Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Asphyxia

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Belgijska Asphyxia to kolejny zapomniany już zespół, który ma na koncie tylko jeden, ale za to znakomity długograj. Powstali w 1987 roku i początkowo ich działalność ograniczała się do grania koncertów, podczas których dzielili scenę m.in. z Patriarch, Living Death czy Cyclone. Dopiero 3 lata później zainteresowała się nimi wytwórnia Rumble Records, dla której w 1991 roku wydali wspomnianego longplaya Exit Reality.

Zawarta na nim muzyka ucieszy każdego, kto dostaje banana na twarzy słuchając Sepultury z okresu Beneath the Remains, wczesnego Nuclear Assault, Sacrifice czy Testament. Mamy więc tu sporo fajnych riffów, przy którym często kręgi szyjne zostają wprawione w ruch, dobry wokal i bujającą jak należy sekcję rytmiczną. Niekiedy thrashowa machina nabiera innego oblicza, gdy gitarzyści jak w Paranoia Time serwują melodyjne motywy. Na ogół jest to jednak jazda w średnich tempach, o klasę lepszą niż taki Anthrax choćby.

Asphyxia po wydaniu materiału przepadła, jak to miało miejsce w przypadku większości zespołów, które za późno załapały się na okres szczytowej popularności thrash metalu.

Dyskografia:
1988 - The Epidemical Way of Living [demo]
1989 - Capitol Punishment [demo]
1991 - Exit: Reality
1992 - Anarchy [demo]Skład:
Da Cardoen - Drums (1987-?)
Yves Cluckers - Guitars (1987-?)
Carlos Ramos - Vocals (1988-?)
Alain Van Roy - Bass (1992-?)
Christian Olde Wolbers - Guitars (1992-?) ex-Arkaea, Beowülf, Burn It All, Kush, PowerFlo, Sunflower Dead, ex-Fear Factory, ex-Threat Signal (live), ex-Cyclone, ex-Roadrunner United
▼ Byli muzycy
David Dell - Guitars ex-Over Us Eden
Roland Cluckers - Guitars (1987-1988)
Leo Johanns - Bass (1988-1989), Guitars (1989-1991)
Calo Faki - Bass (1989-?)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Asphyxia/2738
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 7 lata temu

Rattlehead 6 lata temu

Ten jedyny album Belgów stoi u mnie na półeczce i co jakiś czas lubię sobie go włączyć. Asphyxia to przedstawiciel fali thrashowych belgijskich załóg takich jak Black Shepherd, Evil Sinner, Decadence itp. które pod koniec lat 80-tych lub na początku kolejnej dekady wydały po jednym całkiem obiecującym albumie by następnie całkowicie zniknąć.

Szkoda bo akurat Exit:Reality Asphyxii to naprawdę udany album. Zawiera ciekawe kompozycje, muzyka jest przemyślana, zagrana w większości w średnich tempach. Kolejnym atutem płyty jest bardzo interesująca okładka która jest fajnym uzupełnieniem całości.

Źle, że z tą belgijską sceną thrashową los nie obszedł się zbyt łaskawie bo te mniej znane kapele miały spory potencjał, co oczywiście tyczy się również bohaterów niniejszego wątku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17573
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Zajebista płytka ta ich jedyna - Exit: Reality. Taki klasyczny thrashowy wpierdol, tylko bardziej technicznie, po europejsku. Melodie wokalu drugiego kawałka, Violence First, zdaje się mocno wzorowane na slayerowym Angel of Death. Bardzo pozytywny wojenny thrash ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”