Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Tantara

Nucleator 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Tantara zresza czterech Norwegów, którzy zamiast Mayhem czy innym Darkthrone od dzieciaka fascynowali się ekipą Jamesa Hetfielda i od 2009 roku przekładają ją na swoją twórczość.

Debiutancki Based on Evil wyszedł w 2012 roku i gdzieniegdzie było o nim całkiem głośno. Słuchając go, można dojść do wniosku, że Tantara wielbi And Justice for All, jednak krajanie Bjørndalena nie odżegnują się od inspiracji Vio-Lence, Heathen i Exodusem z trzeciej płyty. Utwory są długie i złożone, ale nie męczą one na szczęście buły. Wręcz przeciwnie, każdy z nich jest unikalny i nie ma mielenia tych samych motywów. Potrafią zapierdolić konkretnym pociskiem jak kawałek tytułowy czy Human Mutation, ale nieobce są im też zabawy nastrojami i tempami, co słychać choćby w najdłuższym na płycie, ponad 9-minutowym Prejudice of Violence. Wykonawczo to poziom ekstraklasy, powiem więcej, takich solówek Hammett chyba raczej w życiu by nie nagrał. Są one fantastyczne, bardzo dobrze pasują do utworu i zostają w głowie. Jakby tego było mało, miksem zajął się Flemming Rasmussen, który miksował też... no a jak, AJFA.

Po świetnym debiucie było o nich długo cicho, ale w tym roku niczym Filip z konopi wyskoczyła wiadomość o nadchodzącej premierze drugiego albumu Sum of Forces, która jest już tuż tuż. Jestem ciekaw, jak wpłynie na nich taka dłuższa przerwa.

Skład:
Stian Sannerud - Drums (2009-present)
Per Semb - Guitars (lead), Vocals (backing) (2009-2013, 2016-present)
Fredrik Bjerkø - Vocals (lead), Guitars (rhythm) (2009-present)
Emil Sigstad Moen - Bass (2013-present)
▼ Byli muzycy
Bjarke Haakenstad - Bass (2010-2011)
Max Warnby - Bass (2011-2013) Master Massive, Pomperipossa, Seedna, Speglas, ex-Katabatikos
Isak Koskinen Rosemarin - Guitars (lead) (2013-2015) Speglas, Conflagrator, ex-Morbus Chron (live)
▼ Muzycy koncertowi
Christian Hegdahl - Bass (2009-2010)
Isak Koskinen Rosemarin - Guitars (lead) (2012) Speglas, Conflagrator, ex-Morbus Chron (live)
Emil Sigstad Moen - Bass (2013)


Dyskografia:
2010 - 2010 Demo [demo]
2010 - Human Mutation [EP]
2011 - Trapped in Bodies [single]
2012 - Based on Evil [single]
2012 - Based on Evil
2018 - Punish the Punisher [single]
2018 - Sum of ForcesMA: https://www.metal-archives.com/bands/Tantara/3540319690
BC: https://tantara.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 4 lata temu

Fajny ten nowy album Tantary, choć do tego wokalu to już chyba się nigdy w pełni nie przekonam. Nadal utrzymany jest kierunek wyznaczony przez Metę na AJFA, czyli konglomerat technicznych riffów przeplatanych nieco melodyjniejszymi motywami. Wypada to bardzo dobrze, co słychać choćby w takim Death Always Win - który zaczyna się melodyjnym tappingiem, potem wchodzą świetne, mocne riffy skontrastowane melodyjnymi solówkami. W Sum of Force o lżejszy wydźwięk zadbał wokalista i wyszło to bardzo zgrabnie. Wieńczący całość ponad 10-minutowu utwór nieco powoli się rozkręca, ale później wszystko sie zgadza. Szkoda tylko, że wysokiego poziomu płyty nie trzyma kawałek Sleepwalker - niestety, mimo kroczącego riffu i krótkiego czasu trwania męczy on bułę niemiłosiernie. Przez co niestety Sum of Forces jawi się "tylko" jako bardzo dobry album, nic więcej.
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Wróć do „Thrash Metal”