Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3716
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Opole

Darkher

Hajasz 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Darkher to solowy projekt niejakiej Jayn H. Wissenberg, która tworzy muzykę, gdzie metalu niewiele ale mroku w cholerę. Zadebiutowała w 2014 roku w barwach Prophecy Production EP'ką The Kingdom Field, która zawiera materiał mocno atmosferyczny, z elementami folk a wszystko zagrane na gitarze akustycznej z podkładem perkusyjnym. Owe nagrania mocno zaostrzyły mój apetyt na pełny album, który ukazał się w 2016 roku i nosi tytuł Realms.

No i tu cios bo płyta muzycznie dosyć mocno odbiega od wcześniejszej EP'ki. Przede wszystkich prawie wcale nie zawiera elementów folkowych a całość brzmi wisielczo ponuro i mrocznie. Płyta dosyć minimalistycznie skomponowana spokojnie snuje się z utworu na utwór a melodie wybrzmiewające to taki ładny stylistycznie doom metal. Będę się przyglądał poczynaniom tej pani bo jest spory potencjał a debiut tylko to udowodnił.

Dyskografia:
2013 - Darkher [EP]
2014 - The Kingdom Field [EP]
2016 - RealmsBC: https://darkher-uk.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/4014559-Darkher
GRINDCORE FOR LIFE
PanLisek
Moderator globalny
Posty: 980
Rejestracja: 4 lata temu

PanLisek 3 lata temu

Nowa płyta to już dużo większy ukłon w stronę estetyki spod znaku Chelsea Wolfe, co wcale nie musi być minusem. Ma też kilka bardzo fajnych akcentów rodem z brytyjskiego gotyckiego doomu. Lubię posłuchać od czasu do czasu.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”