Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Aäkon Këëtrëh

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Aäkon Këëtrëh to francuski projekt łączący black metal z dark ambientem. Za sterami stoi jedna osoba Lord Aäkon Këëtrëh. Nie uświadczycie tu typo metalowej sieczki, bo nie ma tu perkusji, gitar też nie za wiele. W ciągu 5 lat działalności wydali tylko 3 dema, które zawierają mroczny, klimatyczny ambient podlany blackmetalową nastrojowością. Dans la forêt i The Dark Winter to dla mnie dzieła wyjebane w kosmos - jeśli ktoś lubi odpalać wyobraźnię podczas słuchania muzyki, to przesłuchanie ostatniego demka w nocy przy zgaszonym świetle może być dla niego trudne. Fanom Moëvöt, Ildjarn czy Belektre może przypasować.

Skład:
Lord Aäkon Këëtrëh - All instruments, Vocals (1994-1999) ex-Chapel of Ghouls, ex-Torgeist, ex-Zelda, ex-Belkètre

Dyskografia:
1995 - Journey into the Depths of Night [demo]
1996 - Dans la forêt... [demo]
1997 - The Dark Winter [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/A% ... %ABh/14415
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 5 lata temu

Nie znam tego projektu, ale te wrzutki z YT brzmią momentami dość zachęcająco. Tylko nie jestem pewien czy to powinno się znaleźć w dziale BM.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

Aakon Keethreh to obok Moevot najciekawszy nie-blackowy projekt LLN i jeden z lepszych mrocznych ambientów jakie znam ogólnie (ale nie jestem ekspertem). Bardzo klimatyczne granie, ale nie wiem - może jestem pierdolnięty i tylko mi takie granie pasuje. W mojej osobistej ocenie jest to klasyk black ambientu czy jak to chujostwo się nazywa i jeden z ważniejszych projektów francuskiej ekstremy.
Vexatus pisze:
5 lata temu
Tylko nie jestem pewien czy to powinno się znaleźć w dziale BM.
Ambienty Les Legions Noires w moim przekonaniu pełnoprawnie zasługują na miano black metalu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”