Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 lata temu

Wymagajmy od artystów. Inaczej zgnuśnieją. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

Kolejny klip z Patriarchs Of Evil, tym razem do tytułowego wałka:

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Varathron wyda w Agonii koncertówkę o tytule Glorification Under The Latin Moon przy okazji obchodów 30-lecia zakapturzonej hordy. Materiał nagrano w brazylijskim São Paulo latem minionego roku, a ukaże się on 25 września roku bieżącego.

Obrazek
Tracklista:
01. Cultum Deus Aeternum (Ιntro)
02. Ouroboros Dweller
03. Cassiopeia's Ode
04. Tenebrous
05. Saturnian Sect
06. His Majesty a the Swamp
07. Son of the Moon
08. Unholy Funeral
09. Nightly Kingdoms
10. Lustful Father
11. Flowers of My Youth
12. The River of my Souls
13. The Tressrising Of Nyarlathotep
14. Genesis of Apocryphal Desire
15. Sic Transit Gloria Mundi (Outro)

Art: Juanjo Castellano Rosado
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Album pojawi się w 3 wersjach winylowych oraz na CD (w tym wersje die-hard każdego z nośników).

Pre-order: http://agoniarecords.com/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Obrazek
Vic Records wyda 25 marca wznowienie EPki The Lament of Gods. EPka zostanie wzbogacona o utwory z demówki Sarmutius Pegorus z 1997 roku. Łącznie będzie więc zawierała osiem kompozycji.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Obrazek
24 czerwca specjalny, siedmiocalowy split Varathron z Ungod. Na Apocalyptic Mysticism każdy z zespołów zaprezentuje po jednym kawałku. Varathron wjedzie z "The Mystic Papyrous" zaś Ungod przedstawi „Sinister Forms of Fallen Stars".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Varathron pracują nad nowym albumem. The Crimson Temple ukaże się nakładem Agonia Records. Formacja wypuściła klimatyczny trailer, w którym możemy usłyszeć trochę nowej muzyki i poznać tytuł nadchodzącego albumu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 9 mies. temu

TITELITURY pisze:
9 mies. temu
Obrazek

Chyba najbardziej chujowa płyta tego greckiego bandu, tak absolutnie nijaka i wymęczona jak pływanie jachtem po bezwietrznym morzu. Po reaktywacji chcieli odejść od greckiego wzorca BM i od Crowsreign do "Patriarcha..." popełnili same gówna, a to śmierdzi najbardziej. Dobrze, że im już przeszło. Słuchałem kawałka z nadchodzącej płyty i też wypada obiecująco. Ale to powyżej, to jest jakaś porażka.
Kolega Złocisty mnie zainspirował do wieczorku z poezją grecką i tak sobie poleciało kilka materiałów z szerokiej przestrzeni dziejów. Materiału z powyższego cytatu nie znam (bo i znam tylko debiut i trochę słyszałem pojedynczych kawałków z późniejszych płyt + dwukrotnie na żywo), ale Jego Wysokość na Bagnach była wśród tych wydawnictw, które umiliły mi środowy wieczór.

Nigdy nie byłem jakimś fanem Varathron, a nawet nie szanowałem jakoś specjalnie. Ot, kult greckiej sceny, który to kult niespecjalnie mnie rusza. Dzisiaj też debiut się dwa razy zakręcił i leciał, bo leciał. Po nim poleciał najlepszy (a na pewno mój pierwszy usłyszany i w sumie ulubiony) Rotting Christ, czyli Non Serviam i tu już było sporo lepiej, nawet sobie pośpiewałem pod nosem. Ale jednak prawdziwa uczta nastąpiła później. Aż zacytuję sam siebie sprzed pięciu lat:
DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
Co wy mi tu o jakichś Varathronach czy o zgrozo, Rotting Christach? Jak Grecja to Nocternity, Necromantia i Zemial :P
Obrazek

Starego Zemial na oryginale nie posiadam, ale posiadam Stefana we wcieleniu dużo lepszym, ba, totalnie lepszym od macierzystego Varathron, czyli Katavasię. Dla mnie różnica była i jest kolosalna, jak oba materiały, chociaż w jakby nie patrzeć podobnej stylistyce mogą się różnić. Na obydwu Katavasiach znajduje się kwintesencja helleńskiego black metalu, która może i była też na debiucie Varathron, ale tutaj została podana w wyśmienitej jakości, z wyśmienitymi riffami i wyśmienitym klimatem, którego w ogóle nie czuję na Jego Wysokości.

