Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Furia

Wędrowycz 6 lata temu

Wygląda elegancko, cieszę się, że w końcu wyszło na cedeku. No to teraz kwestia czasu, żeby uzupełnić do kolekcji zarówno ostatnią epkę jak i pełniaka.
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 6 lata temu

W sumie to cd by sie przydalo bo wachlowanie na zmiane 7" i 12" czasami wkurwia ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Nihil chyba bardzo zadowolony z bycia gwiazdą :v

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Mimo mizerii muzycznej, którą Furia prezentuje na ostatnich płytach, to włączyłem sobie wywiad. I tu pytanie do zorientowanych: czy jego zawsze się tak ciężko słucha, czy tylko przed tym wywiadem się czegoś nawdychał i miał problemy z rozpoczynaniem własnych wywodów?
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Tego wywiadu jeszcze nie odpalałem, ale on prawie zawsze sprawia wrażenie trochę "przytrzymanego" czy też lekko opóźnionego. Nie wydaje mi się, żeby coś tam ćpał, ewentualnie może jakieś ziółko przypala. On chyba taki już po prostu jest. Kiedyś przed koncertem pamiętam jak piliśmy z kumplami na tyłach klubu i Nihil wyszedł i z kimś rozmawiał przez telefon, trochę śmiesznie to brzmiało, bo więcej tam było bluzgów niż sensownych słów :D jakbym słyszał moich łysych kumpli z osiedla ;)

Edit: 3 minuty wywiadu i dałem spokój. Wolę jednak słuchać jego kapel/projektów niż jego samego.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

On tak raczej zawsze, ale w tym wywiadzie powyżej z czasem się nieco rozkręca, choć odpowiedź na pytanie to minimum 5 sekund namysłu, zanim coś powie :P Ale tak ogólnie to ciekawa dyskusja na poziomie między panami się wywiązała, moim skromnym zdaniem, trochę ambitniejsza niż "JEBAĆ WSZYSTKICH!!!! BLACK METAL!!"
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

synu 6 lata temu

Wy się chyba misiaki naczytaliście/naoglądaliście w życiu za dużo gotowych, pociętych i zredagowanych wywiadów, jeżeli wyobrażacie sobie, że każdy muzyk odpowiada na pytania z głowy w sposób płynny, konkretny, kompleksowy i wyczerpujący :) Pomijając już, że ten dziennikarz też głównie pierdoli trzy po trzy i rzuca jakieś swoje wywody w nie do końca sprecyzowany sposób (hit jak wyskakuje w połowie z tekstem "... kurwa sam nie wiem jeszcze o co mi chodzi").

Co nie zmienia faktu, że Nihil to gość specyficzny. Mimo tego podoba mi się jego podejście do wywiadów - rozkręca się jeżeli uzna, że pytanie jest ciekawe, potrafi bez żenady zbyć milczeniem kwestie, które uważa za mało interesujące. Szanuję człowieka.
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

pro 6 lata temu

synu pisze:
6 lata temu
Wy się chyba misiaki naczytaliście/naoglądaliście w życiu za dużo gotowych, pociętych i zredagowanych wywiadów, jeżeli wyobrażacie sobie, że każdy muzyk odpowiada na pytania z głowy w sposób płynny, konkretny, kompleksowy i wyczerpujący :) Pomijając już, że ten dziennikarz też głównie pierdoli trzy po trzy i rzuca jakieś swoje wywody w nie do końca sprecyzowany sposób (hit jak wyskakuje w połowie z tekstem "... kurwa sam nie wiem jeszcze o co mi chodzi").

Co nie zmienia faktu, że Nihil to gość specyficzny. Mimo tego podoba mi się jego podejście do wywiadów - rozkręca się jeżeli uzna, że pytanie jest ciekawe, potrafi bez żenady zbyć milczeniem kwestie, które uważa za mało interesujące. Szanuję człowieka.
Synu masz rację.

