Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Rapture (Grecja)

Nucleator 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

O tych gagatkach wspominał kiedyś Pioniere, no ale właśnie: tylko wspominał. A warto o nich powiedzieć coś więcej, bo parę miesięcy temu dojebali do pieca tak kurewsko agresywną płytą, że ponoć po jej przesłuchaniu sam Dalajlama dostał ADHD, pierdolca i nieprzerwanego ślinotoku. Mowa o Paroxysm Of Hatred, ozdobionym piękną okładką. I teraz wyobraźcie sobie wielki jak fałdy tłuszczu Hogaty tygiel, do którego ktoś wrzucił wczesnego Kreatora, Dark Angel, Demolition Hammer, Massacra, po czym zmieszał to z wczesnym Pestilence i Morbid Angel. W ten sposób uwarzona mikstura jest bardziej zabójcza niż cyjanek potasu... Albo inaczej: gdyby ta płyta była barbarzyńcą z Cymerii, to Conan mógłby spierdalać w podskokach jak Murzyn przed siatką. Gitarzyści nie oszczędzają nadgarstków, serwując piorunujące i żrące riffy, basista pięknie wspomaga perkusistę, który po prostu dewastuje i molestuje swój zestaw, a wokalista nie oszczędza strun głosowych, drąc się niczym krzyżówka Petrozzy i duetu Sykes-Reilly. Przy tym Helleni znają umiar i nie jest to napierdalanie dla napierdalania, kompozycje są złożone i zawierają sporo zmian tempa i nastroju.

Jeśli więc Grecja kojarzy ci się tylko z Exarsis i Suicidal Angels, to czas mocno zrewidować to przeświadczenie. Po spotkaniu z tym cyklonem nic nie jest takie samo.

Dyskografia:
2013 - Gun Metal [EP]
2014 - 2014 Promo [demo]
2015 - Crimes Against Humanity
2016 - Total Madness Reigns [EP]
2017 - Preachers of the Fallen Fate [split]
2018 - Paroxysm of Hatred

Skład:
Stamatis Petrou - Bass Chaos Heresy
Nikitas Melios - Guitars
Apostolos Papadimitriou - Guitars, Vocals Saboter, Necrochakal (live), ex-Endless Recovery
Giorgos Melios - Drums (2014-present) Chaos Heresy, ex-Acid Fury
▼ Byli muzycy
Manolis Giagas - Guitars Distill, ex-Acid Fury
Theo Karageorgos - Bass (2012-2013) Fyrecross, ex-Benefactor Decease
George Tsavdaridis - Drums (2013-2014) Foul Entity, Hearken To Their Agony, Μορφέας, ex-Benefactor Decease, ex-Ectoplasma, ex-Warhammer
Matt Kliszka - Guitars (2013) Corrodent, ex-Carnal Dread, Angrier Than You, Daisy Cutter, Indead, ex-Benefactor Decease, ex-Foul Entity, ex-Fyrecross, ex-Warhammer (live)
▼ Muzycy koncertowi
Aggelos Spiropoulos - Drums (2013) Burn the Sun, Pray
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Rapture/3540371195
BC: https://rapturegreece.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 lata temu

Nie tylko wspominał, gdyż na poprzednim forum założyłem im wątek, który doczekał się nie tylko jednej odpowiedzi, a kapela zyskała kilku zachęconych słuchaczy / sympatyków.

Debiut (Crimes Against Humanity) sprawił mnie doborowy agresywny łomot w stylu wczesnego Demolition Hammer podbitego nieco wczesnym Kreatorem i Dark Angel, to wręcz wyborna dawka OS barbarzyńskiego thrashowania podsyconą odrobiną OS DM-owej furii wczesnego Death (Leprosy / Spiritual Healing).

Drugiego albumu jeszcze nie miałem okazji posłuchać, co trzeba w najbliższym czasie nadrobić, gdyż FLAC na dysku od jakiegoś czasu czeka tylko na me kliknięcie ;)
Endymion
Master Of Reality

Endymion 2 lata temu

Ta ostatnia płyta to faktycznie cholernie mocna rzecz. To fascynujące, jak wielkie jest tu natężenie furii i agresji. Bije po ryju naprawdę mocno, polecam.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Załączyłem sobie ten Paroxysm of Hatred i będzie to zdaje się thrash metal dla tych, którym mało Kreatora w nowym Kreatorze. Bo Rapture legitymuje się tutaj ekstremalną agresją. Rzadko się to w tym gatunku zdarza, a tutaj wokalista przekonuje od razu. Jestem na trzecim kawałku i leci to znakomicie, zdecydowanie czołówka tegorocznego thrashu, jak nie szczyt podium.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 2 lata temu

Po kilku przesłuchaniach nasączonej w satanistycznym sosie, duchem "Altars of Madness", teutońskim traszem, a mimo wszystko oryginalnej płyty powróciła mi wiara w nową falę. Myślałem, że już tego nie powiem, ale jest jeszcze nadzieja dla podgatunku, np. dzięki takiemu Rapture. Najlepsza płyta w tym klimacie od co najmniej dwóch lat. Dzięki.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 mies. temu

Taki oto dobry news zafundowali mi greccy brutalni thrashersi:
"We are more than happy to announce that Rapture (GRE)'s 3 rd full length album will be released on early 2021 by FDA Records on CD format while Headsplit Records will handle the Tape version.

Wróć do „Thrash Metal”