Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Rahowa

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Pamiętam jak pewnego dnia w skrzynce pocztowej była mała paczuszka od Łukasza Jaszaka z Sadistic Zine. W środku kaseta i krótki list z tekstem "Chłopaki pierdolą bez sensu ale muza zajebista" Rahowa pochodzi z Kanady i zaczynała jako zespół grający muzykę Oi!, RAC.

Debiutanckiej płyty jakoś nigdy nie słyszałem (widocznie nie było takiej potrzeby) a zacząłem od drugiego albumu z 1995 roku Cult of the Holy War.

To klasyczny album RAC w klimatach Skrewdriver, Honor, Death In June a nawet Type Of Negative. Ta godzina muzyki to jedna z najlepszych płyt jakie słyszałem w tym gatunku i nawet dzisiaj jest tylko kilka płyt, które stawiam wyżej od płyty Rahowa.

Jak wspomniał Jaszak wywiadów z chłopakami nie było sensu czytać bo bredzili swoje trzy po trzy wielokrotnie się gubiąc itp.

Od kultowej Cult Of The Holy War minęło wiele lat i niedawno sprawdziłem co tam u Rahowa się działo i tak jak sprawdziłem tak mocno pożałowałem. Wyszła jeszcze tylko jedna płyta w tym roku Ueberfolk zawierająca jakieś niepublikowane kawałki, które faktycznie takie powinny pozostać.

Nic ciekawego a przede wszystkim nie na takim poziomie jak poprzednia płyta.

Skład:
Graham Stoltz - Guitars (rhythm) (?-1997)
Eric Wolf - Guitars (rhythm) (?-1997) ex-Teardown
Carl Alexander - Keyboards (?-1997)
Mike Nochtem - Drums (1990-1997) ex-Aryan, ex-Stonehammer
Jon Latvis - Guitars, Bass, Keyboards, Cello, Vocals (backing) (1990-1997) ex-Aryan
George Eric Hawthorne - Vocals (lead), Guitars (1990-1997) Überfolk, ex-Novacosm
▼ Byli muzycy
Steve - Guitars
Dan Armstrong - Vocals ex-Centurion, ex-Witches Hammer, ex-Odds Crypt
Joe RaHoWa - Bass (1990-?)
Kelly Scott - Violin (1995-?)
▼ Muzycy koncertowi
Jim Jones - Bass
Dyskografia:
1993 - Declaration of War
1994 - Tribute Concert Video: In Memory of Ian Stuart [split video]
1995 - Cult of the Holy War
2004 - The Last Show: London, Ontario, Canada [video]
2008 - The Rain Will Come Again [EP]
2017 - Ueberfolk

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Rahowa/4802
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Czytałem gdzieś kiedyś że wokalista się później "nawrócił" i wyparł wszystkich radykalnych poglądów.

Muzycznie faktycznie w tamtym czasie, wraz z Bound for Glory, jeden z lepszych zespołów prawej strony.
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Nigdy nie jest za późno aby przejść na jasną stronę. Wystarczy spojrzeć na cały panteon black metalowych zespołów z lat 1990-1999 gdzie większość odeszła wizerunkowo i wyznaniowo od tej groteski.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ta płyta z 2017 to jest boot wydany bez zgody chyba, w książeczce go wyzywają od zdrajców najgorszych i że zaręczony z Indianką, grał w zespole Novacosm w międzyczasie nie dość, że z Żydem, to i dwoma czarnymi, choć rzekomo od tego czasu powrócił na białą stronę mocy w ostatnich latach i znów hajluje z koleżkami. Można sobie przeczytać:

https://www.discogs.com/RAHOWA-Ueberfol ... kxNTY3MDI=
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Jak to się mówi aby życie miało smaczek raz dziewczynka, raz chłopaczek.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

yog pisze:
rok temu
Ta płyta z 2017 to jest boot wydany bez zgody chyba, w książeczce go wyzywają od zdrajców najgorszych i że zaręczony z Indianką, grał w zespole Novacosm w międzyczasie nie dość, że z Żydem, to i dwoma czarnymi, choć rzekomo od tego czasu powrócił na białą stronę mocy w ostatnich latach i znów hajluje z koleżkami. Można sobie przeczytać:

https://www.discogs.com/RAHOWA-Ueberfol ... kxNTY3MDI=
gość mający coś nie tak pod kopułką jak nic :)
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'

Wróć do „Rock”