Myślę, że swego czasu w TVP Kulturam, fajny wywiad z Nihilem zrobił Łukasz Orbitowski. https://vod.tvp.pl/video/dezerterzy,mic ... k,28508969

Jest tu zaangażowanie obu stron. Ale retoryka Nihila pozwala wejść słuchaczowi na jego fale i nieco odpłynąć ;)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Opowiadanie o swojej muzyce nie jest łatwe, jeżeli robi się ją szczerze.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1517
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Opowiadanie o swojej muzyce nie jest łatwe, jeżeli robi się ją szczerze.
Całkowita prawda. Samo opowiadanie o muzyce której się słucha jest dość trudne, bo to wyjątkowo intymno-subiektywne doznanie.

Nihil dość męczący do słuchania, a ten drugi typek męczący do oglądania(z tą czapeczką wygląda jak wsiowy przygłup).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ciężko się słucha, fakt, ale całość mi się podobała. Typek z czapeczką akurat, moim zdaniem, rzeczywiście spróbował zrozumieć punkt widzenia Nihila i to, co kieruje jego działalnością artystyczną i według mnie stanął na wysokości zadania i mu się to udało, może pod koniec popadł w duży dyskomfort jak się zaczęła gadka o terapeutycznej roli nihilowej czarnej sztuki. Jak na "randomowego" typa to sporo informacji jednak z niego wyciągnął, może rzeczywiście można było troszeczkę podedytować ten wywiad, ale wtedy nie byłby tak autentyczny w przekazie, bo te chwile namysłu Nihila to godne nieśmiertelnego gaahlowego ".........Sejten." niemalże.

Widać, że rzeczywiście ten las do niego mówi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 693
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 6 lata temu

Nihil w każdy wywiadzie widocznie się męczy. Ciężko się tego słucha i ogląda. Ale jak wiadomo, prawdziwi artyści wolą wypowiadać się poprzez swoją twórczość.

...i weź teraz opowiedz przed kamerą, gimbazie, pedałom nerdom, geekom, czy chuj wie komu jeszcze z cywilizacyjnej mamei czym jest black :)...
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Pogan696 pisze:
6 lata temu
...i weź teraz opowiedz przed kamerą, gimbazie, pedałom nerdom, geekom, czy chuj wie komu jeszcze z cywilizacyjnej mamei czym jest black :)...
Lepiej nie tłumaczyć, mnie nikt nie tłumaczył, a wkręciłem się momentalnie. Moim zdaniem black metal to akurat taki podgatunek metalu, którego nie tylko dobrze się słucha, ale i czuje się go wewnątrz ;)

Dodatkowo uważam, że powyższym grupom społecznym w ogóle niczego dobrego nie powinno się przedstawiać, żeby nie zrobili z tego potem komedii/kabaretu jak np. słynna dziewoja z Japonii co m.in. robiła okładkę płyty "Nocel" Furii w filmiku "How to make Polish black metal lunch box".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Wychodzą winylowe reedycje w Paganie:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Dodatkowo uważam, że powyższym grupom społecznym w ogóle niczego dobrego nie powinno się przedstawiać, żeby nie zrobili z tego potem komedii/kabaretu jak np. słynna dziewoja z Japonii co m.in. robiła okładkę płyty "Nocel" Furii w filmiku "How to make Polish black metal lunch box".


Nawet jej to nieźle wyszło. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Haylash
Posty: 1
Rejestracja: 6 lata temu

