Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

ExothermiX

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek


@Pioniere polecał fanom Mety gdzieś tegoroczne Skeleton, ja natomiast od siebie dorzucę tegoroczny debiut Reaction grupy ExothermiX. Co zacz za jedni? Ano pod tym szyldem w 2014 zrzeszyło się 3 Malajów z Petaling Jaya, którzy zamiast chodzić od jednego sklepu do drugiego jak ich żeńskie rodaczki, wolą łoić staroszkolny thrash metal. Już pierwsze dźwięki pełniaka, mocno przypominające Am i Evil, dają wyraźnie drogowskaz do interpretacji twórczości Azjatów. Do tego dorzuciłbym takie grupy jak Heathen, Xentrix, Cyclone Temple, Forbidden czy Artillery z Fear of Tomorrow. Na uwagę zasługują przede wszystkim solówki - jest ich stosunkowo sporo, ale są przemyślane i bardzo dobrze odegrane. Parę razy jednak prosiło się jakąś partię z "kaczką" wah-wah jak Hammett przykazał, jednak chyba zespół nie jest aż tak zapatrzony w grupę Ulricha.

Wydawnictwo obfituje w niezłe riffy (Extreme Disaster czy Infinite Brutality), nie brakuje tu też bardziej melodyjnych fragmentów (Thrash Mentality choćby). Na wokal też nie mogę narzekać, Black gardłuje trochę jak Jeff Becerra na Seven Churches.

Choć Reaction nie zwojuje zestawień Top 5, to spędzonego przy nim czasu nie żałuję, bo to kawał rzetelenie odegranego thrashu w staroszkolnym stylu.

Dyskografia:
2014 - Extreme Disaster [demo]
2018 - Reaction

Skład:
Awai - Bass (?-2015), Guitars (2015-present) Slaydeath
Black - Guitars, Vocals Firasah, Hikayat, Jugra, Slaydeath, ex-Muntah
Mat - Drums, Percussion (2015-present)
▼ Byli muzycy
Angah - Drums (?-2015), Bass (2015-2018) (R.I.P. 2018) ex-Slaydeath, ex-ترسمبوڽي


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ex ... 3540386626
BC: https://exothermix.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:

Wróć do „Thrash Metal”