Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2075
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Katie Melua

CzłowiekMłot rok temu

Obrazek

Ketevan "Katie" Melua to urodzona w gruzińskim Kutaisi brytyjska piosenkarka i gitarzystka najlepiej znana z utworu o 100 milionach rowerów, ale była też Sieć Pająka i kilkanaście innych hitów w stylu łączącym blues, jazz, folk i blues. W wieku lat ośmiu zamieszkała z rodzicami w Wielkiej Brytanii, w wieku lat piętnastu zwyciężyła w brytyjskim konkursie organizowanym przez stację ITV - "Stars Up Their Noses". Gdy miała 17 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze i w trakcie edukacji w jednej z londyńskich szkół artystycznych poznała swojego przyszłego menadżera, cośtam zagrała i ładnie zaśpiewała, więc podpisała cyrograf z wytwórnią Dramatico.

W marcu 2005 roku wystąpiła razem z Queen, a w Polsce wystąpiła rok później supportując Eltona Johna. W 2006 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinessa za koncert zagrany 303 metry poniżej morza pod norweską platforma wiertniczą (z którego rok później ukazało się DVD), w 2008 roku jej majątek oszacowano na 18 milionów funtów brytyjskich, w 2014 roku z jej ucha wyciągnięto pająka, a asteroida numer 25131 otrzymała imię "katiemelua".

Albumy studyjne:

Call of the Search (2003)
Piece by Piece (2005)
Pictures (2007)
The House (2010)
Secret Symphony (2012)
Ketevan (2013)
In Winter (2016)
Album No. 8 (2020)
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.

Tagi:
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1429
Rejestracja: 6 lata temu

Blind rok temu

Słuchałem kiedyś drugiej płyty i lekko całość na raz mnie wynudziła, ale pojedynczo puszczane na przykład Spider's Web to kosmos. Świetny kawałek zagrany przez uroczą kobietę.
Przez Katie i jej przygodę w samolocie (zasnęła, a pająk jej wszedł na słuchawki, po czym wlazł jebaniec do ucha i siedział tam z tydzień) przed każdym założeniem słuchawek na łeb dokładnie je oglądam z każdej strony :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
8 mies. temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16259
Rejestracja: 6 lata temu

yog rok temu

Słyszałem coś tam w czasach bardzo dawnych gdy w radiach czy vivach było grane i jak dla mnie nuda ostra ta cała Katie Melua i pół życia jej nazwisko jest dla mnie równoznaczne z nudziarstwem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”