Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4933
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Forest Silence

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

W 1996 roku na Węgrzech powstał bardzo ciekawy black metalowy projekt Forest Silence. Założył go były klawiszowiec Sear Bliss niejaki Winter.

Z początku Forest Silence tworzył muzykę w stylu dark ambient z klawiszowymi pasażami i wokalnymi pomrukami. Oba pierwsze materiały demo są właśnie w takim stylu. Jak ktoś lubi to niech posłucha ale ten ambient to dosyć słabo wypada przy choćby takim atmosferycznym potworze jak płyta Dahlia's Tear - Harmonious Euphonies For Supernatural Traumas Mesmerising Our Existences In Radient Corpuscle Galaxies. Pan Winter więc poszedł po rozum do głowy i przy nagrywaniu trzeciego demo skorzystał z pomocy sesyjnego gitarzysty co od razu dało efekt w postaci ciekawie zaaranżowanego black metalu.

Dopiero po czterech latach od wydania owej demówki Candlelight Records wydaje debiutancki album Philosophy Of Winter. To już przepiękny atmosferyczny black metal, zimny i surowy. Pojawił się drugi wokal a przede wszystkim perkusista. Całość nabrała nowego wymiaru a wstawki ambientowe dodały element strachu. Płyta ta jest klimatem mocno zbliżona do naszego Evilfeast z tym, że tu kawałki nie są tak rozbudowane choć każdy z nich trwa po 7 min. Tylko żałować można, że album zawiera ich pięć i trwa raptem 35 min, które absolutnie w tym przypadku to za mało.

W 2010 ukazała się EP'ka dłuższa od debiutanckiej płyty, na której ponownie pan Winter smęci sobie zimowo leśne klimaty w pojedynkę. Ostatnie wydawnictwo sygnowane logiem Forest Silence to kompilacja, na której znalazły się oba pierwsze ambientowe dema.

Skład:
Winter - All instruments, Vocals (1996-present) Nefarious, ex-Infernal, ex-Satanik Art, ex-Sear Bliss, ex-Arud
▼ Byli muzycy
András Nagy - Guitars Nefarious, Sear Bliss, Arkhē, ex-Cavum
Dyskografia:
1997 - The Third Winter [demo]
2000 - Winter Circle [demo]
2002 - The Eternal Winter [demo]
2006 - Philosophy of Winter
2010 - Winter Ritual [EP]
2013 - The Third Winter / Winter Circle [kompilacja]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fo ... lence/6946
BC: https://sigillvmtenebrae.bandcamp.com/music
BC: https://candlelightrecordsuk.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5827
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Bardzo spoko projekt z dużą dozą świetnego klimatu zimy i lasu. Ja poznałem węsząc co nieco w węgierskiej scenie black metalowej, która jest ogólnie dość biedna, ale parę wartościowych kapel znalazłem. Jedną z nich jest właśnie Forest Silence. O ile dwa pierwsze dema są takie sobie, o tyle "The Eternal Winter", "WInter Ritual" i ostatni "Philosophy Of Winter" są warte sprawdzenia i raz na jakiś czas odświeżenia. Bez spustów (w porównaniu z moimi kumplami na ten przykład) ale daje radę spokojnie. Dla wielbicieli klimatycznego black metalu z dark ambientowymi wstawkami.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Philosophy of Winter to znakomity materiał brzmiący jakby był nagrany gdzieś w leśnej głuszy, gdy zapada powoli zmrok, a śnieg zdobi gałęzie i korony drzew. Słychać w kompozycjach echa Evilfeast, Burzum czy Paysage' D Hiver. Melodie są fantastyczne, w czym prym wiedzie otwierający Bringer of Storm. Szkoda tylko, że płyta ta jest tak krótka - 35 minut to w moim mniemaniu trochę mało. Epka Winter Ritual też jest w porządku.
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Wróć do „Black Metal”