Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1652
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Departure Chandelier

Nucleator 5 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Choć stosunki między Kanadą i Stanami Zjednoczonymi są "takie se,o", to nie przeszkodziło to przyszłym członkom ansamblu Departure Chandelier w osiągnięciu konsensusu, którego owocem jest opisywany w tym temacie band. Nie wiadomo kiedy do tego doszło, wiadomo natomiast, że lubują się w historii kraju francuskiego, który swego czasu odcisnął piętno na kanadyjskim kraj. Ta fascynacja nim przejawia się na debiutanckim albumie grupy Antichrist Rise to Power, który ukazał się w 2019 roku - roku, kiedy jeszcze sylwestra w Polsce można było normalnie świętować na ulicach. W północnej Ameryce pewnie też, bo choć na pierwszy rzut ucha grupa tnie rasowy raw black metal, to wchodząc głębiej w las często on splata się z klawiszowymi tłami i partiami syntezatorów, co daje niebanalny, bardzo słuchalny efekt. Wystarczy posłuchać Life Escaping through the Candle's Smoke, gdzie świetny chłodny riff kontrastowany jest z prostą melodią mogącą kojarzyć się nieco z Windir. Co ciekawe, mimo "zmiękczania" riffów lo-fi, nadal czuć podczas odsłuchu ten niepokojący klimat. Co więcej, te parapety potrafią robić niesamowitą robotę i kreować tą charakterystyczną dla black metalu "transowatość" jak choćby te w refrenach A Sacrifice to the Corsica Antichrist. Nic więc dziwnego, że przy odsłuchu nieraz czułem się jak wracający z Egiptu napoleoński żołnierz nafurany haszyszem i maryśką przechodzący przez mroczny cmentarz (kurwa to rewelacyjne outro!).

Niby nic nowego i rewolucyjnego, ale jest w tym coś hipnotyzującego.

Skład:
Fanalis - Unknown Ash Pool, Roman Cross, Vegas Martyrs, ex-Autumn Heart, ex-Time Crypt, ex-Devil's Dung, Christian Cosmos, Exploring Jezebel, Machinegun Warfare, Macroprurient, Nihilist Assault Group, Prurient, Rainforest Spiritual Enslavement, River Magic, Smashed Femur Dance Party, Tortured Hooker, Vatican Shadow, Window Cleaning by Ian, Cold Cave (live), ex-Em Dath Rir (live), ex-Under Satan's Sun, ex-Christmass Trees, ex-Football Rabbit, ex-Noose Ensures Survival Wants and Needs, ex-Nuclear Pig Shit, ex-Parrot, ex-Taylor Bow, ex-Vrkolak, ex-Winter Soldier, ex-Young Lords
Crucifixus - Unknown Akitsa, ex-Scepter, Âmes Sanglantes
Vinculum - Unknown Ash Pool, ex-Autumn Heart, ex-Time Crypt, Alberich, Bronze Age, Christian Cosmos, Furisubi, Northern Cross, ex-Football Rabbit

Dyskografia:
2011 - The Black Crest of Death, the Gold Wreath of War [demo]
2017 - Blood Tyrant / Departure Chandelier [split]
2019 - Antichrist Rise to Power
2020 - Dripping Papal Blood [demo]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/De ... 3540327904
BC: https://departurechandelier.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
2 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 13793
Rejestracja: 4 lata temu

yog 5 mies. temu

Rewelacyjny hord parający się napoleońskim black metalem. Znakomicie mi się tego grania słucha, piękną, autentyczną atmosferę tamtych zepsutych czasów roztaczają, zarówno na pierwszym demku, jak i tym bardziej na albumie. Drugiego dema ledwie kilka razy słuchałem, ale też dawało radę. Plus również za idealnie pasujące okładki. Granie znacznie lżejsze niż zarówno Akitsa, jak i tym bardziej Ash Pool, ale mi pasuje bardziej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 3249
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 mies. temu

Nudne w chuj.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 3582
Rejestracja: 3 lata temu

pit 5 mies. temu

Tylko muricania mogą porównywać Napoleona do antychrysta.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 3249
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 mies. temu

Aż musiałem sprawdzić w słowniku, co to ci "muricanie". Wyszło, że Amerykanie. O Napoleonie mogę sobie z nudów popierdolić. Otóż polski konserwatyzm ma duży problem z Napoleonem. Tu jest trochę powiedziałbym schizofrenii, ponieważ wszyscy polscy patrioci przeszli do obozu idei postępowych, a zdrajcy odwrotnie. Joseph de Maistre w czasach napoleońskich siedział na dworze w st. Petersburgu, rojąc sobie o tym, że Rosja zdusi tę noszącą bicorn hydrę rewolucji francuskiej, a przyklaskiwaly mu największe rody magnackie, które były na utrzymaniu dworu rosyjskiego po tym, jak już sprzedały Polskę, a zatem Potoccy, Czartoryscy, itp. Natomiast z drugiej strony stali patrioci z rodzaju poległego pod Lipskiem Poniatowskiego, którzy stając u boku Kościuszki, a potem Napoleona, chcąc nie chcąc byli za uwłaszczeniem chłopów, liberalizacją, itp. Także mamy tu do czynienia z ideowym paradoksem. Inaczej, niż w innych krajach, u nas patriotyzm nie łączył się z konserwatyzmem i odwrotnie, konserwatyzm z patriotyzmem. Idę po kocie posprzątać.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3469
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Vexatus 5 mies. temu

Nucleator pisze:
5 mies. temu
choć na pierwszy rzut ucha grupa tnie rasowy raw black metal, to wchodząc głębiej w las często on splata się z klawiszowymi tłami i partiami syntezatorów, co daje niebanalny, bardzo słuchalny efekt.
Zachęciłeś mnie do sprawdzenia ich pełniaka...
yog pisze:Rewelacyjny hord parający się napoleońskim black metalem.
Co, co, co? Co to jest napoleoński Black Metal? :)
TITELITURY pisze:Nudne w chuj.
Czyli może być niezłe... ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 13793
Rejestracja: 4 lata temu

yog 5 mies. temu

Vexatus pisze:
5 mies. temu
yog pisze:Rewelacyjny hord parający się napoleońskim black metalem.
Co, co, co? Co to jest napoleoński Black Metal? :)
Posłuchaj Departure Chandelier to się dowiesz ;) Nie jest to w każdym razie za bardzo raw, raczej dość melodyjne granie. A Titka reakcji się trochę dziwię, wydawało mi się, że chwalił w jakimś temacie typu Czego słuchacie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”