Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Minotaur

Nucleator 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Minotaur to kolejny niesłusznie zapomniany przedstawiciel teutońskiego rzemiosła thrash metalu.

Mimo, że powstali w 1983 roku i działali w latach, gdy ten gatunek był w bardzo dobrej kondycji, pozostawili tylko jeden album, Power of Darkness z 1988 roku. Mamy na nim do czynienia z mocarnym riffowaniem, szybkimi tempami, jadowitymi wokalami, a wszystko to obleczone w brudne brzmienie. Słychać na nim stary Sodom, Protector, Slaughter Lord czy Morbid Saint.

Niestety, cztery lata później bestia została złożona do grobu na długie 11 lat.

Niemniej następne wydawnictwa, przemocarne God May Show You Mercy...We Will Not i świetna Epka Beast of Nation pokazują, że moc ciemności nadal jest z nimi. Jeśli kręcicie nosem na ostatnie wydawnictwa Sodom, o pozostałych dwóch nazwach z Wielkiej Trójki niemieckiego thrashu nie mówiąc, to atakujcie Minotaur.

Dyskografia:
1986 - The Oath of Blood [demo]
1986 - The Slaughter Continues [demo]
1987 - The Power of Darkness [demo]
1988 - The Oath Continues [kompilacja]
1988 - Power of Darkness
1989 - Live + 5 [demo]
1990 - Death Metal [single]
1993 - Welcome to... [EP]
1993 - Torment / Desert Storm / Minotaur [split]
2006 - Don't Burn the Witch... [split]
2009 - God May Show You Mercy...We Will Not
2011 - Savage Aggressions [single]
2016 - Beast of Nations [EP]

Skład:
Andi Richwien - Vocals, Guitars (1986-1992, 2003-present) Ravage, ex-Desert Storm
David - Bass (2016-present) Morghulon, ex-Shadowbane (live)
▼ Byli muzycy
Rainer - Bass ex-Shackles
Alf Diehl - Bass ex-Horus
Lars "Wikinger" Ramcke - Guitars Stormwarrior
Jörg Bock - Drums (1983-1992, 1993, 2003-2017) ex-Torment
Ulf Kaiser - Guitars (1983-1987) ex-Erosion
Chris Zenk - Vocals, Bass (1983-1986) ex-Black Laws, ex-Erosion, ex-Schwanensee
Thomas Witte - Bass (1986-1989) Ravage
Marco Scharfenort - Bass (1989-1992) Desert Storm, ex-Dezibel Zero
Andreas "Buschi" Babuschkin - Vocals (1991-1992) Paragon, ex-Vice Versa
Thomas Labies - Bass (1993) ex-Bäd Influence
Tomislav Stanic - Guitars (1993)
Jedinko Petrovic - Guitars (1993)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Minotaur/741
BC: https://ihate.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Kiedyś intensywnie ich słuchałem. Mam wszystko, co wydali do roku 1990, niestety kasety nie trzymają po tylu latach już swej formy i stanowią bardziej pamiątkowy element kolekcji, niż twardy nośnik do odsłuchu. Nowszych materiałów oprócz całkiem udanej ostatniej EP-ki nie słyszałem. Swego czasu w PRL kapela była cholernie popularna, gościła wówczas w tej czy innej formie w domu prawie każdego napotkanego przeze mnie Metalowca, także z tym „zapomniana” to nie wiem, pewnie zależy od tego, kogo kto zna. Młodzi jej nie specjalnie słuchają, a starsi albo przestali się interesować metalowym rzemiosłem, albo nie znają się z młodszymi pokoleniami, by im o niej opowiedzieć/polecić, a warto bo to świetna muza w szczególności dla fanów wczesnego Sodom.

Wróć do „Thrash Metal”