Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

S.O.D.

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Scott Ian, gdy podczas sesji nagraniowej do Spreading the Disease powoływał do życia ten projekt, prawdopodobnie doznał działania Ducha św. Z poznanym wcześniej Billym Milano i sekcją rytmiczną z macierzystego zespołu Iana wydali w 1985 roku, wydali longplaya Speak English or Die. Płyta ta była pionierska dla sceny crossover, mieszającej thrash metal z elementami muzyki hardcore. Mamy więc tu krótkie, agresywne utwory obleczone w świetne riffy, niszczącą perkusję Benantego i niechlujne wokale Billy'ego. Jako, że Anthrax to śmieszki i żartownisie, to i w S.O.D. też mamy do czynienia z wygłupami - czterosekundową balladą o Hendrixie i rozszerzoną wersją Diamonds and Rust, która też trwa równe 4 sekundy. W rezultacie dostaliśmy zajebistą, kopiącą spocone dupska petardę.

Grupa wydała jeszcze drugiego pełniaka Bigger Than the Devil, na której sparafrazowali okładkę The Number of the Beast Ironów. Nie była to zła płyta, jednak nie mogła równać się z zabójczym debiutem. Pojawiły się tam wpływy Pantery, więc sami chyba rozumiecie... Jest tam jednak kilka zajebistych strzałów, jak Shenanigans czy Celtic Frosted Lakes, na którym prześmiewczo zastanawiają się, co się stało z Celtic Frost. Chłopaki mają poczucie humoru, bo w tekstach szydzili także z Kinga Diamonda, Scorpions czy Kurta Cobaina.

S.O.D. musiał jednak ustąpić, bo wiadomo, Anthrax dawał większe siano i rozpoznawalność, tak więc nic więcej poza jednorazowym strzałem w postaci Epki się nie ukazało.

Dyskografia:
1985 - Speak English or Die
1985 - 1985 Rehearsal [demo]
1992 - Live at Budokan [live]
1992 - Live at Budokan [video]
1995 - Megaforce Worldwide - Volume One [split]
1999 - Bigger than the Devil + Kill the Assholes [single]
1999 - Seasoning the Obese [single]
1999 - Stormtroopers of Death / Yellow Machinegun [split]
1999 - Bigger than the Devil
2000 - Kill Yourself: The Movie [video]
2002 - Speak English or Live [video]
2005 - 20 Years of Dysfunction [video]
2007 - Rise of the Infidels [EP]
2007 - Live at the Fenix [video]
2009 - Official Live Bootleg [live]
2011 - Crab Society North [kompilacja]
2015 - Milk [split]Skład:
Dan Lilker - Bass (1985-1986, 1992, 1997-2002) Blurring, Evil Wrath, Nokturnal Hellstorm, Nuclear Assault, Venomous Concept, Lock Up (live), Crucifist, ex-Brutal Truth, ex-Extra Hot Sauce, ex-Hemlock, ex-Overlord Exterminator, ex-Redrum, ex-The Ravenous, ex-NunFuckRitual, notS.O.D. Fist Banging Maniacs, Stormtroopers of Beer, United Forces, ex-Anthrax, ex-Holy Moses, ex-Autopsy (live), ex-Dark Angel (live), ex-Soulfly (live), ex-Exit-13, ex-Crab Society, ex-Human Garbage, ex-Last Satanic Dance, ex-Malformed Earthborn, ex-Sick of It All, ex-White Heat
Charlie Benante - Drums (1985-1986, 1992, 1997-2002) Anthrax, ex-Metal Allegiance (live), ex-Heavy the Fall
Scott Ian - Guitars (1985-1986, 1992, 1997-2002) Anthrax, Motor Sister, ex-Damnocracy, ex-Doom Squad, ex-Four-X, ex-Pearl, ex-Posehn, ex-Slam Jam, ex-The Damned Things, ex-Roadrunner United (live)
Billy "Mosh" Milano - Vocals (1985-1986, 1992, 1997-2002) M.O.D., United Forces, ex-Mastery, ex-Anthem, ex-The Psychos

MA: https://www.metal-archives.com/bands/S.O.D./190
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5540
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Debiut dobry. Szanuję. Kto został w Anthrax, ten został. ;) W ogóle o Anthrax można powiedzieć wiele złego, ale w przeciwieństwie do Metalliki przynajmniej potrafią zagrać cover Discharge w miarę poprawnie. Metallica nawet kawałki Ramones gra tak jakby w międzyczasie uczestniczyli w karambolu.
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

To też projekt jednej płyty, bo drugi album jest duuuużo słabszy od debiutu. Na tym drugim jest super granie z jajem okraszone super wokalami i partiami perkusyjnymi Benante. United Forces!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Nie moge sluchac i lubjec bo siem smieja z Celtic Frost.
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 7 lata temu

Rattlehead 6 lata temu

Pierwszy album genialny. Humor, dystans do siebie i otoczenia a przede wszystkim świetna żywa i energiczna muzyka pełna szczerego pierdolnięcia. Drugi album oczywiście debiutu nie przeskoczył ale nie jest aż tak źle. Ja ogólnie wszystko spod szyldów S.O.D./M.O.D. łykam bez popitki. Lubię jakoś Billego Milano - może dlatego że postura podobna ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5540
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 lata temu

Dwa covery Ministry na Live at Budokan to bardzo miła niespodzianka. Zwłaszcza "Thievs" z samplami odtworzonymi "paszczą". ;)
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

KorgullExterminator 5 lata temu

Bigger than the Devil. Najlepsza plyta do moshowania. Moszuje juz dwadziescia minut przy tym, kregi szyjne mi sie przestawily, jedzieny dalej!!!


Wróć do „Thrash Metal”