskich wodnych demonów wyłaniających się z głębi jeziora itd. Miernota. Wrzucam, bo może komuś się spodoba.

Skład:
Jakob Hallegren Månegarm, Angrepp, ex-Valkyrja (live)
Sir.N Svartrit, Acerbitas, Draug, Grav, Grifteskymfning, Hädanfärd, Helgedom, Reverorum ib Malacht, Vanskapt, ex-Kaos Sacramentum, ex-Ektoplasma, ex-Dödfödd

Dyskografia:
2019 - ViþerBC: https://vidher.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/6973338-Vi%C3%BEer
ᚨᛚᚢ

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17322
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Ano, rzeczywiście jest to raczej niewiele wnoszące plumkanie na akustyku. Takie granie do tła, bo zapamiętywalnych motywów, to tu nie ma zbytnio co szukać w tych instrumentalnych folkach. Brzmi ładniusio, treści niewiele, a kawałki faktycznie nie różnią się od siebie niczym. Takie granie na szkolną trójczynę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”