Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Despair

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolejna perła niemieckiej sceny thrash metalowej, niestety zapomniana już. W pochodzącym z Dortmundu projekcie palce maczał Waldemar Sorychta, człek znany i szanowany w światku.

Wydany w 1988 roku przez Century Media debiut History of Hate zawierał niebanalny i intrygujący thrash metal. Słychać tu nieco echa Heathen, Testament czy wczesnej Vendetty, ale wszystko zagrane inteligentnie, z wyczuciem i bez zatracania własnej tożsamości. Każdy instrumentalista ma szansę się wykazać, więc utwory pękają od znakomitych partii, intrygujących zmian tempa i różnych smaczków. Dodajmy do tego świetną okładkę (Tuwim byłby wniebowzięty) i mamy prawdziwego potwora.

Drugi album Decay of Humanity był nieco gorszy od Historii Nienawiści, niemniej nadal był to kawał porządnego grania z takimi sztosami jak tytułowy, A Distant Territory czy Radiated. Dwa lata później wydanym Beyond All Reason potwierdzili, że nadal mają w sobie moc. Kompozycyjnie to poziom debiutu, odstaję tylko nieco "kliniczym" brzmieniem. Znów gitarzyści wyczyniają cuda na gitarach, rozmaite wstawki melodyjne znakomicie urozmaicają materiał.

Mimo tego sukces komercyjny nie był im dany i w 1993 roku Sorychta zarzyna zespół.

W 2013 roku samobójstwo popełnił wokalista Despair, Marek Greschek. Nie mógł przypuszczać, że grupa reaktywuje się 4 lata później, z... wokalistą Morgoth, Markiem Grewe. Zespół planuje wydanie nowego materiału i... nagranie na nowo History of Hate. To drugie mnie niepokoi, ale ze względu na ich duże wydawnictwa daję im kredyt zaufania.Dyskografia:
1987 - Surviving You Always [demo]
1988 - History of Hate
1988 - Demo 1988 [demo]
1990 - Decay of Humanity
1990 - Tour flexi EP [EP]
1991 - Slow Death [EP]
1992 - Beyond All Reason

Wybrane utwory:Skład:
Waldemar Sorychta - Guitars (1986-1993, 2017-present) Enemy of the Sun, ex-Grip Inc., ex-Eyes of Eden, Dortmunder Jungs, Mandrah, ex-Overkill (live), ex-Therion (live), ex-Voodoocult
Markus Freiwald - Drums (1987-1993, 2017-present) Everflow, ex-Voodoocult, ex-Sodom, ex-Kreator (live), ex-Lacuna Coil (live), ex-Rotting Christ (live), ex-Rumble Militia (live), ex-Flaming Anger
Marius Ickert - Bass (2017-present) In Weak Lights
Marc Grewe - Vocals (2017-present) Insidious Disease, ex-Action Jackson, ex-Power of Expression, ex-Morgoth, ex-Suicide by Cop
▼ Byli muzycy
Klaus Pachura - Bass (1986-1993) ex-Dark Millennium
Thomas "Donald" König - Drums (1986-1987)
Marek Greschek (R.I.P. 2013)Guitars (1986-1993)
Robert Kampf - Vocals (1986-1989)
Andreas Henschel - Vocals (1989-1993) ex-Apostasy
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Despair/1480
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 6 lata temu

Rattlehead 5 lata temu

W mojej ocenie najlepszy band parajacy się techniczną odmianą thrash metalu w Niemczech. Tak, tak są w mej hierarchii wyżej niż Mekong Delta, Sieges Even czy Depressive Age. Wszystkie 3 albumy uważam za świetne i to faktycznie są perły technicznego grania thrashu.

Znakomicie że się reaktywowali i mam nadzieje na jakiś nowy materiał bo nagrywanie na nowo "History Of Hate" trąci lekko profanacją.

Wróć do „Thrash Metal”