Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1710
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Cytotoxin

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Techniczny death metal to na ogół rzecz, której nie trawię. Nadmierny przerost solówek, przekombinowanie - no jak nie wiecie, o co chodzi, to odpalcie jakikolwiek album Obscury. Są jednak w tym podgatunku wykonawcy, którzy potrafią uniknąć tej pułapki - i Cytotoxin to jeden z nich. Pochodzą z Chemnitz w Saksonii i zebrali się do kupy w 2010 roku. Rok później wydają debiut o nazwie Plutionium Heaven. To szybki, brutalny death metal z grobowymi wokalami Grimo naszpikowany ultratrudnymi do zagrania partiami, jednak na szczęście nie wychodzą one na pierwszy plan,a są tylko smacznym uzupełnieniem rasowego, miażdżącego death metalu. Rok później wychodzi najlepszy album w ich dorobku Radiophobia, gdzie te wszystkie wirtuozerskie wstawki nadają klimat tekstom o Czarnobylu i okolicach. W tym roku ukazuje się równie udany Gammageddon. Nie jest to może poziom Nile z najlepszych albumów, ale lubię ich sobie czasem włączyć.

Dyskografia:
2011 - Plutonium Heaven
2012 - Radiophobia
2017 - Gammageddon
2020 - Nuklearth
Skład:
V.T. - Bass (2010-present)
Fonzo - Guitars (2010-present)
Grimo - Vocals (2010-present) ex-Extinctionist
Jason - Guitars (2014-present) ex-The Last Hangmen, Weazel Project
Stephan Stockburger - Drums (2016-present) Voice, ex-The Four Chapters, Alcatraz, Coincidence, Narcosis of Illusion, ex-Dagnir en Gwann (live)
▼ Byli muzycy
Ollie - Drums (2010-2016)
Lo - Guitars (2010-2011)


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cy ... 3540325917
BC: https://uniqueleaderrecords.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Cytotoxinmetal
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny
Posty: 1104
Rejestracja: 5 lata temu

Czit 2 lata temuNowa płyta Niemców na YT.

Poprzednie kompletnie mi nie wchodziły, ale sprawdziłem za namowami @Belzebóbr "Nuklearth" i chwała mu za to! Płytka jest na prawdę dobra - o wiele lepiej napisane są tutaj te numery i bardziej idzie to w Brutal Death, ale dalej Technicalowy. Trochę mi ten materiał przypomina Cattle Decapitation z fenomenalnej płyty "Monolith of Inhumanity", pomieszane z Origin i Aborted.
Świetnie się tego sucha.
yog pisze:
3 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 33
Rejestracja: 5 lata temu

metzgerpat 2 lata temu

Tak, Niemcy nagrali bardzo fajną rzecz, chociaż "Gammageddon" nie przebili w moijej opinii. Jest to nadal jak dla mnie ich najlepsze dzieło. Na "Nuklearth" natomiast znalazło się kilka prostszych w odbiorze momentów i solówki są w niejtórych miejscach bardziej hmm emocjonalne? Może nawet wzruszające hehe. W każdym razie jak "Gammageddon" bylo dla mnie 10/10 taj "Nuklearth" to 9. Obok Defeated Sanity - Cytotoxin to dla mnie najlepsza kapela z Niemiec.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 5 lata temu

pampa rok temu

Powiem szczerze ,że się miło zaskoczyłem jeśli chodzi CYTOTOXIN bardzo dobra grupa ciekawe kompozycje jest wszystko co lubię trochę melodii, techniki, pierdoln..cia!!!! Na razie mam jeden krążek ,,Nuklearth" i napier..lam go razem z nowym DEEDS of Flesh jest bardzo dobrze!

Wróć do „Death Metal”