Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Expander

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Ci, którzy wiedzą, kierują umysłami innych.

Expander zrzesza czterech Amerykańców, którzy wbrew nazwie nie zajmują się klepaniem programów do mikrokontrolerów Arduino. Zamiast tego wolą przedstawiać swoje wyobrażenia na temat nadchodzącej przyszłości i przybliżać niebezpieczeństwa się w niej czające, choćby ze strony Kosmicznych Panów. Coś jak nasz rodzimy "wizjoner" Jackowski. Jednak zamiast robić streamy na YouTube, ci - jak to się sami określają - Neuropunkowcy, wolą nieść słowo Laffoyeowskie za pomocą muzyki. O, choćby takiej z wydanego w 2017 debiutanckiego longplaya Endless Computer. Podobnie jak ich sąsiedzi zza miedzy z Voivod, Expander łoi thrash zasilany crustem i crossoverem, choć rozmaitych wpływów różnych ekip jest tu od cholery. O, choćby w takim R-Type 2 Civilization, w którym słychać i Repulsion, i noise-rocka. Na pierwszy rzut ucha to niby prosta muzyka, jednak zanurzając się głębiej, okazuje się, nad wyraz złożona i nieszablonowa. Przy czym warto pamiętać, że w przeciwieństwie do wielu późniejszych wysrywów wspomnianego Voivod "Niekończący się komputer" to nadal metal. Chamski i piorący po ryju, o co zadbał miksujący płytę Kurt Ballou z pomocą Joela Grinda z Toxic Holocaust.

Była to jednak zaledwie wprawka przed tegorocznym Neuropunk Boostergang, który odstawił zarówno świetną poprzedniczkę, jak i konkurencję w kategorii thrash metal. 10 kompozycji trwających 42 minuty rozsadza mózgi, serwując po prostu hałaśliwą, chaotyczną by się mogło wydawać skorupę. Ale taki chuj, Expander dobrze wie, co chce grać i głupio aż, że te słowa pisze prymityw, który pół życia ponad słucha zazwyczaj jednego gatunku muzyki. Są tu co prawda numery będące typowo thrashową młócką, ale są one pospinane z różnorakimi samplami, syntezatorami i industrialnymi partiami. Brzmi to po prostu cudownie, zwłaszcza po kilku odsłuchach, kiedy "złapie" się tą fazę i sparuje nasze receptory z tymi muzyków. Do tego dodajcie interesujące teksty pełne mądrych słów, w sam raz dla Titków i pitów, i przepiękne okładki, idealnie korespondujące z całym konceptem obranym przez zespół.

- Jeśli odpalisz płyty tego zespołu, nie będziesz potrafił przestać
- A co one zawierają?
- Przyszłość

Skład:
Swirly - Bass
Keymaster - Drums
Guzzler - Guitars
General Ham - Vocals

Dyskografia:
2015 - Laws of Power [EP]
2015 - Expander [EP]
2017 - Endless Computer
2018 - Live Technorat Attack!! [live]
2020 - Neuropunk Boostergang
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ex ... 3540399935
BC: https://expander.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5540
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

To chyba będzie płyta roku w thrashu oraz hc punku? Mam też masę skojarzeń z klasycznymi albumami Voivod i O.L.D. Zwłaszcza charakterystyczne dla O.L.D. "przeładowanie zmysłów" jest tu wszechobecne.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

'Endless Computer' slucham z BC.

Piaty kawalek napierdala i jeszcze sie nie znudzilem.

Wróć do „Thrash Metal”