Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Caladan Brood

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Caladan Brood to amerykański dwuosobowy projekt grający podobno Epic/Atmospheric Black Metal. Pod tą nazwą kryje się tak naprawdę całkiem udany klon Summoning - panowie nie tylko są zainspirowani swoim austriackim pierwowzorem, ale wręcz kopiują jego styl.

Na koncie mają jeden album "Echoes of Battle", który z cała pewnością można polecić fanom Summoning. Trzeba uczciwie przyznać, że próbują czasem przełamać konwencję bezczelnego kopiowania i dorzuca coś od siebie. np. zagrywki gitar w dość tradycyjnym heavymetalowym klimacie, jakąś solówkę gitarową czy ciekawie brzmiące zaśpiewy. Może to i kopia, ale brzmi (niestety) lepiej, niż ostatni album Summoning.

Obrazek
Skład:
Shield Anvil - Keyboards, Vocals, Guitars, Bass, Programming (2008-present)
Mortal Sword - Vocals, Guitars, Keyboards (2008-present)

Dyskografia:
2013 - Echoes of Battle

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... 3540359903
BC: https://caladanbrood.bandcamp.com/music
Wrócę z bejsbolem... :twisted:

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 6 lata temu

Mnie się to znudziło po dwóch odsłuchach, ale co kto lubi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 6 lata temu

Też lubię Malazańską Księgę Poległych.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 6 lata temu

Gdyby sobie wybrali inny wzór do kopiowania to może by coś z tego wyszło a tak... z resztą już wiecie co chciałem napisać.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 6 lata temu

Ja dawno nie słuchałem ale swego czasu bardzo mi się podobało. Inna sprawa, że obok debiutu Emyn Muil to jedna z bardzo niewielu wartych uwagi płyt w tej stylówie. Nie wiem jakby mi to teraz weszło ale zakładam, że gładko bo np wczoraj po męczącej sesji z nowym Summoning zapodałem sobie "Nightshade Forest" dla porównania i było to naprawdę przyjemne kilkadziesiąt minut.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor

deathwhore 6 lata temu

A mówią, że to ja jestem dewiant i masochista, a tu ludzie słuchają Summoning i co więcej, jeszcze klonów.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 6 lata temu

Znam rzecz jasna ich pełniaka i
pewnie już wiecie co chcę napisać.
A tak poważnie to bardzo dobrze się tego słucha. Nie jest to poziom Summoning z ich najlepszych wydawnictw, niektóre utwory są o jakieś 2 minuty za długie, a brzmienie garów jest lekko spieprzone. Jednak trzeba pochwalić świetne czyste partie wokalne, solówki dobrze wpasowujące się w szkielet kompozycji i umiejętne kreowanie podniosłego klimatu. Cieszy mnie, że Amerykanie próbują wnieść coś do formuły wypracowanej przez pewien świetny austriacki zespół (z dedykacją dla co niektórych :D ).
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
blial

blial 9 mies. temu

sory ale ja uważam to za sztukę kawałek metalu summoning już nic nie tworzy więc niech oni tą siekierę przejma

minas morgul nie przebiją ale ja czekam na następną płytę
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 9 mies. temu

Ale przecież oni mają jedyny album z 2013 roku, a Summoning od jego wydania wypuścił dwa?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 9 mies. temu

Niestety pod szyldem Caladan Brood chyba nic już nie wyjdzie. Szkoda, bo niby tylko kopiowali Summoning, ale wychodziło im to bardzo dobrze i słucha się ich jedynego pełniaka doskonale. Dobrze, że mi przypomnieliście o tym projekcie. Zaraz będzie słuchane. :)
blial

blial 9 mies. temu

Vexadus masz racje 10 lat nic nowego a szkoda

wiem że to jest post o caladan brood ale jak nie słyszeliście to shade empire - omega arcane

wiem to nie ma nic z summoning czy caladan ale jest to zajebisty symfoniczny black
Vexatus
Tormentor

Vexatus 9 mies. temu

Caladan Brood sobie właśnie leci i od razu mam lepsze samopoczucie.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2023, 19:06 przez Vexatus, łącznie zmieniany 1 raz.
blial

blial 9 mies. temu

Blackbraid też jest fajna teraz słucham 1 raz i SZTUKA
Vexatus
Tormentor

Vexatus 9 mies. temu

Po przesłuchaniu pierwszego kawałka z ich pełniaka nagle nabrałem strasznej ochoty na słuchanie Falkenbach. :) Przy okazji bardzo polecam ten projekt. Mało popularny wśród użyszkodników forum, bo się nie znają. ;)
blial

blial 9 mies. temu

yutuek 3 miesiące temu Blackbraid wiec to świeża płyta amerykanie też black umieją grać a falkenbach posłucham 20 lat temu go słuchałem ale wtedy wolałem limbonic art i summoning
deathwhore
Tormentor

deathwhore 9 mies. temu

Jak byłem małolatem i jeszcze się goliłem to słuchałem Falkenbach, tej płyty "okej, coś tam tyr", ale jak wróciłem do tego jakiś czas temu to zacząłem się zastanawiać po co to robiłem :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
blial

blial 9 mies. temu

ok ja na razie doznaje objawienia Blackbraid ale falkenbach posłucham tylko jaką płytę?

Typie, ogarnij się z formą pisania, bo jeszcze kilka takich zdań bez ładu, składu, interpunkcji i najeżonych błędami a się pożegnamy. DD
blial

blial 9 mies. temu

w ogóle Caladan gra 2 piosenki Summoninga na tej płycie szkoda że KOR nie zagrali
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor

Zsamot 9 mies. temu

Vexatus pisze:
9 mies. temu
Po przesłuchaniu pierwszego kawałka z ich pełniaka nagle nabrałem strasznej ochoty na słuchanie Falkenbach. :) Przy okazji bardzo polecam ten projekt. Mało popularny wśród użyszkodników forum, bo się nie znają. ;)
Oj nie, wątek był mocno "oblegany" na poprzednim forum. Tylko mam w pamięci, że tam wówczas "wypadało" lubić takie składy jak Summoning, Limbonic Art itp. Teraz absolutnie nie.

Cholernie szkoda, że nie wydali nic więcej. Tymczasem płyta ma już dekadę na karku. Piękna tematyka, ciekawe rozwinięcie w tradycyjnym instrumentarium stylu Summoning. Tymczasem pozostaje ten jedne album.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Vexatus
Tormentor

Vexatus 9 mies. temu

A ja Summoning uwielbiam, starsze materiały Limbonic Art bardzo lubię i mam w dupie co tam aktualnie wypada lub nie wypada... ;) Słuchałem na bieżąco kiedy te materiały wychodziły i słucham do dzisiaj.
blial

blial 9 mies. temu

Panowie każdy lubi co mu się podoba Summoning jest wielki ale są też dla metala wielcy twórcy szkoda żę już nie grają caladan 10 lat nic nie robi slipknot szaleje dla mnie to część mojej wiary wiec dzielę się tym jeśli jest tego warte

Wróć do „Black Metal”