Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Biowarfare

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Wenezuela. Kraj, o którym stwierdzenie, że żyje się trochę chujowo większości jej mieszkańców, byłoby eufemizmem. Jeśli jednak popatrzymy w historię muzyki, to całkiem spora część tej najlepszej powstawała w podobnie ciężkich czasach. Nie wiem, czy o bohaterach tego tematu będę pamiętał za jakieś 20 lat, niemniej słuchając ich debiutanckiego krążka zatytułowanego Wiping Out Human Race, mogę spokojnie postawić opinię, że potencjał drzemie w nich spory. No i patrząc na to, że mimo ponad 11 lat na karku to ich dopiero pierwsza płyta, to prócz potenchału także pokłady lenia (śmiech Jacka Gmocha).

Ale sama zawartość muzyczna krążka raczej nie przyprawi was o paragelię. Za to istnieje możliwość, że wprowadzi wasze ciało w niekontrolowany chocholi taniec, którego skutkiem może się okazać na przykład zdewastowane mieszkanie. Bo chłopaki się nie oszczędzają i jadą ile fabryka dała. Od pierwszych sekund utworu Human Waste, który otwiera omawianą pozycję, uderzają w uszy dźwięki przetaczające się w nieposkromionym szturmie riffów czerpiących obficie ze spuścizny teutońskiej szkoły thrashowej. Nie ma przy tym mowy o zlewającej się w jedną bezkształtną całość papką, bo muzycy Biowarfare potrafią zaskoczyć jakąś mniej oczywistą zagrywką. Jak choćby w przypadku Undead, gdzie niektóre partie cuchną na milę starym Running Wild. Albo w Biowarfare gdzie późnoexodusowe riffy mieszają się ze slayerowi spowolnieniami. Wszystko to podkreślone jest fajnym, chłoszczącym uszy brzmieniem. Pozostaje tylko trzymać kciuki, by na następnych wydawnictwach Wenezuelczycy nie zwalniali nogi z pedału gazu.

Skład:
Alessandro Caravella - Vocals, Bass (2009-present)
Mario Sulbaran - Drums (2013-present)
Rod Martz - Guitars (lead), Vocals (2013-present)
Carlos Perez - Guitars (rhythm) (2019-present)
▼ Byli muzycy
Adolfo García - Bass (2009-2012)
Manuel Rios - Drums (2009-2012)
Enmanuel Alegria - Guitars (lead) (2009-2012)
Jesus Marquez - Bass (2012-2015) ex-Katastrofe
Gabriel Elia - Drums (2012)
Wander Sánchez - Guitars (rhythm) (2015) Amantium, ex-Azif, ex-Disturbing Behavior
Dyskografia:
2015 - Biowarfare [EP]
2020 - Wiping Out Human RaceMA: https://www.metal-archives.com/bands/Bi ... 3540405598
BC: https://biowarfare.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Wróć do „Thrash Metal”