Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Ad Hominem

Vexatus 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Francuski zespół/projekt założony przez Kaisera Wodhanaza. Przeniósł się do Włoch i chyba dalej tam funkcjonuje. Zespół powstał pod koniec lat 90-tych i wykonuje dość prosty i chwytliwy BM okraszony nieco elementami industrialnymi. Na płytach Kaiser sam zajmuje się instrumentami i całą resztą, a na żywo wspomagają go inni muzycy.

Skład:
Kaiser Wodhanaz - All instruments, Vocals (1998-present) F.A.M.A.S., Non Essence Genesis, Punishment Systems², The Ascendant, Brutal Begude (live), ex-Antithesis, ex-Dead?, ex-Eradication, ex-The Call, Cantus Bestia, Crucifist, D/S/R, Neardeath, Omnes Ad Unum, ex-Frangar
▼ Byli muzycy
Valfadir - Bass ex-Noctis, ex-Enimon Ni
Pwcca - Drums
▼ Muzycy koncertowi
G.K. - Drums
D.N. - Guitars
A.K. - Guitars

Rust - Drums
Azk.6 - Drums (?-2003) Doctor Livingstone, Sektemtum, ex-Crystalium, ex-Mütiilation (live), Panzer Flower, ex-Arkhon Infaustus, ex-Reverence, ex-Ultimatum

Dyskografia:
2000 - Omnes ad Unum [demo]
2002 - Planet ZOG - The End
2002 - Mankind's Suicide [split]
2003 - A New Race for a New World
2003 - Purification [split]
2004 - Treaty of Alliance (Agony of a Dying Race) [split]
2004 - We Are the Wolves... You Are the Sheep / Black Sabbath [split]
2004 - Black Metal Against the World [split]
2005 - Climax of Hatred
2008 - Theory:0 [EP]
2008 - Planet ZOG - The End / ...for a New World [kompilacja]
2009 - Dictator - A Monument of Glory
2013 - Slaves of God to the Gallows (The Preemptive Strike 0.1 Reworks) [EP]
2015 - Antitheist
2018 - Napalm for All

MA: http://www.metal-archives.com/bands/Ad_Hominem/11304
BC: https://adhominem.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 5 lata temu

W pytkę zespół, lubię "Climax of Hatred". Klasyczny rozpierdol z nienawiscią do ludzkości. Oryginalności w tej muzyce nie ma ani trochę, ale nie o to chodzi. Ostatnia płyta też całkiem spoko, choć lżejsza jest i jakby bardziej rock n rollowa. Przynajmniej z tego co pamiętam, bo w sumie dawno nie leciała. Znam jeszcze pojedyncze utwory z innych płyt, musiałbym je w całości ogarnąć w końcu.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
2 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets

Soulless 5 lata temu

Szacun za bezkompromisowy muzyczny blakowy rozpierdol, co prawda zelżał lekko na Antitheist.

Chłopaki mieli też poprawność polityczną głęboko w dupie waląc takimi tytułami jak Auschwitz rules, Planet ZOG czy The Psalmody of sub humans.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 5 lata temu

Zawsze mi się wydawało, że demo jest cienkie jak dupa węża i ze względu na brzmienie nie nadaje się do słuchania. Dzisiaj tak mnie jakoś naszło - posłuchałem sobie kilka razy "Omnes ad Unum" i okazało się, ze demo nawet daje radę, choć w porównaniu z następnymi wydawnictwami wypada raczej kiepsko. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Nowy kawałek:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Nowy kawałek:
Yuppi! Będzie nowy album AH! :)
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor

Metalized 4 lata temu

Kiedyś często słuchałem, ostatnio jakoś częstotliwość odsłuchowa zmalała. Nie, żebym zapomniał co i jak graja , ale zawsze włączę sobie coś innego. Na żywo widziałem i był to dosyć ekstremalny koncert ( Bazyl Poznań) krew pod scena bójki etc. Kapela wystraszyła się lekko tego co odpierdala sie w tej Polsce barbarzyńskiej na koncertach :D
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Ad Hominem to jeden z moich ulubionych zespołów. Starsze materiały były trochę lepsze - bardziej prymitywne i brutalniejsze, ale te nowe też są świetne. Na poprzedniej płycie było sporo lżejszych i bardziej melodyjnych riffów zahaczających o Punk i teraz pewnie też tak będzie. Ten nowy kawałek całkiem spoko, ale solówka na końcu zrujnowała cały klimat. :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

Lubię Ad Hominem, choć ostatnimi laty już mnie tak nie jara ten zespół jak kiedyś. Nie mniej jednak lubię sobie odpalić co jakiś czas. Mam w kolekcji tylko "Dictator", ale znam w sumie wszystko co wydali, włącznie z ostatnim punkującym pełniakiem. Jest w tym wszystkim taki totalitarny posmaczek, więc nie dziwię się że na koncercie w Bazylu było ciekawie, bo ja wspomnienia z Necros Christos itd. ze starego Bazyla też mam podobne :D Nasza publika umie się dobrze bawić, a Kaiser to ponoć też niezły herbatnik prywatnie (kumpel mi mówił co z nim koncertował kiedyś).
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 4 lata temu

Nowy kawałek brzmi jakby połączyć ostatnią płytę z "Climax of Hatred". Bez uniesień, ale fajne nawet. Sprawdzę całość jak wyjdzie.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
2 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Dzisiaj premiera najnowszej płyty, a na BC udostępniony jest drugi kawałek. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Macał już ktoś z Was najnowszy album? Właśnie słucham i jak na razie jest bardzo dobrze. :) "Napalm for All" zachowuje poziom i klimat poprzedniego pełniaka, czyli jest mniej brutalnie i wściekle, niż na starych materiałach, ale bardziej punkowo i przebojowo. :)

Wróć do „Black Metal”