Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5367
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Deteriorate

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykański Deteriorate to skład powstały w 1991 roku i grający zajebisty death metal, który nie brzmiał po amerykańsku. Chociaż przez wielu porównywani z Deicide to ich muza ma więcej wspólnego z Pestilence i Asphyx.

W 1992 roku wyszło ładne demko, które sprawiło, że roku później można było się jarać jedną z najlepszych płyt amerykańskiego death metalu Rotting In Hell, która pomimo jednej z najgorszych okładek broniła się fenomenalną muzą, która brzmi jak amerykańska wersja Consuming Impulse.

Niestety ale słaba promocja pozbawiła zespół i płytę należytego zainteresowania i już rok później zespół ponownie wydaje kolejne demo w poszukiwaniu lepszego wydawcy. Jednocześnie zmienia się muzyka na bardziej black metalową ale i w tym stylu Deteriorate zadaje cios.

Wypuszczony w 1996 roku drugi i zarazem ostatni album The Senectuous Entrance to piekielny black metal, który jeńców nie bierze a całość brzmi jak amerykański Pure Holocaust. W 1997 roku zespół zakończył działalność.

Dyskografia:
1992 - Deteriorate [demo]
1993 - Rotting in Hell
1994 - Gather the Nebbish [demo]
1996 - The Senectuous Entrance
Skład:
Joe Gorski - Guitars (lead) (1991-1997) We...Our War, ex-Beyond the Lies, ex-Treading on Divine
Thorous Bosman - Keyboards, Bass, Vocals (1993-1997) ex-Random Draw, ex-Lesch-Nyhan, ex-Sil Veth, ex-Existence, ex-Live Suffer Die, ex-T.O.M.B., ex-Treading on Divine
Jack Gannon - Vocals (1995-1997) ex-Hazarax, ex-Zahgurim, ex-Cemetery Earth, T.O.M.B., ex-Black Albatross, ex-Goreaphobia
Chris "Darkwoods" Woods - Drums (1996-1997)
Jay Anderson - Guitars (rhythm) (1996-1997) ex-Random Draw, ex-Zahgurim, ex-Krypton (USA)
▼ Byli muzycy
Rich Yurgevich - Drums (1991-1995) ex-Anathema
Tom Cops - Guitars (lead) (1991)
Frank Ierovante - Guitars (rhythm) (1991-1996) ex-Anathema
Mike Trush - Vocals, Bass (1991-1994) Necrotion, ex-Sil Veth, ex-Perverseraph, ex-Dead in the Face, ex-Creature Feature, ex-Dead in Your Dreams, ex-Existence (USA), ex-Eyeball (USA), ex-Fracture (USA), ex-Infected Flesh (USA), ex-Krypton (USA), ex-Mind Bullies, ex-Muthers Day, ex-Paraplegic (USA)
Anthony Ipri - Drums (1995) Mortal Decay, ex-Shrouded Deity, ex-Macabre
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Deteriorate/7707
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Znam tylko Rotting in Hell z fajną okładką i ta płyta powala po dziś dzień! Z tej muzyki bije odór zmasakrowanych ciał i wszechobecnej krwi. Gitary pięknie rzężą, wokalista ryczy ochryple, a sekcja rytmiczna równiutko piłuje. Tej black metalowej też muszę posłuchać, bo wprawki z YT brzmią rajcująco.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3994
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Dziś początkowo miały polecieć pierwsze dwa krążki Deicide, a wyszło, że słucham cały dzień debiutu ekipy z Joe Gorskiego i Mike'a Trush'a, który wcale to a wcale nie odstaje od grania oferowanego nam przez załogę Glena. Co do podobieństw do Asphyx to i owszem są one tu również wyraźnie zarysowane, szczególnie przy tych charakterystycznych zwolnieniach.

Wróć do „Death Metal”