Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Exarsis

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nie tylko Grekiem Zorbą i black metalem kraj helleński stoi. Scena thrashowa też tam rośnie w siłę, a po Suicidal Angels popularność zdobywają młodziaki z Exarsis.

Dwa lata po sformowaniu się, w 2011 roku wypuszczają debiut Under Destruction, który nie ukazywał jednak mocy, jaka drzemała w tej ekipie. Ot, przeciętne wydawnictwo bez ikry i czegoś, co uczyniłoby tę kapelę rozpoznawalną. Dwa lata później atakują z The Brutal State - to już zdecydowanie lepsza próba, zresztą już sama okładka jak żywo przypomina płyty Acrophet czy Acid Reign. Dobry, siarczysty strzał, jednak wokal wymaga przyzwyczajenia, bo gość drze się momentami jak panienka.

Na szczęście na następnym longu struny głosowe zdziera inny wokalista, o niebo lepszy trza dodać. The Human Project to już świetne granie - lepsze brzmienie, bardziej dopracowane kompozycje ukazujące niebanalne umiejętności muzyków. Sama muzyka natomiast to takie Bay Area Worship, ale słucha się tego dobrze bez krzywienia się.

20 października 2017 roku ukazał się czwarty pełniak, z Żydem na coverze, zatytułowany New War Order promowany bardzo dobrym wałkiem pt. The Underground.

Dyskografia:
2010 - Demo 2010 [demo]
2011 - 3 Ways of Thrashers [split]
2011 - Under Destruction
2013 - The Brutal State
2015 - The Human Project
2017 - New War Order

Skład:
Chris P. - Bass (2009-present)
Kostis F. - Guitars (2013-present)
Nick J. - Vocals (2013-present)
▼ Byli muzycy
Giorgos - Drums (2009-2013)
Christos T. - Guitars (2009-2012) ex-Archdaeva, ex-Diablery, ex-Suicidal Angels
Panayiotis Tsitsis - Guitars (2010-2015)
Alex - Vocals (2010-2013) Nigredo, Ravencult
Achilleas K. - Drums (2013-2018)
Antonis L. - Guitars (2015-2018) Nigredo (live), ex-Decomposed Existence, ex-Embrace of Thorns, ex-Mallediction, ex-Dead Congregation (live), ex-Necrovorous (live)
▼ Muzycy koncertowi
Panos Spanos - Guitars (2013) Resurgency, ex-Suicidal Angels, ex-Descending (live)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Exarsis/3540316569
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 3 lata temu

Nie wiem, czy jest to zasługa panującej posuchy w thrashu, ale nowy Exarsis okazał się bardzo przyjemnym wydawnictwem. Mamy więc sute riffy, szybkostrzelne sola i oczywiście bardzo wysokie wokale, choć prezentują się one znacznie lepiej od tych na debiucie,kojarząc się nieco z wysokimi wokalizami Michaela Coonsa z Laaz Rockit. Słychać oczywiście, że grupa najlepiej sprawdza się w szybkostrzelnych petardach jak Twisted Logic, ale na szczęście kawałki utrzymane w średnich tempach też dają radę. Ogólnie bardzo fajny album wyszedł Grekom.

No i na koniec słowo odnośnie okładki, bo pojawiło się wokół niej mnóstwo kontrowersji. Grupa została szybko oskarżona o popieranie syjonizmu i antyżydowskich hasłem rodem z gazety Der Sturmer. Niektóre czasopisma wprost zjechały Exarsis za tą nieszczęsną okładkę Repki i doradzali zmianę jej, przez co musieli oni wyjaśniać wszystko na FB. Wkurwia mnie taka poprawność polityczna na siłę i dopierdalanie się do każdego o byle co. Zastanawiam się tylko, czy ci wszyscy dziennikarze by protestowali, gdyby na zdjęciu zamiast tego rabbiego był katolicki opasły arcybiskup. Ja mam solidne przeczucia, że nie.