Haylash 6 lata temu

Tak czytam komentarze w tym wątku i nie spodziewałem się takiego hejtu. Zawsze myślałem, że Furia przez znaczną większość słuchaczy jest doceniana. Problemem może być to, że podchodzi się do Furii jak do oczywistego BM i wymaga się tego od nich. Imo Black metal a post Black metal to jak niebo i ziemia (nie ubliżając temu drugiemu). W przypadku Furii powiedziałbym nawet eksperymentalny post BM (w sensie nowsze albumy; i im nowszy album tym bardziej). Guido zachacza nawet o post rock czego Nihil się nie wypierał w wywiadzie z Orbitowskim. Ja tu widzę w pewnym stopniu artyzm i "dusze" wsłuchując się w każdą nutę utworu i każde słowo tekstu. Obecnie sra się na artyzm, bo owszem, większość tego jest naciągana i jakby wyciągnięta z głowy zjaranego schizofrenika. Lecz Furia robi to dobrze. Każdy ich album łykam w całości, oprócz Guido, tam tylko dwa utwory mi sie podobają. Pokrótce, słuchając Furii trzeba mieć inne nastawienie. Mimo wszystko hejt zrozumiały porównując brzmienie ze starszych albumów do nowych. Ale to nie jest gorsza muzyka, poprostu INNA. Obecnie BM to dodatek w ich muzyce. Co do samego Nihila to niektórzy muszą mu wybaczyć jego dziwaczność. Taki człowiek po prostu. Miałem okazję z nim porozmawiać na Castle Party w 2016 i to równa osoba. Po prostu wybrał drogę odmieńca czego zawsze chciał. No a wiadomo że odmieńców traktuje się różnie :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Przecież Furia hejty zbiera od zawsze, zaczęło się co najmniej od grafomańskich tytułów kawałków debiutu, gdzie jednak Furia jest 100% black metalem, choć dość nowoczesnym. Pamiętam to dobrze, bo ze 2 lata się spóźniłem, przypuszczając, że jak lecą teksty "na ciele swym historię mą piszę", czy "krew w kolorze bursztynu" to będzie to pretensjonalne gówno, a w najgorszym przypadku - blackmetalowa Coma. Części słuchaczy myślę ta pretensjonalność - tak Furii, jak i poniekąd samego Nihila - po dziś dzień przeszkadza.

I osobiście jak Furię lubię też z nowych płyt, to mi się nie chce ich za często słuchać, toteż rozumiem, że komuś całkiem takie granie nie pasi. Bo pewnie trzeba lubić i black metal i zimną falę. I post rocki dobrze, i poezję śpiewaną. No i jest to muza smutna bardzo, samo przez się - nie dla każdego.

Inna sprawa, że z Furiąm jak z Batuszką - zna każdy i choćby raz płytę słyszał swoje zdanie może wyrazić ;)

Na koniec jeszcze dodam, że nie ma w Polsce pewnie drugiego zespołu, który by w ostatnich 20 latach tyle osiągnął i tak wpłynął czy zrewolucjonizował polskie blaczury, a także ich postrzeganie przez szersze społeczeństwo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Jeżeli jakiś zespół okołometalowy w Polsce gra muzykę z poczuciem humoru, a nie chujowymi żarcikami, to będzie to Furia. Osobiście bardzo lubię od początku do końca, jeden z najlepszych zespołów w tym kraju. A na pewno z najlepszymi tekstami.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 lata temu

O, i pod tym mogę podpisać się wszystkimi kończynoma.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 lata temu

I ja.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Pomijając tą kwestię tesktów - czasami klimatycznych, poetyckich i smutnych, czasami groteskowych, prześmiewczych i grafomańskich, Furia to swego rodzaju fenomen na rodzimej scenie. Napewno jest to zasługa otwartych horyzontów muzycznych członków zespołu, ale i umiejętności tworzenia melodyjnych i przesyconych emocjami, raczej tymi pesymistycznymi, riffów. Nihil jest w sumie dziwnym, ale pozytywnie dziwnym jegomościem, więc wpasowuje się idealnie "w scenę".

Odgrzebaliście temat, a ja pomyślałem sobie, że już dłuższy czas jakoś Furii nie słuchałem i to dobry moment na odświeżenie, więc leci wszystko po kolei.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Inna sprawa, że z Furiąm jak z Batuszką - zna każdy i choćby raz płytę słyszał swoje zdanie może wyrazić ;)
Ja znam chyba tylko pierwszą płytę. Dużo straciłem? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Ja znam chyba tylko pierwszą płytę. Dużo straciłem? ;)
Bardzo dużo ;) Jebnij sobie Marzannie, królowej Polski, albo Płoń albo Huta laura/Katowice/Królewska huta, demówki se jebnij.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

