Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Vorbid

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Na tych czterech krajanów Ljoekejsoeja i Romoerena trafiłem parę dni temu, buszując na YouTubie. No więc młodziaki grają thrash metal, co pewnie zdążyliście zauważyć. Nie jest to jednak kolejna grupa młodzików ślepo zapatrzona w amerykańską szkołę grania pod Testament, Megadeth czy Death Angel. Norwedzy prezentują bowiem nieco bardziej techniczne podejście do muzyki, inspirując się takimi grupami jak Coroner, Heathen, Despair czy Blind Illusion. Pierwszym poważniejszym wydawnictwem była zeszłoroczna epka zatytułowana nazwą zespołu. Zawiera ona cztery kompozycje obleczone w niezłe riffy i solówki i wokal trącący nieco Oseguedą z Death Angel.

W tym roku natomiast Vorbid zadebiutował płytą ładnie nazwaną po prostu Mind. Rzut oka na tracklistę może przerażać, bo zawiera ona 5 utworów, a jeden z nich to ponad 23-minutowy kolos. Na szczęście odsłuch nie jest nużący jakby się mogło wydawać. Norwedzy solidnie popracowali, by złożone kompozycje były pozbawione dłużyzn i nie męczyły buły. Mamy więc Intention Intervention mogące przywoływać reminiscencje Annihilatorowskiego Alice in Hell, coronerowskie Zombie czy wspomniany kolos, który jest niezłą próbą napisania epickiej kompozycji. Na największą pochwałę zasługują gitarzyści, którzy wygrywają naprawdę smaczne solóweczki i niezłe riffy, nierzadko żeniąc je z melodyjniejszymi partiami. Nieco męczący jest niestety wokal - ja rozumiem, że nie on pierwszy jest wokalistą śpiewającym na wysokich rejestrach, ale nie jest to poziom takiego Dave'a White'a. Dlatego Mind, choć dobry, to jednak liczę, że to dopiero prognostyk przed następnymi - oby fenomenalnymi - wydawnictwami.

Dyskografia:
2015 - Violation of a Human Mind [single]
2016 - Vorbid [EP]
2018 - Zombie [single]
2018 - Invention Intervention [single]
2018 - MindSkład:
Marcus Gullovsen - Drums (2013-present) ex-Vanvidd
Michael Eriksen - Guitars (rhythm), Vocals (lead) (2013-present)
Daniel Emanuelsen - Guitars (lead) (2014-present)
Jonas Tellefsen - Bass (2016-present)
▼ Byli muzycy
Sondre Stokke - Bass (2013-2014)
Niklas Mæle Gjeisklid - Guitars (2013-2014)
Johannes Torp - Bass (2015-2016)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vorbid/3540415827
BC: http://vorbid.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17627
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

O jebany, koleś sobie poważnie powinien odpuścić śpiewanie. Strasznie irytuje to skrzeczące pianie. Muzycznie jest dobrze, ale ze wspomnianego powodu wracał do tego Mind nie będę, bo to już trochę przesada. Ten wokal nie jest nawet przeciętny.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17627
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Widziane na żywo, akurat panowie sampelkiem jakimś częstowali jak żeśmy weszli do środka. Z Odysei Kosmicznej chyba, coś tam HAL gadał, wydaje mi się.

No, w każdym razie - póki typ się nie odzywa jest okej, jak zaczyna wrzeszczeć czy tam szczekać, czy co on tam robi, to ma się chęć go poprosić, aby przestał (live nie aż tak wkurwiająco, ale też słabizna). Tak to, jak sobie same instrumenty grają, idzie se potupać nóżką, choć trochę nie wiadomo, po co i na co to granie, jedynie fajnie brzmi jak jadą te swoje genetyczno-ezoteryczne sci-fi solówki. Jednak lepiej sobie posłuchać w to miejsce By Inheritance z płytoteki Artillery. Ten sam styl rzeźbienia, tylko mniejszą celowość w tym widać u Vorbid.

Młode chłopaki, trochę by mogli jeszcze pomyśleć, nim się na album zdecydowali, bo tak to wielkiego sensu w tym ich graniu nie ma. No a ten wokal to masakra :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”