Każda religia to gówno. Kurwa mać.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Arson 3 lata temu

Generalnie w Grecji i we Włoszech thrash ostatnimi czasy coraz lepiej przędzie. Co prawda, Exarsis może jakimś tuzem w tej dziedzinie nie jest, aczkolwiek tworzą naprawdę solidny kawał wpierdolu. Debiutu nie znam, za to z pozostałymi krążkami miałem okazję się zapoznać i chyba "The Brutal State" pasuje mi najbardziej - masa fajnych, szybkich i chwytliwych riffów, przyjemne solóweczki i charakterystyczny wokal wspierany chórkami, a całość ubrana w mocne brzmienie. Dla mnie bomba. Trójeczka już okraszona nieco brudniejszą produkcją, przez co album traci nieco na mocy, w dodatku zmienił się wokalista, co też automatycznie sprawia, że brzmi to inaczej - nowy ma inną manierę i w sumie chyba krzyczy lepiej niż poprzednik, aczkolwiek wałek "Brutal State" jest chyba najlepszym utworem na tej płycie, o ile nie najlepszym, jaki Exarsis nagrało. Nóweczka to w zasadzie kontynuacja tego, co chłopaki grali na "The Human Project", aczkolwiek zdaje mi się, że całość brzmi nieco mocniej. W dodatku jeden riff z "Combined Disasters" wwiercił mi się w czaszkę i natrętnie o sobie przypomina, a dodam tylko, że wcale jakiś genialny nie jest. Mimo wszystko, dobry thrashowy ochłap.

W dodatku, nie wiem czy ktokolwiek zwrócił uwagę na pewien szczegół - jakąś zależność. Mianowicie, począwszy od drugiego albumu ostatni utwór nosi tytuł poprzedniego krążka - "Under Destruction" na płycie z 2013, na kolejnej wspomniany wcześniej "Brutal State", a na najnowszej "Human Project", który jak na ponad 7 minut łupania nie jest w stanie mnie znudzić. W zaistniałej sytuacji spodziewać się można, że na kolejnym wydawnictwie, Grecy uraczą nas wałkiem o tytule "New War Order" - ale to tylko moje przypuszczenia.

A co do okładki nowego albumu, to podobnie jak dwie poprzednie, wykonał ją Andrei Bouzikov, a nie Ed Repka, ale z całą resztą się zgadzam, zwłaszcza z ostatnim akapitem.
"Jestem zmęczony. Zbyt zmęczony, by akceptować perspektywę końców, które są początkami, od których trzeba wszystko zaczynać od nowa."
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Ten cały Andrei Bouzikov to naczelny podpierdalacz Repki, łatwo pomylić, bo koleś własnego stylu za bardzo nie posiada. Ja to z kolei trochę nie czaję, co - nie spodziewali się kontrowersji? Ja tam przed chwilą jak to zobaczyłem to pierwsza myśl była "będą mieli przejebane". Także jak dla mnie to ze strony zespołu też taka zagrywka "będzie o nas głośno". Płakania na fejsbuku nieco nie rozumiem, bo jeśli ich zaskoczyło kiepskie przyjęcie przez media (pewnie o nich by po prostu nie pisały, gdyby nie okładka) - to zbyt wysoko o ich intelekcie nie świadczy.

Co do muzy wiele nie powiem, chyba słyszałem, ale thrash z plagiatorem Repki na okładce - bardzo mozolnie mi idzie sprawdzanie, może kiedyś...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Okładki są zbyt mało istotne, jak są jakieś fajne to git, jak nie to trudno. Słuchać ich i obcować z nimi godzinami w przeciwieństwie do muzy nie będę, więc ... a samą muzę Grecy grają przednią i pomimo niesmaku, jaki wywojuje plagiat stylu okładki, polecam sprawdzić, bo warto.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator tydzień temu

Za 6 dni kolejny długograj od Greków. Jej tytuł to Sentenced to Life.

Obrazek

Ryszard pisze:
rok temu

Wróć do „Thrash Metal”