To zależy jak Ci pierwsza płyta podeszła ;) Dalej jest co najmniej tak samo dobrze, a wręcz lepiej. Zresztą z Furią jest tak, że im dalej w "las" tym więcej zróżnicowania. Ostatni album w sumie sporo kontrowersji wzbudził z tego co czytałem. Najsłabsza jest epka "W melancholii", ale i ona ma swoje momenty. Tam próbowali swoich sił z dark ambientami i jak dla mnie tak sobie to im wyszło. "Księżyc milczy luty" to natomiast miks black metalu, doom metalu, eksperymentalnego rocka, post klimatów i jakiegoś bluesa...Kombinują panowie sporo, ale w większości moim zdaniem z udanym skutkiem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Ja całej dyskografii nie znam i się przyznaję od razu, ale to co usłyszałem, nie wstrząsnęło mną ani nie zamietło mną podłogi. Guido jest tak asłuchalne, jak kolejne reklamy środku na przeczyszczenie, a przy tym tak niesamowicie nudne. Wzięło ich na eksperymenty i wyszedł im taki kloc mający niby zadatki na awangardę. Potem było to całe Marzannie... i o dziwo słuchało mi się całkiem nieźle. Jest kilka fajnych kawałków jak Wodzenie czy Kosi ta Śmierć. No i zachęcony sięgnąłem po Nocel. I to był koniec, bo znów podczas odsłuchu się wynudziłem, momentów przykuwających na uwagę jak na lekarstwo. Od tamtej pory unikam Furii jak ptaków na polu.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Pierdolisz, może się blacku spodziewałeś, dostałeś Guido na ryj i zdziwko :) Ani asłuchalne, ani tym bardziej nudne to nie jest, ciężkostrawne nieco jedynie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Haha, poziom Fleurety to to nie jest, bądźmy poważni :D
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

a jednak sporo bliżej, niż Ci się wydaje :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Furia zagra na Openerze :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 5 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
Inna sprawa, że z Furiąm jak z Batuszką - zna każdy i choćby raz płytę słyszał swoje zdanie może wyrazić ;)
Ja znam chyba tylko pierwszą płytę. Dużo straciłem? ;)
Tak, bo to kapela z indywidualnym podejściem do materii. Osobiscie uważam, że te płyty warto poznać, czy polubić to już inna sprawa. Ale ostatni album mocno krytykowałem, by po koncertach wchłonąć go i cały czas go słucham. Majstersztyk.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4668
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 lata temu

Sztuka i rozrywka miały się kiedyś bardzo dobrze, a ich rozdzielanie jest wynalazkiem stosunkowo młodym, ale mnie bardziej interesują te "Trojanki". To bardzo ciężki kawałek literatury, przepełniony bólem, żalem i smutkiem. Muzyka tej kapeli będzie tam chyba bardziej pasować, niż do "Wesela". Chodzi mi po głowie pojechać to zobaczyć.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Sztuka to jest coś blisko tak zwanego Boga, a to siłą rzeczy nie może być średnie. Sztuka ma poruszać struny w człowieku. Struny odpowiedzialne za sprawy poważne.
O jak ładnie się zgadzamy. Niestety gdzieś w połowie mnie zaczął wywiadujący jakoś wkurwiać pytaniami i dokończyłem już mniej ochoczo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

O, ten wywiadujący to taki mądruś. Elegancki taki. Kiedyś miał problem z przeklinaniem i zmienianiem ubrań.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Jeśli się nie mylę, jest to mój rodak i autor tekstów dla Licha i Wędrowcówtułaczyzbiegów.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

Tak, przez chwilę nawet śpiewak. Kiedyś też naczelny metal.pl, który wysyłał mi płyty do recenzji, a jak już je napisałem to wycinał mi przekleństwa i dosadne sformułowania na temat opisywanej muzyki oraz student polonistyki z Lublina. Inni studencie tego kierunku będący z nim na roku szydzili pokątnie, że długi czas przychodził codziennie na zajęcia w jednej i tej samej bluzie Furii.

Może powinienem wypierdalać do tematu o Pudelku?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

Kogo tam Dominik Gac obchodzi. Nihil nad wyraz wylewny był, przez co bardzo przyjemnie czytało się ten wywiad.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 4 lata temu

