Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

Purtenance

Arson 7 lata temu

Obrazek
Purtenance - fińska załoga nakurwiająca death metal. Powstali w miejscowości Nokia w 1989 roku jako Purtenance Avulsion i pod tym szyldem nagrali dwa demka. W 1991 zdecydowali się skrócić nazwę do Purtenance i, aby to przypieczętować, wypuścili EP-kę "Crown Waits the Immortal" nakładem Drowned Productions, którym zarządzał Dave "Rotten" z Avulsed. Materiał został dobrze przyjęty, sprzedaż przebiegała sprawnie, co zaowocowało tym, że panowie ponownie postanowili wystąpić w komitywie i tak oto popełnili debiutancki album "Member of Immortal Damnation" w 1992 roku opatrzony klasyczną okładką Chrisa Moyena. Niestety, niedługo po tym zdarzeniu kapela przeszła w stan hibernacji, gdyż członkowie rozeszli się w różne strony i zajęli innymi sprawami.

Długie lata przyszło czekać nim Purtenance wybudziło się z letargu i uraczyło kolejnym materiałem. Wszystko dzięki reedycji debiutu z 2011 roku, za którą odpowiada Xtreem Music (a za sterami Dave "Rotten"). Finowie postanowili zreformować się jako trio, z dwójką oryginalnych członków - Juhą Rannikko (gitary) i Harrim Salo (perkusja) oraz ze świeżakiem w szeregach - Ville Koskelą - przejmującym obowiązki basowego i gardłowego. Współpraca tridente - Purtenance, "Rotten", Moyen - znów przyniosła rezultat, tym razem w postaci EP-ki "Sacrifice the King". Chociaż materiał ten nie był zły, miał swoich zwolenników i przeciwników, zaś był jedynie preludium do czegoś lepszego, co nastąpiło jakiś czas później - mianowicie pełny album o bardzo trafnym tytule "Awaken from Slumber". Całe szczęście, panowie nie poprzestali na tym i w dwa lata później wypuścili kolejny długogrający krążek - "...to Spread the Flame of Ancients". Ponownie za okładkę odpowiadał Moyen, ponownie pod szyldem wytwórni Dave'a "Rottena". A płyta ta była w moim odczuciu tak dobra, że postanowiłem ją umieścić na drugim miejscu w swoim death metalowym podsumowaniu 2015 roku.

Purtenance zapowiada, że w 2017 mają być jeszcze silniejsi i bardziej brutalni niż kiedykolwiek, tym samym odgrażając się tworzeniem materiału na kolejny album. Podpisali nawet stosowne papiery z Xtreem Music, a liczę również, że i tym razem wciągną w to Chrisa Moyena. Już nie mogę się doczekać!

Obrazek
Skład:
Harri Salo - Drums (1991-1992, 2012-present) ex-Purpose, ex-Purtenance Avulsion
Juha Rannikko - Guitars (rhythm) (1991-1992), Guitars (2012-present) ex-Purtenance Avulsion
Tero Aalto - Bass (2015-present)
Simo Rouvinen - Guitars (2015-present) Adorior, Flame, ex-Demon's Gate, ex-Urn, ex-Crosswrecker (live), ex-Damnation
Aabeg Gautam - Vocals (2018-present) Dying Out Flame
▼ Byli muzycy
Toni Honkala - Bass (1991), Guitars (lead) (1992) ex-Purtenance Avulsion, ex-Convulse
Pasi - Bass (1991-1992)
Timo Häyrinen - Vocals (1991-1992) ex-Purtenance Avulsion
Ville Koskela - Bass (2012-2015), Vocals (2012-2018) ex-Purpose
Ville Nokelainen - Guitars (2013-2015)
Dyskografia:
1991 - Crown Waits the Immortal [EP]
1992 - Member of Immortal Damnation
2009 - MCMXCI - MCMXCII [boxed set]
2012 - Sacrifice the King [EP]
2013 - Awaken from Slumber
2015 - ...to Spread the Flame of Ancients
2017 - Paradox of Existence [EP]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Purtenance/9283
BC: https://xtreemmusic.bandcamp.com/music
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."

Tagi:
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

Arson 6 lata temu

Obrazek

We wrześniu obecnego roku, a konkretniej 12 dnia tego miesiąca, nakładem Xtreem Music ukaże się EP-ka fińskich deathmetalowców z Purtenance. "Paradox of Existence", bo tak zwać się będzie ów mini album, zawrze się w 4 nowych utworach. Okładkę wykonał nie kto inny, jak sam "Thorncross", czyli Chris Moyen.

Tracklista:
1. In the End Only Death Will Remain
2. Vicious Seeds of Mortality
3. Paradox of Existence
4. Nekro Orgy

Pierwszy utwór do odsłuchu
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Wszystkie ich albumy to potęga. Uwielbiam ich bo nie znają słowa zmiłuj i z płyty na płytę dają ognia po całości.

Najbardziej żałuję straty debiutanckiej płyty, która nie wróciła z wypożyczenia a miałem oryginał z Drowned, który dziś kosztuje majątek.

