Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Odium Humani Generis

#1

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Black metal z klimatem i melodiami nieco w stylu wczesnej Furii. Ekipa z miasta Kaprala Diabelskiego, która działa tam od 2015 roku. Ich jedyny dorobek to demo z 2018 zatytułowane Zmora. Materiał ten trwa prawie 45 min i zawiera siedem rozbudowanych kompozycji. Całość oczywiście po polsku i nawet jak na demo sporo słychać tekstów. Zapewne materiał ten nagrany w bardziej profesjonalnych warunkach mógłby jeszcze więcej zyskać.

Skład:
Murukh - Drums (2015-present) Fadheit
Adam - Guitars (2015-present) Fadheit
Biały - Vocals (2015-present), Bass (2018-present) ex-Dissolved, ex-Nekrose
Złowieszczy - Guitars (2018-present) Eternal Fever
▼ Byli muzycy
Bartosz Nowicki - Bass (2015-2018) ex-Dissolved, ex-Aversion
Krzysiek - Guitars (2015-2018) ex-Dissolved
▼ Muzycy koncertowi
Radek Nastarowicz - Guitars (2018) Eternal Fever
Dyskografia:
2018 - Zmora [demo]
2020 - Przeddzień



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Od ... 3540440329
BC: https://ohgofficial.bandcamp.com/music
BC: https://cultofparthenope.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Nuda jak 150 na żywo, wszystko było, sto razy lepiej. Może kiedyś co z tego będzie. Nie jest to jakieś specjalnie złe, ale na maksa nijakie i oczywiste do bólu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 5 lata temu

Na żywo to obecnie 90% zespołów to nuda. Jak pisałem, że gdyby nagrać to bardziej profesjonalnie to może efekt byłby lepszy ale i tak to demo w chuj lepsza niż ta parszywa Gruzja.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

To jest do bólu schematyczne granie po prostu. Po pół kawałka wiesz już, że będzie jechana Furia z debiutu i do końca już nic nie nie zaskakuje. Poprawne na maksa granie i tyle. Ale koleżanki chyba ze szkoły pod sceną takimi oczami na chłopaków patrzyły, że sam bym chętnie z nimi na scenę wskoczył, jeśliby tak na mnie miano patrzeć! :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#5

DiabelskiDom 5 lata temu

Sympatyczne chłopaki, przy piwku, zarówno pitym jak i nalewanym przez nich można sobie pogawędkę uciąć. Można też pośpiewać La mesniee mordrissoire tudzież jakiś gangsta rap na afterku ;)

Muzycznie takie o, biorąc pod uwagę jak się prezentują obecnie a jak sie prezentowali kilka lat temu, to można przypuszczać, że za kilka lat będzie to doskonały zespół ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

xD

Edit: a, poszła edyta i jednak o muzie coś napisałeś :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#7

ptrknknc 5 lata temu

Na rzeczonym koncercie w Magnetofonie nie było tragedii, ale i jakoś niesamowicie też nie. Bardzo zachowawczo to brzmiało, w połowie wyszedłem zapalić.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 3 lata temu

No i dorobili się chłopcy płyty Przeddzień, która wyszła jakieś dwa tygodnie temu. Ładnie mi się słuchało demosa i ładnie mi się słucha tej płyty.

Konsekwentnie rozwijany styl, rozbudowane kawałki, ciekawa melodyka. Dalej problemy z nagranymi wokalizami, nie wszystko słyszalne co już na etapie płyty to jednak trochę wtopa. Mimo tego te ponad 50 min zlatuje bardzo szybko bo materiał ten po prostu wpada w ucho. Szukający chuja do dupy w postaci dysonansów, pokręconego grania, zwykłej napierdalanki mogą od razu iść do kuchni i zalać sobie vifona bo dla nich taki black metal to po prostu liść w japę.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 3 lata temu

Nie wiem jaki z tego liść na japę, widziałem to na żywo i ziewałem, dla mnie to granie robione chujem tak miękkim, że konfederaci na to wołają "synu".
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 3 lata temu

Proponuję najpierw wyzdrowieć a potem coś sensownego pisać bo opinię o tym jednym koncercie już znamy a po drugie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi więc idź zalej lepiej vifona.
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#11

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Black Metal to wojna więc sprawdziłem co chłopcy grają.

I tak jak napisał @yog ''granie robione chujem tak miękkim.......'' ja bym napisał że granie gównem z dupy wyjętym.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan 2 lata temu

Teledysk do utworu "Ulice"

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#13

Szajtan rok temu

Odium Humani Generis zapowiedział premierę EP-ki, zatytułowanej Zarzewie. Ukaże się ona 7 października 2022 roku, pod banderą niemieckiej Folter Records.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#14

Nathas rok temu

No i już się odbyła premierka na jutubie, EPka jutro wychodzi na fizyku:

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz rok temu

Właśnie leci sobie Zarzewie no i sobie leci. Mogę się ponownie przypierdolić do nagranych wokaliz bo standardowo niewiele tu słychać. Kawałki dalej mocno rozbudowane, że te 5 min to standard no i teraz chuj w dupę całej reszcie bo Furia poszła się jebać. I tak wiem, że są tacy co widzieli ich na jednym koncercie i już wiedzą wszystko na tyle, że mogą po jednej nutce dopisać resztę materiału. Bardzo mi się podoba brzmienie baterii a zwłaszcza blach a tam ładnie gra jak w tytułowym Zarzewiu pięknie pyka talerz. Reszta w zasadzie bez zmian bo nadal granie na melodiach takich nawet ładnych.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#16

Wicih rok temu

Ja osobiście nie lubię ich muzyki, może kwestia moje wybitnego nie trawienia Furii i większości jej podrób, w tym tych z udziałem tego słynnego Nihila (Furia), który wszędzie podpisany jest jako Nihil (Furia). Dziwne nazwisko.

Ale jednak OHG to swoista gwiazdka Łódzkiej sceny. Pomijając fakt że masa ludzi ich tu zna, to zrobili nieco coś w stylu "od zera do klasy średniej". Kiedyś byli bandem który gdzieśtam sobie gra w piwnicy, dziś jeżdżą w trasy z mgłą i In Twilight Embrance. Większość moich znajomych z miasta żywi do nich pewną sympatię. Ot takie miłe wtrącenie w dyskusję

Wróć do „Black Metal”