Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

Truchło Strzygi / Siksa + Swayzee, Wij, Armagh "Żarty się skończyły"

#1

Blind rok temu

Obrazek Pan Mintaj dokurwił takim ogłoszeniem, że na facebooku rabini są niezdecydowani. Podobają mi się głosy, że do tego wszystkiego powinna dojść jeszcze Young Leosia. Jak mi nic nie pokrzyżuje planów to wstępnie jestem zainteresowany Mózgiem w Bydgoszczy.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#2

CzłowiekMłot rok temu

Tytuł trasy dość przewrotny, niezły dowcipniś z tego Mintaja, nie idę.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog rok temu

Blind pisze:
rok temu
Podobają mi się głosy, że do tego wszystkiego powinna dojść jeszcze Young Leosia.
Świetny pomysł, ale i bez Leosi pomysł na trasę robi wrażenie, zapowiada się ostra impreza dla ludzi z 10 lat młodszych ode mnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom rok temu

Kiedyś to Eris is My Homegirl było jedynie bekowym dodatkiem do Vadera, a teraz to już całe trasy widzę w tym stylu się odbywają.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz rok temu

Kierwa gdyby była Young Leosia pędziłbym jak dziadyga w kościele po komunię a tak znowu gdzie grają blisko to w środku tygodnia.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot rok temu

Liderkę Sisky znam, bardziej Ślubna, bo na protesty kobiet robiły akcję przed katedrą. Wyjątkowo sensowna osoba. Muzycznie nie moja bajka, ale myślę, że warto wskoczyć i po prostu miło spędzić czas. Ożywczy cios na jesień.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Blind rok temu

Jeśli niektórzy metalowcy znów mają okazywać ból tylnej części ciała na fejsbuniu jakby nie wiadomo co się działo, to trzymam kciuki, żeby Mintaj na listopad ogarnął trasę Stillborn/Żabson, a na grudzień niech załatwi Anima Damnata/Natalia Nykiel.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#8

Zsamot rok temu

Kimkolwiek są te drugie persony. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#9

dj zakrystian rok temu

Jąk Multi przed Hehemoth by pasował. W sumie Vader zabrał w trasę Eris is my boyfriend.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 866
Rejestracja: 6 lata temu

#10

mork rok temu

A cóż to za doskoza czy inne figo fago? Z początku myślałem, że plakat zapowiada jakąś imprezę disco lata '80. Na SDL był mój pierwszy kontakt ze Strzygi. Wcześniej słyszałem tylko opowieści, że pierwszy album dla beki ale drugi to już na poważnie. Mi brzmiało to i wyglądało jak Nocny kochanek tylko w klimacie thrash. No ale co kto lubi.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#11

Wyrocznia rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Liderkę Sisky znam, bardziej Ślubna, bo na protesty kobiet robiły akcję przed katedrą. Wyjątkowo sensowna osoba. Muzycznie nie moja bajka, ale myślę, że warto wskoczyć i po prostu miło spędzić czas. Ożywczy cios na jesień.
Zgadzam się. Ja akurat pójdę typowo dla truchła bo grają blisko mnie. Siksa trochę nie pasuje ale może o to chodzi. I tak będzie zajebiscie.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#12

TITELITURY rok temu

Generalnie pomysł grania z jakąs lewacką szansonistką śpiewającą o miesiączce jest żenujący i świadczy tylko o spierdoleniu naszej rodzimej sceny, ale na szczeście u mnie w mieście nie zagra. Rychło Rzygi zaś chętnie zobaczę na żywo, może przekonają mnie , bo z płyt nie mogą, ale tak naprawdę przejdę się na ten gig dla Armagh, który jest na tej trasie moim zdaniem najbardziej sensownym zespołem.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#13

Kozioł rok temu

A co niby sensownego w nazywaniu zespołu Armagh?
Może na zmywaku w Armagh pracowali?

