Awatar użytkownika
Speedy

Meshuggah

Speedy 3 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Meshuggah - (z jidysz: meshuge, czyli szalony) – szwedzki zespół muzyczny wykonujący progresywny metal. Powstał z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Jensa Kidmana w 1987, w Umei. Do 2015 wydał siedem albumów studyjnych, dwa koncertowe oraz szereg minialbumów i kompilacji, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznychW swej twórczości poruszał zagadnienia przyszłości, egzystencjalizmu, apokalipsy i chaosu.

Odbył szereg tras koncertowych na całym świecie, uczestniczył m.in. w Ozzfest w Stanach Zjednoczonych. Począwszy od albumu Nothing, wszystkie następne były już odnotowywane na liście sprzedaży Billboardu 200. Zespół został dwukrotnie nominowany do nagrody szwedzkiego przemysłu fonograficznego Grammis. Członkowie są cenieni za wirtuozerię, złożoność kompozycji i wkład w rozwój muzyki heavymetalowej. Magazyn „Rolling Stone” określił Meshuggah jako „jeden z dziesięciu najważniejszych zespołów metalowych”.

Zespół zainspirował innych artystów i grupy, np. Mike’a Portnoya, Tool, Gym Class Heroes i Porcupine Tree. Uznanie dla zespołu wyraził publicznie gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett
Co o nich sądzicie ???? :D :D Nakręcam dyskusję :)

Skład:
Jens Kidman - Guitars (1987, 1988-1992), Vocals (1987, 1988-present), Bass (2005) ex-Metallien, ex-Calipash
Fredrik Thordendal - Guitars, Vocals (backing) (1987, 1988-present), Keyboards (1998) Fredrik Thordendal's Special Defects, ex-Metallien, ex-Calipash
Tomas Haake - Drums, Vocals (additional) (1989-present) Fredrik Thordendal's Special Defects, ex-Barophobia
Mårten Hagström - Guitars, Vocals (backing) (1992-present), Bass (1995, 2005) ex-Barophobia
Dick Lövgren - Bass (2004-present) Cromlech, ex-Last Tribe, Nica Group, ex-Armageddon, ex-Frequency, ex-Arch Enemy (live), ex-In Flames (live), ex-Time Requiem
▼ Byli muzycy
Peter Nordin - Bass, Vocals (1987, 1988-1995) ex-Calipash, ex-Regent
Niklas Lundgren - Drums (1987, 1988-1989) ex-Calipash
Gustaf Hielm - Bass (1998-2001) Non-Human Level, Pain of Salvation, Tiamat (live), Badge, Susanna Risberg Trio, ex-Dark Funeral (live)
▼ Muzycy koncertowi
Per Nilsson - Guitars (2017-present) Hagen, Nocturnal Rites, Scar Symmetry, Zierler, ex-Adversary, ex-Legia, ex-Thrawn, Catacomb (Swe), Kaipa, ex-The Absence, ex-The Storyteller, ex-Altered Aeon, ex-World Below

Gustaf Hielm - Bass (1995-1998) Non-Human Level, Pain of Salvation, Tiamat (live), Badge, Susanna Risberg Trio, ex-Dark Funeral (live)
Dyskografia:
1989 - Ejaculation of Salvation [demo]
1989 - Meshuggah [EP]
1991 - All This Because of Greed [demo]
1991 - Contradictions Collapse
1994 - None [EP]
1995 - Selfcaged [EP]
1995 - Destroy Erase Improve
1996 - Roswell 47 / Future Breed Machine [split]
1997 - The True Human Design [EP]
1998 - Chaosphere
2001 - Rare Trax [kompilacja]
2002 - Nothing / Reroute to Remain [split]
2002 - Nothing
2004 - I [EP]
2005 - Catch Thirtythree
2006 - Nothing
2008 - obZen
2009 - The Singles Collection [kompilacja]
2010 - Alive [video]
2012 - I Am Colossus [single]
2012 - Koloss
2013 - Pitch Black [EP]
2014 - The Ophidian Trek [live]
2016 - 25 Years of Musical Deviance [boxed set]
2016 - The Violent Sleep of Reason

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Meshuggah/21

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 lata temu

Mega pokręcona ciężka muza wgniatająca w fotel. Mój problem polega na tym że mam z nimi tak jak z Gojirą. Na koncertach jak najbardziej podoba mi się cała otoczka, plus walcowatość z jaką poruszają się dźwiękowo po scenie, natomiast odbiór tego w domu po jakimś czasie zaczyna mnie po prostu męczyć. Ogólnie szanuje za niebanalne podejście do sprawy i świetne umiejętności techniczne.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 lata temu

Nie ukrywam, że bardzo ich cenię, ale chyba najlepsza płyta to Obzen, bo jest mniej zawiła, są tam bardziej przejrzyste aranżacje. Uwielbiam ten krążek.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Speedy

Speedy 3 lata temu

Nie miałem okazji być na koncercie... a podejrzewałem że będzie taki komentarz typu "lepiej na koncercie niż z nagrania" no cóż muszę się wybrać o ile zagrają w Polsce :)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 lata temu

No cóż, koncert to tak naprawdę wartość która dosadnie weryfikuje klasę zespołu, jeżeli występ podoba się bardziej niż to co wydaje się na plackach, to świadczy tylko in plus o zespole.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Speedy

Speedy 3 lata temu

Zdecydowanie się tu zgodzę... np. za Acid Drinkers nie przepadałem jeśli chodzi o nagrania aż do pierwszego koncertu to zdefiniowało z kim mam do czynienia odbiór pomiędzy scena publika była rewelacyjna ale wracając do tematu koncert Meshuggah musi być zajebisty bo naprawdę zajebiście grają :) :D
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets

Haghi 2 lata temu

"Koloss" ostatnimi czasy mi dobrze wchodził w ucho. Ten długograj z 2012 roku to dla mnie najlepsze narzedzie tortur dla uszu :). Pomimo, że wcześniej jakos do mnie nie przeemawiał ale cóż, czasem trzeba więcej razy odsłuchać by znaleźć ukryte przekazy :evil:

Wróć do „Metalownia”