Ten Dominik to Mahomet z metal.pl? Jesli ten, to pamietam, ze on strasznie sie Samael jaral i chcial uchodzic za intelektualiste. Niczym nasz poczciwy Fredzel.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Kogo tam Dominik Gac obchodzi. Nihil nad wyraz wylewny był, przez co bardzo przyjemnie czytało się ten wywiad.
To prawda, acz ja bym obstawał, że do tej wylewności przyczyniły się sensowne pytania. Kojarzę chyba tylko jeden inny wywiad z Nihilem, z jakiegoś Violence bodaj (ale głowy nie dam), gdzie też nadawali z pytającym na tych samych falach i w związku z tym wywiad wyszedł ciekawie.
deathwhore pisze:
4 lata temu
Może powinienem wypierdalać do tematu o Pudelku?
Potrzebny będzie chyba niebawem nowy dział :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Krystyna Czubówna mówi, że nowa Furia w lutym i nazywać się będzie W Śnialni. Poniżej zapowiedź:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Fantastycznie. Wczoraj nawet sobie słuchałem dwóch ostatnich i trochę ubolewałem, że nieco zamilkli. Ścisła polska czołówka obok CdG i Infernal War. I wszystkie te mają cechę wspólną - każdy kolejny album jest lepszy od poprzedniego.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Marduk666 3 lata temu

Natomiast ja uważam, że nie nagrali nic lepszego od Marzannie, królowej Polski. Początkowo, po premierze Księżyc milczy luty bardzo chwaliłem, ale słuchałem niedawno i chyba katowałem ją po premierze zbyt mocno i mi się przejadła bo przeleciała przez łeb nie wzbudzając żadnych emocji. Podobna sprawa z Nocel. Mimo tego ciekaw jestem co będzie na nowej płycie.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Liczyłem na Wojtka Manna, moim zdaniem jest bardziej true
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Bardzo jestem ciekawy, czy rzeczywiście będzie to art folk. Mam nadzieję, że przynajmniej coś zbliżonego.

Sprawa oczywista, ostatnia pyta najlepsza; nie ma nic gorszego niż trzymanie się utartych schematów, a Nihil i spółka są na szczęście od tego dalecy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Nie wiem, co tam panowie planują, ale jeśli na płycie będzie grane to, co na koncercie z Hellhammerem przez pierwsze 15-20 minut (były grane zdaje się 2 kawałki niepublikowane wcześniej), to był to jak dla mnie taki art-folk na gitarach, wokal to pół na pół Nihil z tym całym Dominikiem coś tam krzyczącym w nieskończoność, klimaty trochę jak na niedawnej płytce projektu S pod tytułem Zabijanie Czasu. Takie coś, co by można nazwać młodopolski black metal ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Obaw o efekt nie mam, pytanie tylko gdzie ich muzyczne poszukiwania rzucą...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
mkowal666
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

mkowal666 3 lata temu

Z całym szacunkiem do nich ale, najgorsze jest to, że ta cała hipsteriada się nimi tak jara, nie wiem czasem mają po 16-20 lat, poszło info o nowej płycie kurwa 100 lajków na fb w 10 minut. Nie ma kurwa innych zespołów? Wychodziły płyty StarGazer czy TROB to prawie cisza bo po co to komu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Przecież o Furii to słyszał chyba każdy w Polsce, kto się jakoś tam interesuje muzyką, sama kapela ma ogromne rzesze ~25-letnich fanów, a o Stargazer czy Ruins of Beverast - rzadko który metaluch. O tym drugim jeszcze ciut więcej, bo przy poprzedniej płycie troszkę tam szumu było.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Nie potrafię, chociaż przede wszystkim nie chcę rozumieć perspektywy widzenia danej muzy tylko dla wybranych. Co w tym złego, że ktoś nazwijmy to ze środowiska „nietrue” jara się taką muzyką, nawet jeżeli to są tylko pobudki snobistyczne? W żaden sposób nie zmniejsza to wartości danych artystów/artysty.
mkowal666
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

mkowal666 3 lata temu

No tak, ale odnośnie akurat Furii to przesada.. lepiej było jak byli bardziej w podziemiu, choć to w sumie każdy przyzna. Zniechęca mnie ten hype do granic.. do słuchania ich.. jak i Mgły zresztą, i te komentarze w stylu skopiowałem specjalnie: "Mmm, popuściłem z ekscytacji. Idę zmienić majtki i czekam na płytkę" No kurwa jakieś głupie pokolenie się trafiło..to ja już wole sobię posłuchać jakiegoś trve undergroundu. No ale ok niech się jarają ich sprawa

Wróć do „Black Metal”