Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Riverge

Nucleator 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Co by nie mówić o ostatnich wydawnictwach Slayer, to nie ulega wątpliwości, że odcisnął wyraźnie swoje piętno na scenie metalowej. Co i rusz więc powstają kolejni naśladowcy, którzy chcą łoić na wzór chłopaków z Kalifornii. Jednym z nich jest japońskie Riverge, które choć działa na scenie od 1985 roku, to pierwszego pełniaka wydali dopiero 24 lata później. Rebirth of Skull przynosi nam niecałe 28 minut jazdy, z której oprócz Slayer bije też woń Sacrifice czy Onslaught, a wokal przypomina pana Milano z M.O.D. Są tu forumowicze lubiący takie World Painted Blood czy Christ Illusion, więc i ten pełniak może im przypasować, gdyż aranżacje utworów często nasuwają skojarzenia z wyżej wymienionymi pozycjami.

Trzy lata później wychodzi drugi pełniak Raid for Riverging, na którym Japończycy przypomnieli sobie, że Slayer wydawał płyty także w XX wieku. Więc w zawartych na albumie utworach można dosłyszeć się rozwiązań zaczerpniętych z Hell Awaits czy Seasons in the Abyss. I sprawdza się to w praniu przekonująco, powiem więcej, słucha się tego o piekło lepiej niż ostatnie wypociny ekipy Kinga. Niestety, na YT są tylko pojedynczne utwory, bo znaleźć cały album to jak szukać San Escobar na mapie. Niemniej warto, jak ktoś szuka dobrych klonów Slayer.

Dyskografia:
1985 - Vol. 1 [demo]
1986 - Till I Die... [single]
1987 - Vol. 2 [demo]
1988 - To Great Kids! [demo]
1989 - Do a Threat for Eye [EP]
2009 - To Great Kids 2 [video]
2009 - Rebirth of Skull
2009 - Naked Breakers [split]
2012 - Raid for Riverging
2013 - Back'th'rash [EP]

Skład:
Momoko Ishikawa - Bass
Yasuyuki Nasu - Guitars ex-Reckless Charge, ex-Remains (live)
Shouji Nakamura - Vocals
▼ Byli muzycy
T. Fukumori - Bass
Shogo Tamaki - Drums ex-Remains (live)
Katsuyuki Matsumoto - Drums
T. Itoh - Guitars
Yukiteru Takeshita - Guitars


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Riverge/16406
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:

Wróć do „Thrash Metal”