Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Chemicaust

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

No i sam początek tego roku mamy mocny strzał w kategorii thrash. Chociaż kto miał styczność z kapelą Erniego Jaramillo z Embalmed, mógł przewidzieć taki stan rzeczy.

Działająca od 2013 roku grupa zadebiutowała EPką As Empires Falls, która była dobitnym świadectwem potencjału i mocy, jakie w nich drzemały. 5 utworów, w których można odnaleźć inspiracje teutońską sceną thrash metalową, w szczególności Kreatorem i Rigor Mortis, to porcja oldskulowego death/thrashu z agresywnymi riffami i jadowitymi wokalizami.

W tym roku wyszedł zaś debiut, Unleashed upon This World, którego zawartość na pierwszy rzut oka może rozczarować: wszystkie kawałki z EPki, 3 nowe utwory i cover Exodus A Lesson in Violence. Jednak w praniu wypada to bardzo, bardzo dobrze. Nadal dostajemy po mordzie agresywnym materiałem z jadowitymi partiami wokalnymi i całkiem pomysłowymi riffami. Jedyną bolączką albumu są solówki - niekiedy zanadto chaotyczne, przypominające wczesne partie wiosłowych Slayera nadużywających wajchy. Wspomniany cover ekipy Holta też leży właśnie w partiach solowych - nie mają one najmniejszego startu do tych duetu Hunolt/Holt. W ogólnym rozrachunku to jednak kawał dobrego, energetycznego grania i jeśli lubicie dociążony thrash a la Devastation, to śmiało atakujcie.

Dyskografia:
2015 - As Empires Fall [EP]
2018 - Unleashed upon This WorldSkład:
Ernie Jaramillo - Bass, Vocals Embalmed, ex-Cunthammer, ex-Dissolution, ex-Irreverence, Oblivious Obscurity, War Ensemble, ex-Demonseed, ex-Protest, ex-Wings of Dahak
Ron Harris - Drums ex-Eldritch Rite
Pierce Hall - Guitars
Mike Wilson - Guitars (2018-present) Black Chamber, ex-Sathariel
▼ Byli muzycy
Damian Giron - Guitars (?-2018) ex-Dissolution
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... 3540402389
BC: https://chemicaust.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 5 lata temu

Endymion 5 lata temu

Mnie póki co ta płyta nowa nie porwała, jest jakaś zbyt jednostajna i niekiedy rozwleczona. Ponadto chłopaki poszli na łatwiznę i większość jej to zawartość EPki i słabawy cover Exodus. Powałkuję ją jeszcze, ale nie spodziewam się, że odmieni mi się nagle.

Wróć do „Thrash Metal”