Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Ager Sonus

Nucleator 5 lata temu

Obrazek
Piramidy. Monumentalne grobowce budowane przez Egipcjan, które zostały zbudowane kilka tysięcy lat temu. O których do dzisiaj nie wiemy do końca, w jaki sposób były projektowane. Od zawsze fascynowały ludzi i archeologów, którzy podejmowali próby eksploracji, licząc na nieprzebrane skarby i cenne precjoza władców kraju nad Nilem. Jednak często w trakcie wykopalisk dochodziło do dziwnych zdarzeń i zgonów, które niektórzy tłumaczyli jako zemstę faraonów. I nie mam tu na myśli biegunki, jaka dopada często przyjezdnych turystów.

Starożytny Egipt fascynuje też Thomasa Langewehra, który oddaje swoje fascynacje, tworząc muzykę ambientową pod szyldem Ager Sonus. Do tej pory wydał 2 płyty Book of the Black Earth i Necropolis, które zabierają w świat katakumb, w których spoczywają niegdyś sprawujący władzę faraoni. W świat hieroglifów i zapomnianych miast ukrytych pod tonami gorącego, parzącego w stopy piasku. Tam, pod ziemią, niejedna tajemnica nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Ale strzeż się przebiegłego Seta i złego Apophisa, którzy bacznie widzą każdy krok twojej wędrówki. Niech oko Horusa strzeże cię przed nimi, wędrowcze!

Dyskografia:
2014 - Interdimensional
2015 - Metadronos & Ager Sonus - Shortwave [kolaboracja]
2015 - Liminality
2017 - Tartarus
2017 - Book of the Black Earth
2017 - Tomb Of Druids [split z ProtoU / Aegri Somnia / Dead Melodies / Creation VI]
2018 - Necropolis
2019 - Mithra


BC: https://agersonus.bandcamp.com/music
BC: https://cryochamber.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/4003735-Ager-Sonus
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16065
Rejestracja: 6 lata temu

yog 2 lata temu

Uzupełniłem temat o płyty nagrane i wypuszczone w internetach przed tymi dla Cryo Chamber. No ale nieważne. W każdym razie, w zeszłym roku w tymże Cryo Chamber wyszła kolejna płyta Ager Sonus, zatytułowana Mithra, gdzie pan Thomas pochylił się już nie nad cywilizacją egipską, a grecko-romańską, a w szczególności nad solarnym kultem Mitry.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4841
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 2 lata temu

Znam tylko kolaboracyjny album "Shortwave", ale z tego co teraz widzę to chyba nie jest on za bardzo reprezentatywny jeśli chodzi o całość twórczości... :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16065
Rejestracja: 6 lata temu

yog 2 lata temu

No, inne granie, jako że tematyka odmienna mocno, ten Mithra to taki maksymalnie lajtowy ambiencik nazwijmy to atmosferyczny, dark ambientem to to nazwać bardzo ciężko, bo to raczej light ambient, tak w ciężarze jak i kolorku - granie, które by się nadało do soundtracka do jakiej strategii osadzonej w antyku, żeby nie rozpraszać jakkolwiek, z jakimś tam z rzadka instrumentarium o epoce przypominającym, sampelków nazwijmy to wokalnych tam nie ma, cudacznych dźwięków fal radiowych z oczywistych względów też tam nie uświadczymy.

Nie wiem, jak to egipskie granie, którym się Nucleator zachwyca.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”