Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Gammacide

Nucleator 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Gammacide to kolejna grupa, której muzyka raziła z siłą bomby wodorowej. Pochodzą z Teksasu i podobnie jak ich Strażnikowi, im też nikt fiknąć nie może.

Ich dorobek jest skromny, bo liczy tylko dwa dema i pełniaka Victims of Science, ale o jakość tu przecież chodzi. A longplay Gammacide to obłędne stężenie furii, agresji i nienawiści - skrzyżujcie Morbid Saint z Devastation i Sadus, a otrzymacie dekokt na muzykę znajdującą się na Victims of Science. Każdy numer to kolejna porcja soli na okaleczone ciało i kolejny cios biczem na gołe plery.

Czego w nich nie ma - blasty, zwolnienia, pokomplikowane riffy, świdrujące sola niczym u Slayer i fantastyczne przejścia perkusyjne. Cała płyta jest jak jebane tornado, i to nie takie, jakich świadkami jesteśmy w Polsce - to pieprzony cyklon, przy słuchaniu którego masz ochotę puścić z dymem Wiejską i Woronicza. Niestety, wkrótce po tym grupa kończy działalność, a w XXI wieku wydają tylko kompilację.

Jednym słowem Gammacide to teksańska masakra. I to taka, przy której horror z Leatherface'em to zabawa dla dziewczynek.

Dyskografia:
1987 - Gammacide [demo]
1989 - Victims of Science
1991 - Gammacide '91 [demo]
2016 - Contamination: Complete [boxed set]
2018 - Against the Grain b​/w Vapor Lock [single]Skład:
Rick Perry - Guitars (1986-1992, 2004-?) ex-Puncture, ex-Texas Metal Alliance, Iron Jaw, ex-Warbeast, ex-Warlock
Varnam Ponville - Vocals (1986-1992, 2004-?) ex-Cauldron, ex-Texas Metal Alliance (live)
Scott Shelby - Guitars (1988-1992, 2004-?) Warbeast, ex-Texas Metal Alliance, ex-Thor (live), ex-Malignancy, ex-Rotting Corpse, ex-Cauldron, ex-Hammer Witch, ex-Hazardous Waste, ex-Null & Void, ex-The Scaccianators
Ed Velez - Drums (2005-?) ex-Malignancy, ex-When Life Has Ceased, ex-Xphyxia, ex-Rabid Flesh Eaters, ex-Texas Metal Alliance (live)
Alan Bovee - Bass (2006-?) ex-Texas Metal Alliance, ex-Warbeast, ex-Devilfist
▼ Byli muzycy
Eric Roy - Bass (1986-1990) (R.I.P. 2001) ex-Warlock
Jamey Milford - Drums (1986-1992, 2004)
Blade - Bass (1990-1991) ex-Nipple
Mark Powell - Bass (1991-1992) ex-Deadly Force, ex-Malignancy, ex-Puncture
Brian Pho - Bass (2005-2006)
▼ Muzycy koncertowi
Rev. Jones - Bass (1990) Black Symphony, Blasted to Static, Forté, ex-Legioned Marcher, Steelheart, ex-China Blue, ex-Jeff Martin, ex-Kottak, ex-Michael Schenker Group
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gammacide/1930
BC: https://gammacide1.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 6 lata temu

Rattlehead 5 lata temu

Jeden album ale za to konkretny. Bardzo agresywny thrash, zagrany z wielką pasją. Prawdziwa erupcja wulkanu energii. Na dodatek to wszystko okraszone świetnym brzmieniem podkreślającym agresję tej muzyki no i technicznie też nie można im nic zarzucić.

Znakomita płyta, strasznie szkoda, że tak szybko zniknęli ze sceny bo potencjał był na miarę Sadus czy Demolition Hammer.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16066
Rejestracja: 6 lata temu

yog 4 lata temu

Jedno trzeba im przyznać - thrashu granego na takich prędkościach, jak na Victims of Science jest bardzo niewiele. Prócz tego - niesamowicie skoczna rytmika, klasyczny wokal - dobra zabawa gwarantowana.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”