Ale, ale! Żebyśmy się nie rozkokosili i nie powiedzieli, że metal to tylko po 2000 roku, to wjechało jeszcze coś zajebistego z 1995 roku. Kiedyś moja ulubiona Necromantia, dzisiaj nie jestem pewien, czy jednak nie druga po debiutanckim Crossing The Fiery Path, ale na pewno absolutna czołówka sceny greckiej i płyta niszcząca cokolwiek od jakiegoś Rotting Christ czy tam Varathron - Scarlet Evil Witching Black. Od początku do końca kolana. A na deser szybki skok w XXI wiek i kolejny cios, niszczący wszystko od bohaterów wątku - Nocternity i ich opus magnum, czyli Onyx. Surowy, zimny, totalnie klimatyczny i mroczny materiał, będący w słonecznej Grecji tylko jedną nogą, bo drugą już stoi w totalnej ciemności jaskiń i bitew wśród niedostępnych i zalesionych szczytów.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 9 mies. temu

Tak w zachwyty nad starym Zemial - którego nie masz - wpadasz (jak dla mnie ten po 2000 lepszy), a wiesz, że debiut Varthron to w sumie kompozycja ziomeczka z Zemial, a nie Stefana?

Mnie Katavasia nie rusza totalnie, jakąś sztuczność w tym odczuwam, jakby panowie w muzeum robili przedstawienie o latach dawnych, Varathron spoko, ale bez przesadnych zachwytów, na Rotting Christ wywalona tzw. rolada od zawsze. Najlepsze z Grecji są Necromantia, Zemial i Agatus. Z Necromantii, to debiut lepszy od dwójki, po czasie dochodzę do wniosku. Chętniej wracam, więcej się tam jakoś dzieje, klimat tam jest bezbłędny i pięknie okładkę odwzorowujący.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 9 mies. temu

Ale ja w zachwyty to przecież w powyższym poście wpadam nad czymś innym, niż Zemial. No i nigdzie nie napisałem o tym, czyje są kompozycje, a jedynie zestawiłem obydwa projekty ze względu na osobę Stefana ;)

Ps. Bathorowy Zemial >= progresywny Zemial > Absu'owy Zemial, hailsa. A Agatus to przede wszystkim druga płyta, która i tak blednie przy wymienionym przeze mnie Onyxie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6283
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 9 mies. temu

yog pisze:
9 mies. temu
Z Necromantii, to debiut lepszy od dwójki, po czasie dochodzę do wniosku.
Nie, nie I jeszcze raz nie! Dwójeczka najlepsza i koniec dyskusji! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 9 mies. temu

Z Vatathorna, to jeszcze Noc Walpurgii posłuchaj. Katavasia moim zdaniem nie jest lepsza od pierwszych materiałów Varathron, ale od następnych z pewnością. Ostatnio nawet dochodzę do wniosku, że wspomniana noc walpurgii jest lepsza od kultowego wśród fanów greczyzny "Jego majestatu...". Wincyj tam black metalu, a oda do Kasjopeii, to już w ogóle sztos.