Ale fajno że plakat jakiejś trasy taką bulwersaryzację wywołuje. Grają koncert w Moskwie czy co?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#14

Zsamot rok temu

TITELITURY pisze:
rok temu
Generalnie pomysł grania z jakąs lewacką szansonistką śpiewającą o miesiączce jest żenujący i świadczy tylko o spierdoleniu naszej rodzimej sceny, ale na szczeście u mnie w mieście nie zagra. Rychło Rzygi zaś chętnie zobaczę na żywo, może przekonają mnie , bo z płyt nie mogą, ale tak naprawdę przejdę się na ten gig dla Armagh, który jest na tej trasie moim zdaniem najbardziej sensownym zespołem.
Na poczatku mysłem, ze to zart, ale potem jednak nie.
Ergo- dalej jako żart traktuję, tylko taki ...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#15

Wyrocznia rok temu

Nie no ta Siksa to porażka jest. Kreowanie się na wielkiego myśliciela i artystę bo skanduje się losowe hasla do mikrofonu i na siłę dąży do bycia uber "buntowniczym" zlewają się i tak w bezkształtną masę tych projektów których nawet w polsce jest kilka, nie różniąc się przy tym od nich. Dodatkowo jeszcze tęczowy aktywizm i feminizm w tle, co dodaje tylko kolejną warstwę żenady.Same te ruchy mam mocno w dupie ale to że babka się robi na jakąś niesamowitą artystkę utwierdza pewne stereotypy. Na koncert i tak pójdę , głównie dla truchła i armagh, siksę ocenię po koncercie, może się mylę i to tylko moje uprzedzenia.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#16

Wyrocznia rok temu

Kozioł pisze:
rok temu
A co niby sensownego w nazywaniu zespołu Armagh?
Może na zmywaku w Armagh pracowali?

Ale fajno że plakat jakiejś trasy taką bulwersaryzację wywołuje. Grają koncert w Moskwie czy co?
A to popieram przynajmniej śmiesznie jest.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Blind rok temu

Daj spokój. Wypijesz kilka schłodzonych Harnoldów i nóżka będzie chodzić.
Poza tym, ten bulwers pokazuje, że początkowy zamysł takiej trasy się udał. Takie odnoszę wrażenie. Truchło ładnie trolluje metalowców. Robi to subtelniej niż Gruzja.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#18

Zsamot rok temu

Wyrocznia pisze:
rok temu
Nie no ta Siksa to porażka jest. Kreowanie się na wielkiego myśliciela i artystę bo skanduje się losowe hasla do mikrofonu i na siłę dąży do bycia uber "buntowniczym" zlewają się i tak w bezkształtną masę tych projektów których nawet w polsce jest kilka, nie różniąc się przy tym od nich. Dodatkowo jeszcze tęczowy aktywizm i feminizm w tle, co dodaje tylko kolejną warstwę żenady.Same te ruchy mam mocno w dupie ale to że babka się robi na jakąś niesamowitą artystkę utwierdza pewne stereotypy. Na koncert i tak pójdę , głównie dla truchła i armagh, siksę ocenię po koncercie, może się mylę i to tylko moje uprzedzenia.
Tak z ciekawości- feminizm i aktywizm jest żenada. ale teksty o szatanie itp. to rozumiem artyzm?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#19

TITELITURY rok temu

Teksty o szatanie są z założenia niepoważne, feminizm pretenduje do bycia poważnym. To jest ta różnica.

W metalu tylko teksty pagan/ NSBM są poważne.
\o_ !
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#20

Kozioł rok temu

Blind pisze:
rok temu
Daj spokój. Wypijesz kilka schłodzonych Harnoldów i nóżka będzie chodzić.
Poza tym, ten bulwers pokazuje, że początkowy zamysł takiej trasy się udał. Takie odnoszę wrażenie. Truchło ładnie trolluje metalowców. Robi to subtelniej niż Gruzja.
jestem zazdrosny o gruzje
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#21

Kozioł rok temu

TITELITURY pisze:
rok temu
Teksty o szatanie są z założenia niepoważne, feminizm pretenduje do bycia poważnym. To jest ta różnica.

