Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Mason

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolejny zespół z kraju kangurów i Aborygenów, którego muzyka wywala z domowych kapci. Pod nazwą Mason kryje się czterech panów, którzy w 2007 roku zbierają się do kupy i zaczynają swoją karierę, grając po australijskich lokalach. Debiutują 4 lata później, Epką zatytułowaną mianem zespołu.

Było to dobre przetarcie szlaków przed debiutanckim albumem wydanym w 2013 roku. Warhead to mocarny thrash kojarzący się z Onslaught, Exodus, Destruction, Slayer czy Death Angel. Płyta obfituje w świetne riffy zmuszające do machania banią, dobre wokale, bardzo dobre solówki, zróżnicowane kompozycje nie pozwalające słuchaczowi na znużenie i dobre, mięsiste brzmienie. Zdał sobie sprawę z tego również Jeff Loomis, który uświetnił swoją solówką utwór Lost of it All. Napisałbym, że to jeden z najlepszych utworów, ale na Warhead nie ma ani jednego słabego.

Tym bardziej zdumiewające było, że grupa rozpadła się w marcu 2015 roku, a jeden z gitarzystów odszedł z zespołu. Na szczęście kilka miesięcy później Mason wrócił do żywych z nowym wioślarzem i rozpoczął nagrywanie materiału na EPkę Unmerciful, która ukazała się w następnym roku. Oprócz dwóch znakomitych kompozycji zawierał 2 covery: poprawnie odegrane Murder Fantasies Kreatora i bardzo dobry Piece by Piece zaaranżowany przez muzyków Slayer.

W tym roku ukazał się drugi album studyjny o tytule Impervious, który jest jednym z najmocniejszym strzałów w kategorii thrash metalu. To 36 minut mocnego, agresywnego i bardzo dobrze zaaranżowanego metalu obfitującego w różne smaczki jak black metalowe riffy w Sacrificed czy melodyjne partie w The Afterlife. Do tego dodajmy bardzo dobrą okładkę zdobiącą płytę i dobrze korespondującą z lirykami.

Bardzo dobry band.

Dyskografia:
2011 - Mason [EP]
2013 - Warhead
2016 - Unmerciful [EP]
2017 - ImperviousSkład:
Nonda T - Drums (2009-2015, 2015-present) ex-The Creptter Children
James Benson - Vocals, Guitars (2009-2015, 2015-present) ex-King Parrot (live)
Steve (Gurnz) Montalto - Bass (2012-2015, 2015-present)
Grant Burns - Guitars (lead) (2015-present) ex-Vespers Descent, ex-Darkenium
▼ Byli muzycy
Glen Gamble - Bass (2010-2011)
Ryan Butler - Guitars (2010-?) ex-Harlott
Andrew Hudson - Vocals (2010-?), Bass (2011-?) Harlott, Bane of Winterstorm (live), Desecrator (live), ex-Naberus
Chris Czimmermann - Guitars (lead) (2012-2014)
▼ Muzycy koncertowi
Cam Rust - Guitars (lead) (2014-present) Party Vibez, ex-Inebriator


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mason/3540330791
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

Haghi 6 lata temu

Dla mnie najlepszym numerem jest "Imprisoned" :D Nowego longa jeszcze nie słyszałem, ale jeśli panowie utrzymali poziom to wróżę techniczne KO słuchaczowi. Jest moc, jest siła i jest thrash !
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Debiut bardzo dobry thrash z wokalem w stylu nieco ostrzejszy Hetfield, fajnie buja. Podobno to groove jest, jakoś mocno tego tam nie słyszę albo sobie wmawiam, bo groove nie lubię. Groove w stylu nieco późniejszy Kreator czy Overkill - może i tak. Dobre granie na poziomie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”