Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 3678
Rejestracja: 7 lata temu

Spite

DiabelskiDom 2 lata temu

Obrazek
Przed państwem kolejny zespół z Negatywno-samolotowego uniwersum. To znaczy w sumie to nie do końca, bo z Negative Plane pod kątem personalnym, to lider Spite jest powiązany bardzo umownie, gdyż tylko przez jakiś czas wspomagał ich live. Muzycznie natomiast jest temu znacznie bliżej do wspomnianych Samolotów, pewnie dlatego ich drogi musiały się w którymś momencie pokryć.

A jak z tą muzyką spytacie? Otóż, co chyba było dość oczywiste, mamy do czynienia z black metalem. To znaczy mówię o dużym albumie, jedynym, który posiadam na fizyku. Piękna riffownia jedzie przez ten black metal, bardzo wyrazista, rytmiczna i czasem melodyjna jak, nie przymierzając, jaki heavy metal. Zresztą ukrytym kawałkiem na koniec płyty jest cover niejakich Mortuary Drape, co by potwierdzało moje heavymetalowe podejrzenia, gdyż jak powszechnie wiadomo, Włosi od heavy metalu nie stronią.

Świetna, nieokrzesana, bluźniercza, melodyjna i wkurwiona muzyka. Doskonały, amerykański a przy tym dosyć niszowy czarny metal.


Dyskografia:
2013 - Desecration Rites [single]
2014 - Evil Spells, Volume I [split]
2015 - Trapped in the Pentagram [EP]
2018 - Antimoshiach
2019 - Winds of Luciferian Æther [live]
2019 - Passio Christi Part I / (Beyond the) Witch's Spell [split]


Skład:
Salpsan - All instruments (2010-present) Horns & Hooves, Impure, Unspeakable, ex-Amulet (live), ex-Negative Plane (live), ex-Occultation (live)
▼ Byli muzycy
Malebolge - Lyrics (2012) Horns & Hooves, Impure (live)
Panzer Division Nightwish

Tagi:

Wróć do „Black Metal”