Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

Emptiness

brzask miesiąc temu

ObrazekObrazek

Obrazek

Ciężko sklasyfikować muzykę Belgów bo zmienia/ła/ się ona cały czas...

Chłopaki grają od końca lat 90tych. Zaczynali od mieszanki black/death metalowej by w roku 2021 wydać (podobno) trip-hopowy album Vide.

Tych płyt nigdy nie sprawdzałem, więc mniejsza o szufladki....znam natomiast dwie mocno klimatyczne i mroczne - te powiedzmy z środkowego okresu ich twórczości - mianowicie Nothing but the Whole i nieco łagodniejszą i eksperymentalną Not For Music.

Chora, klaustrofobiczna i niepokojąca czarna nuta ze sporą dawką psychodelii. Uważajcie, można złapać doła....to znaczy, zaraz ...to właściwie jest wskazane - o to tu chodzi.

Oba albumy bardzo dobre. No i te okładki..

Skład:
Olivier JLW - Guitars (lead), Keyboards, Vocals (1998-present) Enthroned, Of Blood and Mercury
Jeremie Bezier - Vocals, Bass (1998-present) ex-Enthroned, ex-Hybrid Viscery, ex-Unlocked
Jonas Sanders - Drums (2011-present) Age of Torment, Dark Sensation, Jonas Sanders, Pro-Pain, Remah, Resistance, Silent Utopia, Absolutus (live), Eyes of the Insane (live), Vibrion (live), Zuul Fx (live), Angel Crew, KomaH, Of Blood and Mercury, ex-FireForce, ex-Bloody Hands, ex-Suicide of Demons, ex-Zardens (live), ex-The End of All Reason
David Alexandre Parquier - Synths (2019-present)
▼ Byli muzycy
Khapth - Drums (1999-2004)
Zykorph - Guitars (rhythm) (2002-2004)
Glaurung - Drums (2005-2006) Nuclear Abomination, ex-Morbid Rites, ex-Perversifier, ex-Enthroned, ex-Taliandörögd, ex-Nehëmah (live)
Naergut - Guitars (rhythm) (2005-2006) Excavated
Twan - Drums (2006-?) ex-Bloodshot
Phil Pieters Smith - Guitars (rhythm) (2006-2015) ex-Manic Movement, ex-Pineal (live)
Peter Verwimp - Guitars (rhythm) (2015-2019) Ashtoreth
▼ Muzycy koncertowi
VJS - Guitars, Keyboards (2016-2018) Adaestuo, Demoncy, Heinous, Nightbringer, Sargeist, Vaeok, ex-Goreaphobia, ex-Incursus, ex-Tenebrous, ex-Crimson Moon, ex-Kult ov Azazel, ex-Master (live), ex-Hexenwald
Dyskografia:
2000 - Eternal Rising [demo]
2002 - Necrorgy [demo]
2004 - Guilty to Exist
2005 - Demo 2005 [demo]
2007 - Oblivion
2012 - Error
2014 - Nothing but the Whole
2017 - Not for Music
2021 - Vide

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Emptiness/5845
BC: https://emptiness.bandcamp.com/music
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom miesiąc temu

Ja znam od płyty Oblivion, ale jej stosunkowo mało słuchałem. Poważne fanowanie to od następnego materiału, czyli Error, się u mnie zaczęło. Dodatkowo jakoś wtedy widziałem ich we Wrocku przed Enthroned i bardzo mi się ten występ podobał. Gęsty, mroczny walec.

Jednak prawdziwy sztos wjechał kilka lat później, jak wyszło Nothing But the Whole. Ile ja się tej płyty nasłuchałem. Wspaniała, nietuzinkowa jazda, gdzieś na pograniczu death metalu, awangardy i jakiegoś dziwnego zmechanizowania. Następny w kolejce, czyli Not for Music pchał muzykę jeszcze dalej w awangardę, do tego jakieś postpunki, elektronika i ogólnie jeszcze większy misz-masz. Jednak ciągle był to bardzo fajny album.

Ostatniego jakoś do tej pory nie słyszałem, może kiedyś spróbuję, jak mi przyjedzie ochota na takie dziwactwa. Może jak znowu posłucham hip-hopowego Manes, to będzie to dobry czas ;)
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Metalownia”