Musiałem się zadowolić wydaniem z Xtreem, które na szczęście nie zostało spieprzone remasterem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

A miałem w planach o nich temat założyć... Debiut fenomenalny i dzisiaj już kultowy, zarówno pod względem fizycznym, jak i graficznym. Dwójka nagrana po reaktywacji aż tak mnie nie powaliła, ot, dobre granie i nic więcej. Ale ich ostatni wyziew death metalu z lat 90 znakomity - to trzeba bez wątpienia przyznać. A i ten udostępniony kawałek z nadchodzącego płyciwa daje nadzieję na nie gorszy kolejny album, który mam nadzieję mocno namiesza w podsumowaniach tego roku.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Bardzo mocna ta tegoroczna EP-ka, Paradox of Existence. Całości można posłuchać:



Nietrudno się domyślić, że są z Finlandii. Starszych rzeczy jak dotąd nie miałem okazji napotkać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 6 lata temu

polecam, słabej płyty nie nagrali
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Human dokładnie, a nowa Epka rozkurwia na atomy, brałem w ciemno po premierze i nie żałuję. Znakomite brzmienie tam ukręcili, a otwieracz paradoksu egzystencji miażdży kończyny.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Bardzo dobra i zasłużona kapela. Member of Immortal Damnation to już klasyk death metalu z tego rejonu. Nigdy nie byłem fanatykiem tej płyty, ale obiektywnie trzeba przyznać że jest bardzo dobra. Awaken from Slumber to też bardzo dobry kawał grania, płyta wyszła mniej więcej w tym samym czasie co Evil Prevails od Convulse więc mieliśmy pojedynek byłych gigantów z Finlandii. Osobiście bardziej podobała mi się propozycja Purtenance, więcej w tym brudu i ciężaru, ale i Convulse dało radę. Ostatnia płyta mnie wynudziła, nie jest zła ale czegoś mi brakuje. Chociaż nie będę narzekać bo ostatni Convulse to taki wymiot że do dziś mam niesmak.

Nowej EP-ki jeszcze nie znam, będzie słuchane.
yog pisze:
6 lata temu
Starszych rzeczy jak dotąd nie miałem okazji napotkać.
Jak Ty poznajesz ten death metal od dupy strony yogu to aż boli. Nie znałeś Sorrorcide ani Purtenance a jakieś podłe wypierdy pewnie tak. No cóż, zazdroszczę bo masz sporo dobrego do obadania.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Ja tu tylko tak na chwilę, bo nakurwiam srogo od dwóch dni Awaken From Slumber, które kiedyś uważałem za najsłabszy album Finów. Teraz natomiast zaskoczyło i każdy odsłuch mnie poniewiera. Te numery poniewierają riffami, rasowymi growlami i potężnymi zwolnieniami. Te w What Was Hidden to jakby cały firnament ci się na głowę zwalał. Tak jak Human pisał, ci pieprzeni goście nie skalali się słabym wydawnictwem i jeśli miałem cokolwiek do AfS, to niniejszym to odszczekuję.
yog pisze: Nietrudno się domyślić, że są z Finlandii. Starszych rzeczy jak dotąd nie miałem okazji napotkać.
Ech, w takim razie pozwól, że jako prowizoryczny laryngolog zapiszę ci dyskografię Purtenance do obadania. Daj sobie spokój z jakimiś Urfaustami i Necros Christos, zarzuć sobie longplaye Finów i uszy cudownie ozdrowieją.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Nie zachęciłeś, skoro się do takich form uciekasz - znaczy nie warto :*
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
Awaken From Slumber, które kiedyś uważałem za najsłabszy album Finów.
Miałem podobnie ale tylko przez chwilę ponieważ ten album w stosunku do debiutu jest kompletnie inaczej zaaranżowany i nagrany. To dwa zupełnie inne pokłady brutalności ale obydwa to klasowy decior. Cokolwiek z ich albumów porównując do debiutu nie ma sensu bo tamten album to po prostu masakrator nie do podrobienia a reszta płyt to kurewsko dobre albumy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Czwarty album finów z Purtenance wyjdzie w Xtreem 23 czerwca 2020 roku i będzie zatytułowany Buried Incarnation, a poniżej znajdziecie kawałek Deathbed Confession.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 4 lata temu

Trzeba bedzie obczaić. Debiut to potężny, smolisty monument pełen nienawiści, gniotący czachy i kruszący kości każdym swoim dźwiękiem. Będzie słuchane :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Tym razem Under the Pyre of Enlightenment:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Wjechał nowy PURTENANCE...

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 3 lata temu

Bardzo dobra, interesująca pozycja te nowe Purtenance. Buried Incarnation to tygiel, w którym kruszący kości death metal wymieszano z melancholijnymi, ale też mrocznymi melodiami. Fantastycznym przykładem jest Shrouded Vision of Afterlife, gdzie posępne, ponure riffy przeplatane są "pełzającymi" partiami melodyjnymi. Cios to tym bardziej okrutny, że produkcja jest taka jak powinna być - czyli nie pozbawiona tych undergroundowych naleciałości. Co tu więcej się rozwodzić, to dalej stare, dobre Purtenance.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 659
Rejestracja: 7 lata temu

Nebiros 2 lata temu

Jak zwykle z opóźnieniem - dopiero co ostatnio zaznajomiłem się z ostatnim krążkiem naszych bohaterów. Bardzo dobry, ciężki i momentami wręcz death/doomowy walec. Wygląda na to, że panowie pomimo już słusznego wieku nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w dalszym ciągu trzymają formę.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

Arson rok temu

Obrazek

Wygląda na to, że w tym roku kroi nam się nówka od Purtenance.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Pojawił się pierwszy singiel z albumu "The Rot Within Us" , który ukaże się 11 czerwca nakładem Xtreem Music.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 11 mies. temu

"Transitory Soul of the Righteous" to drugi singiel zapowiadający nowy krążek.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 10 mies. temu

Całość The Rot Within Us:

Wróć do „Death Metal”