Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Во Скорбях / Vo Skorbyah

Nathas 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Rosyjski kapel jednej płyty, grający funeralny doom z folkowymi smaczkami. Warto się zapoznać, debiut o zaskakującym tytule 'Во скорбях' został wydany w 2007 roku. No i to by było na tyle, później się chyba rozpadli ale niedawno, po dziesięciu latach zaczęli być aktywni koncertowo. Także myślę dobry czas na przypomnienie/poznanie kapeli i po cichutku liczę na jakiś nowy materiał...

Skład:
Pustosvyat - Guitars (2005-2011), Songwriting (2005-2011, 2021-present) Вольга, Опричь, Грибные Дожди, Молога
Morok - Guitars, Bass, Drums, Keyboards (2005-2011), Guitars (2021-present) Bethlehem, Bog Morok, Cerebrium, Morguenstern, Shexna, Babooshka, Downgrade, Flammenform 36
Yaromir - Vocals (2005-2011, 2021-present) Вольга, Опричь, Молога, ex-День Ненависти
Peresvet - Bass (2021-present) Вольга, Опричь, Смута, ex-Даррунг
Vladimir Chepovsky - Drums (2021-present) Bog Morok, Morguenstern, Shexna, Babooshka, ex-Force of Element, ex-Iconoclast, ex-Опричь, ex-Белый Сон
Dmitriy Terechin - Guitars (2021-present) Опричь
Natalya Terechina - Vocals (female) (2021-present)
▼ Byli muzycy
Rada - Flute, Keyboards, Vocals (female) Молога, ex-Опричь
Rodoslav - Flute, Mouth harp, Vocals (2005-?) Shexna, Sonnenbrand, Крыница, ex-Опричь, ex-Темнозорь
Bersen - Vocals (2005-2008) Опричь, ex-Гармония Хаоса
Zhdana - Vocals (female) (2005-?) ex-Опричь, ex-Грибные Дожди, ex-Крыница
Pan - Vocals (2008-?), Bass (2009-?) Вольга, ex-Опричь
▼ Muzycy koncertowi
Penguin - Bass Bog Morok, Shexna, ex-Morguenstern
Mourn Grimm - Drums Опричь, ex-Ravenking, ex-Horror God
Ivan Efimov - Guitars ex-Bog Morok
Inna Michurina - Vocals (female) Вольга, Грибные Дожди, Молога
Dyskografia:
2007 - Во скорбях



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Во_Скорбях/86904

Tagi:
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas miesiąc temu

Obrazek

..no i się nie przeliczyłem - po blisko siedemnastu latach wyszła druga płyta :) Premiera była miesiąc temu w internetach.
Prawie godzina muzyki, sześć doomowych walców okraszonych delikatnie folkiem.

kataton88
Tormentor
Posty: 420
Rejestracja: rok temu

kataton88 miesiąc temu

Lubię radzieckie klimaty, więc jak ujrzałem cyrylicę, to sprawdziłem.

Na razie debiut. Fajne to. Taki przaśny funeral, przy czym ta przaśność i pewien (zamyślony?) kicz robią fajną robotę. Słucha się z radością i uśmiechem, co może nie było zamierzeniem twórców. Albo było. Chuj, ja to odbieram pozytywnie we wszelkich znaczeniach.


Edyta: wlazłem na MA, a tam w podobnych fajny rozrzut, od naszej Batuski (hmmm..., może to przez kawałek o tym tytule?), przez chorwackie Ashes you leave po Gods Tower. No jest to coś trudnego do klasyfikacji.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas miesiąc temu

Mnie akurat kupili tym kawałkiem ze zsamplowaną babuszką śpiewającą jakąś ludową przyśpiewkę, bo chyba to jako pierwsze usłyszałem. Czy to jest przaśne? Ja tego tak nie odebrałem i nie odbieram, debiut jest smutny i melancholijny. Podobnie teraz dwójka, żadnego kiczu nie odnotowałem.
Debiut na półeczce, nówkę jak wyjdzie na fizyku to też chętnie przytulę, tekstów przyznaję nie rozszyfrowywałem, może i są zabawne choć szczerze wątpię :)
kataton88
Tormentor
Posty: 420
Rejestracja: rok temu

kataton88 4 tyg. temu

Dla mnie te folkowe kobiece zaśpiewy po rosyjsku są z gruntu przaśne. Czego oczywiście nie znajduję niczym złym, a wręcz przeciwnie!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”