Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Degial

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Degial to czterech młodzieńców zafascynowanych Szatanem, którzy w szwedzkim mieście Uppsala w 2006 roku na gruzach poprzedniej kapeli Degial of Embos założyli Degial. Panowie nie lubią wszelkich przejawów religii, czego dają wyraz w twórczości swojego zespołu. Panowie łupią death metal, który przywołuje zawsze miłe echa wczesnego Morbid Angel gdzieś tak z czasów pomnikowego debiutu czy Possessed z Seven Churches. SamiSzwedzi pierwszego longplaya wydają w 2012 roku o fajnym tytule Death's Striking Wings i był to mocarny album przesiąknięty mrokiem, czartem i wszystkim, co z lewą ścieżką ręki związane. Numery obfitują w nawiedzone growle, agresywne, szybkie riffy i szybkostrzelne solówki. W dodatku obleczone zostały surowym brzmieniem, co tylko wzmocniło strzał, jaki Degial wyprowadziło swoim pierwszym długograjem.

W 2015 roku członkowie Degial nagrywają drugi album pt. Savage Mutiny, który choć nieco gorszy od debiutu, był kolejną dawką obłąkańczego oldschoolowego death metalu. Kopie toto po ryju niemiłosiernie. Nic dziwnego zatem, że na trzeci album Predator Reign, który ma ukazać się 24 listopada, czekam z otwartymi ramionami.

Dyskografia:
2006 - Awakening from Darkness [demo]
2010 - Death and Darkness Buries All.... [EP]
2012 - Death's Striking Wings
2015 - Savage Mutiny
2017 - Predator Reign

Skład:
Emil Svensson - Drums (2006-present) Watain (live), ex-Degial of Embos, ex-Graveless, ex-Repugnant, ex-Die Hard (live), ex-Malign (live), ex-Veternus
Rickard Höggren - Guitars (2006-present) ex-Degial of Embos, ex-Kane
Hampus Eriksson - Guitars, Vocals (2006-present) Unpure, Vorum, Watain (live), ex-Degial of Embos, ex-Invidious, ex-Katalysator, ex-Malign (live), ex-Hverg, ex-Kane
P.J: - Bass (2014-present) Vorum, ex-Haudankaivaja, Begravningsentreprenörerna
▼ Byli muzycy
Johannes - Bass Hverg
Joel Lindholm - Bass (2006-2013) In Aeternum, ex-Stålvargar, ex-Patronymicon, ex-Shining, ex-Procession (live), ex-Undergång
▼ Muzycy koncertowi
Jonatan Johansson - Bass (2013-2014) Vorum, ex-Haudankaivaja, Begravningsentreprenörerna
John Finne - Guitars (2017-?) Obnoxious Youth, Vorum, Begravningsentreprenörerna, ex-Speedtrap (live)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Degial/35951
BC: https://degial.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/Degial-176386435721954/
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, 17:09 przez Nucleator, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 5 lata temu

Moim zdaniem drugi album znacznie słabszy od rewelacyjnego debiutu, który to w moim prywatnym rankingu znajduje się w pierwszej trójce najlepszych death metalowych płyt ze Szwecji, które ukazały się po 2010 roku.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 5 lata temu

A ja się tak tylko dojebię, w ramach szczegółów :P Degial jest zespołem tak jak Hajasz napisał szwedzkim, nie fińskim. Tak poza tym się wszystko zgadza. Ja nigdy nic od nich nie słyszałem, a jak chciałem ich zobaczyć na żywo przed Watain parę lat temu, to się nie udało bo się przez kogoś spóźniłem na koncert i tylko się wkurwiłem z tego powodu. Po wpisie Hajasza widzę, że warto sprawdzić napewno debiut.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 5 lata temu

Mam placek death's sraj-king wings do sprzedania. Albo LP albo CD i LP. Taka to kapela. Słuchasz i myślisz że czad by po dziewięciu przesłuchaniach odrzucić w kąt ten wypalony węgiel. Tyle piekła i żaru że ledwie go starczyło na wakacyjną miłość.

Takie współczesne szwedzkie M. Creation...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu

No na pewno. Rysiu gdzieś Ty tam usłyszał Malevolent Creation? Od razu zaznaczam, że dla mnie MC to tylko debiut.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 5 lata temu

No muzycznie to raczej nie. Wszystko inne, jak najbardziej.

Zaznaczę że dla mnie wszystkie płyty MC niewarte są dłuższej uwagi. Strzele w ciemno że okładki wygrały im fanów. Menele kurwa.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Mam placek death's sraj-king wings do sprzedania. Albo LP albo CD i LP. Taka to kapela. Słuchasz i myślisz że czad by po dziewięciu przesłuchaniach odrzucić w kąt ten wypalony węgiel. Tyle piekła i żaru że ledwie go starczyło na wakacyjną miłość.

Czytam i nie wierzę. Debiut Degiala to ten materiał, który nigdy mnie nie nudzi. Jest tam tyle ognia i tyle zajebistych riffów, że głowa mała. Kucałem rok temu U Bazyla i na żywo też była pożoga. Drugi album słabszy od Death's Striking Wings, ale to nadal rasowy napierdol. Czekam na nowy matex z mokrymi majtami.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
2 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

Ty to trochę za młody @Blind jesteś, by ferować takimi stwierdzeniami jak "nigdy" :D

Coś tam kiedyś słyszałem i nie pamiętam, nie wracałem wychodząc z założenia, że takich kapel to jeszcze z 200 najmarniej znajdę
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Ty to trochę za młody @Blind jesteś, by ferować takimi stwierdzeniami jak "nigdy" :D
Raz jeszcze przeczytaj tamto zdanie. Wyraźnie napisane jest "który nigdy mi się nie nudzi", a nie "który nigdy mi się nie znudzi". Znam jedynkę jakoś z dwa lata i dość często słucham, a przesytu nie odczułem.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
2 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Kawałek z nadchodzącej płyty Degial, zatytułowany Thousand Spears Impale:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 4 lata temu

Jest już cały album do odsłuchu. Enjoy.
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 4 lata temu

Ale ten Degial dorzucił do pieca - Predator's Reign to dobry strzał, który jest zdecydowanie lepszy niż średnia poprzedniczka. Prócz wczesnych Morbidów czuć wyraźny duch wczesnego Angelcorpse, przez co każdy utwór zostawia po sobie tylko zgliszcza. Ta muza tchnie piekłem i jako odtrutka po Kingdoms Disdained sprawdza się idealnie.
Ryszard pisze:
3 lata temu

Wróć do „Death Metal”