Zemial nigdy nie lubiłem, Nocternity to ja nawet nie wiem, czy ma coś wspólnego z greckim black metalem poza krajem pochodzenia, podobnie jak Macabre Omen. Oczywiście oba zespoły uznaję za zajebiste.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 7 mies. temu

Varathron ujawnili właśnie okładkę - najpewniej - nowego albumu. Za okładkę wydawnictwa odpowiada Chris Moyen.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 6 mies. temu

Varathron, ujawniają szczegóły swojego nowego albumu „The Crimson Temple”, którego premiera zaplanowana jest na 1 grudnia nakładem Agonia Records.
Obrazek
Tracklist:
01. Ascension
02. Hegemony of Chaos
03. Crypts in the Mist
04. Cimmerian Priesthood
05. Sinners of the Crimson Temple
06. Immortalis Regnum Diaboli
07. To the Gods of Yore
08. Shrouds of the Miasmic Winds
09. Swamp King
10. Constellation of the Archons
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 mies. temu

Szajtan pisze: Varathron ujawnili właśnie okładkę - najpewniej - nowego albumu.
Jakoś ta z cytowanego postu, nie kojarzy się nijak z tym, co obecnie wkleiłeś, jako oficjalne info o nowym albumie? Takich najpewniej, to lepiej nie wklejać wcale.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 6 mies. temu

„Hegemony of Chaos” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 4 mies. temu

Nowy album do odsłuchu i słucha się bardzo przyjemnie :)
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 mies. temu

Tabaluga po nowym Varathron się zesrał!!! No i w sumie absolutnie się nie dziwię bo ja zawsze mówię posłuchaj intuicji albo zastanów się co robisz. Każdy wie, że Varathron z nieświętej trójcy black metalu greckiego był tym, który kopiował RC niemalże 1 do 1
Owszem później odnalazł swoją tożsamość i nagrał tyle samo chujowych płyt co zajebistych z wykresem pnącym się ku górze. Mija 5 pierdolonych lat od ostatniej świetnej płyty Varathron i nadeszło nowe stare Varathron. Widzę, że tam poza Stefanem z pierwszego składu ani śladu po innych. Kończy się interko i wchodzi pierwszy riff a ja już wiem, że wracam do 1993 roku!!! Taaak kierwa nowy album to całkowity powrót do czasów minionych a ja się jaram jak młody bo gdyby taki album nagrał RC to wszyscy by kręcili makowca ale taki album nagrał Varathron niczym zagubiony materiał pomiędzy debiutem a nocą walpurgii. Tak tu są zajebane motywy z Thy Mighty Contract a ja się cieszę, tak tu są zajebane motywy z Crossing the Fiery Path a ja się cieszę. RC gra metalowe disco rozdrabniając się jeszcze na kilka chujowych projektów, Necromantia mówi, że nie istnieje ale wychodzi płyta jakaś poboczna tak chujowa i nijaka, że wstyd o niej wspominać a pierdolony Stefan ciągle gra a jego muzyka to obecnie najlepszy grecki black metal.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 mies. temu

Się zesrał, bo ten ich grecki BM znów rozwodnili. Nawet epigoni jak Cult of Eibon i Itaqua nagrywają lepsze płyty. A do Thyranten i Katavasii nie ma to już w ogóle podbicia.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 4 mies. temu

Ten cały varathron to taka myzyczka dla black metalowców do dekorowania choinki.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 4 mies. temu

Derelict pisze: Ten cały varathron to taka myzyczka dla black metalowców do dekorowania choinki.
O! Pięknie się złożyło, właśnie na dziś mam zaplanowane ubieranie choinki.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 4 mies. temu

czyli jak zwykle miałem rację, jestem najlepszy.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 4 mies. temu

No nie wiem nie wiem, masz mocną konkurencję Titelturego i Hajasza.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 mies. temu

Gdzie mi tam do Hajasza...
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 mies. temu

Miej aspiracje, może pewnego dnia, kto wie?
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 mies. temu

No jest to jakiś wzorzec.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 mies. temu

Szajtan pisze:
4 mies. temu
Nowy album do odsłuchu i słucha się bardzo przyjemnie :)
Nie no, mnie to strasznie zmęczyło...
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 mies. temu

