Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 2684
Rejestracja: 4 lata temu

Critical Defiance

Pioniere rok temu

Obrazek
Critical Defiance to młoda ekipa chilijskich thrasherów hodująca starej szkole. Formacja powstała pięć lat temu w Villa Alemana do tej pory odnotowując na swym koncie wydanie dwóch demosów, kastowego splita oraz debiutanckiego longplaya pt. Misconception, który to przed kilkoma dniami, ukazał się za sprawą Unspeakable Axe Records.

Jak dla mnie debiut Chilijczyków okazał się kolejną thrashową perełką z Ameryki Południowej, serwującą słuchaczowi wręcz mordercze przeżycia. Mamy tu pędzący festiwal doborowych riffów, wspartych sporą ilością melodii, świetnych solówek, często wplecionych w zwolnienia urozmaicające furiacką agresję — z tego, co słychać mieszają się głównie wpływy Vio-lence, Forbbiden, Dark Angel, Slayer, Nuclear Assaulut, czy też wczesnego Kreator, Sodom.

Obrazek
Dyskografia:
2014 - Chambers of Pain [demo]
2015 - Split! [split]
2016 - Promo 2016 [demo]
2019 - Misconception

Skład:
Nicolas Pastene - Drums Armoured Knight, Petaca, The Aggressor, ex-Asedio
Felipe Espinoza - Guitars Mental Devastation, The Aggressor, Trascendencia
Felipe Alvarado - Guitars (lead), Vocals ex-The Aggressor, ex-Trascendencia
Ignacio Arévalo - Bass (2016-present)
▼ Byli muzycy
Joaquín Ernesto - Bass (?-2014)
Fabian Villegas - Drums, Vocals (additional) (?-2014)
Joaquín Muñoz - Guitars (rhythm), Vocals (additional)
Vicente Pereira - Bass (2014-2016) Demoniac, Trascendencia
Rodrigo Poblete - Drums (2014-?) Demoniac, Trascendencia, Maleficum Strik


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cr ... 3540379395
BC: https://unspeakableaxerecords.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 12783
Rejestracja: 4 lata temu

yog rok temu

Rewelacyjny thrash, sama przyjemność w pierwszym zetknięciu. Idealne wyważenie bezkompromisowej agresji z zacięciem do zgrabnych melodyjek rodem z amerykańskich tuzów. Wokal dość w stylu tego z Dangerous. Jednym słowem wypas.

Przy okazji - ciekawe czy ta Villa Alemana to jakaś osada nazistowskich uciekinierów ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1608
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ŁDZ/Bełchatów

Nucleator rok temu

Podoba mi się, piękna rzecz dla fanów staroszkolnego thrashu. Zwłaszcza tego z kraju Donalda Trumpa, bo postawmy sprawę jasno: tam najwięcej słychać echa zespołów właśnie z USA - Dark Angel, Vio-Lence, Evildead, Forbidden, Overkill czy Nuclear Assault. Ostrych riffów jest tu co niemiara i ociekają one hektolitrami heteroseksualnej energii, a na dodatek podkreślone są znakomitymi partiami basu. Jakby tego było mało, Critical Defiance nie stawia tylko i wyłącznie na szybkość, ale umiejętnie kombinuje ze zmianami temp, czego dowodem jest choćby mój ulubiony na płycie Punished Existence, który w połowie czwartej minuty przeistacza się w idealny pod miarowy moshing pochód, przyrządzony zgodnie z recepturą opracowaną przez Power Trip. Całość jest dodatkowo podkreślona świetną produkcją - wyraźnie słychać wszystkie instrumenty, a zarazem jest ona szorstka i daleka od plastiku.

Zastrzeżenia mam 2. Pierwsze to wokale - jak na moje to trochę brakuje w nich agresji i wkurwu, bardziej przypominają mi niekiedy punkowe zespoły, a nie naładowany brutalnością zespół thrash metalowy. A druga to te maidenowskie wstawki, przez które takie Spiral of Hatred czy Onset tracą nieco na sile, odstając od reszty materiału. Materiału, który jest znakomitym hołdem dla najlepszych lat thrash metalu, a przy tym nie jest to retro-papka pozbawiona wyrazu.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 303
Rejestracja: 2 lata temu

Astral rok temu

Fantastyczne nagranie. Naprawdę wartościowy thrash w zalewie tych wszystkich neosofixów, którzy potrafią tylko beznamiętnie kopiować Metę i Exodusa. Mocna rzecz, z wygarem i wykopem, pełna znakomitych riffów i agresywnych wokaliz.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1045
Rejestracja: 4 lata temu

HUMAN rok temu

cd zamówione

Wróć do „Thrash Metal”