Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Torture (USA)

Nucleator 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Parający się mieszanką speed i thrash metalu kalifornijski Torture to zapomniana perełka, o której mało kto pamięta. Powstali w 1986 roku i już rok później po wydaniu demo zaatakowali epką Terror Kingdom. W czterech - nie licząc intra - kompozycjach słychać echa Venom, Exciter czy Razor, a całość jest doprawiona niechlujnymi wokalami w manierze nieco punkowej. Nie ma jednak się za bardzo co rozwodzić nad tym materiałem, bo prawdziwym pociskiem w jądra okazał się pełniak Storm Alert.

Wydany w 1989 roku jest podręcznikową definicją wpierdolu, jaki muzycy spuszczają za pomocą każdej kompozycji. W porównaniu do Terror Kingdom muzyka nabrała na mocy i bezpośredniości, stając się agresywna niczym Eric Cantona na widok kibica Crystal Palace. Zaczynając od Ignominous Slaughter aż do wieńczącego pozycję Deceiver - każdy z kawałków zawiera wysokie stężenie sążnistych riffów, wściekłych wokaliz, miażdżącej organy wewnętrzne partii sekcji rytmicznej i wszechobecnego rozkurwu. W dodatku zawierają sporo fajnych smaczków. W Slay Ride mamy sielankowy śpiew dzieci na wstępie, który zostaje przełamany ciężkim riffem niczym hostia przez kapłana na mszy, a w utworze tytułowym mamy upiorny klimat niczym z któregoś z flagowych wydawnictw Kinga Diamonda.

Dalsze losy grupy są jednak owiane tajemnicą. Niby są aktywni, ale nic z ich obozu nie słychać. Za Storm Alert jednak na wieki mają u mnie kilka kufli lanego raciborskiego i beczułkę dereniówki, bo takiej chłosty nie doświadczył nawet sam Nazarejczyk od podwładnych Piłata. Kończę już pisać, bo leci właśnie drugi utwór i już ledwo panuję nad kończynami.

Dyskografia:
1986 - Enter the Chamber [demo]
1987 - Terror Kingdom [EP]
1989 - Storm Alert
1989 - Promo Demo '89 [demo]

Skład:
Justin "Drummer from Hell" Dudra - Drums ex-Dizastor, ex-Sentinel Beast, ex-Witness the Horror, ex-Arise
Nick Nielsen - Guitars
"Tortured" Tom Hicks - Vocals, Guitars (lead) (1986-present)
Damian Lewin - Bass (2007-present) ex-Discreation, Broadside
▼ Byli muzycy
Jerry "Gonzlaught" Norland - Drums
Deric Gunter - Bass (1986-2007)
J.D. Robins - Guitars (1986-?)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Torture/9963
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Rattlehead
Moderator globalny

Rattlehead 2 lata temu

Jeden album ale przekozak. Taki Ignominous Slaughter wyrywa z butów już na początek a potem jak u Hitchcocka ciśnienie jeszcze idzie do góry.

Pełny agresji, świetnych riffów, dzikosci i brutalności album.

Szkoda że ich dyskografia jest tak krótka bo zespół zaiste świetny i na polu agresywnego thrashu jeden z najciekawszych.

Cóż, wypada się cieszyć że mamy chociaż Storm Alert bo to kawał metalu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Podobał mi się ten album, szczególnie wymieniony przez @Rattleheada kawałek zdaje się, ale z jakiegoś powodu mnie ten album na dłużej nie zatrzymał. Miałem wrócić do niego wkrótce, ale wielu innych rzeczy w tym stylu słuchałem akurat wtedy, jak Torture leciało i jakoś się zapomniało o tym całkiem, a teraz to już nawet trochę średnio pamiętam szczegóły - znaczy - trzeba chyba odświeżyć?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Rattlehead
Moderator globalny

Rattlehead 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Podobał mi się ten album, szczególnie wymieniony przez @Rattleheada kawałek zdaje się, ale z jakiegoś powodu mnie ten album na dłużej nie zatrzymał. Miałem wrócić do niego wkrótce, ale wielu innych rzeczy w tym stylu słuchałem akurat wtedy, jak Torture leciało i jakoś się zapomniało o tym całkiem, a teraz to już nawet trochę średnio pamiętam szczegóły - znaczy - trzeba chyba odświeżyć?
Jak najbardziej tak :) Niecała godzina z życia poświęcona Torture z pewnością się opłaci ;)

Wróć do „Thrash Metal”