Vortex pisze:
4 mies. temu
Nie no, mnie to strasznie zmęczyło...
Czyli co tak cię zmęczyło? Kurewske życie, kolejki w sklepach, chujowa pogoda? A może słuchasz takie mixy płyt!!! Lepiej skup się na jakiejś konkretnej bo takim zestawem tutti frutti to ja się męczę nawet tylko kiedy oglądam te twoje kwadraty. Mam dużą wyobraźnię ale kiedy oglądam te twoje zestawy to przed oczami mam restaurację, gdzie dostaję przegrzebki, małże św. jakuba, łajno słonia, mortadelę, kiszone śledzie, kremówkę. Jednym słowem po całości gówno.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4646
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 mies. temu

Hajasz, nie pierdol, tylko włącz sobie zeszłoroczny Avaris "The Doctrine of Awakening" i zobacz jak gra się teraz w nawiązaniu do wczesnych lat greckiej sceny, bo to, co tu wysrał na siłę Stefan woła o pomstę do nieba. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 mies. temu

Ale Avaris jest w Egipcie!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Ale Avaris jest w Egipcie!!
Wszystko się zgadza. Kleopatra niby była faraonem, a nazwisko rodowe ma Ptolemeusz. Grecka dziedziczka!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 mies. temu

Ale Avaris to było stolicą zanim Ramzes II był faraonem i jego władcy chyba nie byli Grekami.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 mies. temu

Hajasz pisze:
4 mies. temu
Vortex pisze:
4 mies. temu
Nie no, mnie to strasznie zmęczyło...
Czyli co tak cię zmęczyło? Kurewske życie, kolejki w sklepach, chujowa pogoda? A może słuchasz takie mixy płyt!!! Lepiej skup się na jakiejś konkretnej bo takim zestawem tutti frutti to ja się męczę nawet tylko kiedy oglądam te twoje kwadraty. Mam dużą wyobraźnię ale kiedy oglądam te twoje zestawy to przed oczami mam restaurację, gdzie dostaję przegrzebki, małże św. jakuba, łajno słonia, mortadelę, kiszone śledzie, kremówkę. Jednym słowem po całości gówno.
Pozwól drogi Hajaszu iż słuchać będę tego, na co mam ochotę. Zestawienia są zazwyczaj z kilku, kilkunastu dni, więc spokojnie jest czas aby zasmakować w każdej restauracji tego co smaczne, bądź mniej.
"Between Shit and Piss we are Born"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4454
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 mies. temu

Przesłuchałem raz i nie jestem pewien, czy kiedykolwiek wrócę. Dla mnie Varathron to taki zespół na bardzo stałym poziomie, szkoda tylko, że ten poziom jest po prostu średni. Słuchałem chyba wszystkich ich płyt, niektórych chyba nawet już wielokrotnie, ale to dlatego, żeby się przekonać, bo to przecież klasyka. Nie porywa. Niezależnie czy bardziej szli w klimaty, czy w napierdalanie, dla mnie w każdej odsłonie to takie granie, że jak już włączę, to jest "nawet spoko", ale dla mnie nic z tej muzyki nie wynika, nie ma punktu zaczepienia i nic z niej nie pamiętam.

Do nowej podszedłem z ciekawością, bo przecież Titek narzeka, Hajasz chwali, to może i mnie coś zaskoczy i nagle przyodzieję koszulę Varathron i będę sławił imię greckiego black metalu. Daremnie. Słuchając myślałem sobie "no tak, Varathron, kichy nie ma, przyzwoicie, ale po co mam ich słuchać, skoro mogę włączyć Necromantię albo Mortuary Drape?". I taka to moja relacja z Varathron, chyba nigdy nie zostanę ich szalikowcem, chociaż może bym chciał.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 mies. temu

No proszę jak Kudłaty ładnie opowiedział. Uczcie się jebane pizdeusze. A może to dlatego, że zmienił stan cywilny?! Nie bo jesteście pizdeuszami.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”