W metalu tylko teksty pagan/ NSBM są poważne.
\o_ !
booooorrriiiinggg
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#22

TITELITURY rok temu

Eeee tam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#23

Wyrocznia rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Wyrocznia pisze:
rok temu
Nie no ta Siksa to porażka jest. Kreowanie się na wielkiego myśliciela i artystę bo skanduje się losowe hasla do mikrofonu i na siłę dąży do bycia uber "buntowniczym" zlewają się i tak w bezkształtną masę tych projektów których nawet w polsce jest kilka, nie różniąc się przy tym od nich. Dodatkowo jeszcze tęczowy aktywizm i feminizm w tle, co dodaje tylko kolejną warstwę żenady.Same te ruchy mam mocno w dupie ale to że babka się robi na jakąś niesamowitą artystkę utwierdza pewne stereotypy. Na koncert i tak pójdę , głównie dla truchła i armagh, siksę ocenię po koncercie, może się mylę i to tylko moje uprzedzenia.
Tak z ciekawości- feminizm i aktywizm jest żenada. ale teksty o szatanie itp. to rozumiem artyzm?
Teksty o szatanie nie próbują mi wmówić że mam popierać pewne ruchy polityczne.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#24

Blind rok temu

A słuchasz grindcore albo thrash metal?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot rok temu

Wyrocznia pisze:
rok temu
Zsamot pisze:
rok temu
Wyrocznia pisze:
rok temu
Nie no ta Siksa to porażka jest. Kreowanie się na wielkiego myśliciela i artystę bo skanduje się losowe hasla do mikrofonu i na siłę dąży do bycia uber "buntowniczym" zlewają się i tak w bezkształtną masę tych projektów których nawet w polsce jest kilka, nie różniąc się przy tym od nich. Dodatkowo jeszcze tęczowy aktywizm i feminizm w tle, co dodaje tylko kolejną warstwę żenady.Same te ruchy mam mocno w dupie ale to że babka się robi na jakąś niesamowitą artystkę utwierdza pewne stereotypy. Na koncert i tak pójdę , głównie dla truchła i armagh, siksę ocenię po koncercie, może się mylę i to tylko moje uprzedzenia.
Tak z ciekawości- feminizm i aktywizm jest żenada. ale teksty o szatanie itp. to rozumiem artyzm?
Teksty o szatanie nie próbują mi wmówić że mam popierać pewne ruchy polityczne.
Nie, robią coś radykalniejszego. Oddziaływają na wartości typu wiara, czyli i etyka. No ale jeżeli polityka ważniejsza niż etyka, to potem tak jest w tym kraju...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#26

Wyrocznia rok temu

Teksty metalowe sprawiają że się czymś potrafię zainteresować , poszerzają horyzonty nie będąc przy tym ambitne. Nie słucham muzyki po to żeby się dowartościować. Siksa jest projektem „artystycznym” (żeby nie było to trochę tego posłuchałem nawet bawi) jednakże pod tą powłoką artyzmu kryją się idee płytkie i codzienne. Artyzm jest mocno wymuszony co nie zmieni faktu ze jest to ciekawe. Na żywo zobaczę mam dystans do życia wiec się pewnie będę dobrze bawił.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#27

Wyrocznia rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
Wyrocznia pisze:
rok temu
Zsamot pisze:
rok temu
Wyrocznia pisze:
rok temu
Nie no ta Siksa to porażka jest. Kreowanie się na wielkiego myśliciela i artystę bo skanduje się losowe hasla do mikrofonu i na siłę dąży do bycia uber "buntowniczym" zlewają się i tak w bezkształtną masę tych projektów których nawet w polsce jest kilka, nie różniąc się przy tym od nich. Dodatkowo jeszcze tęczowy aktywizm i feminizm w tle, co dodaje tylko kolejną warstwę żenady.Same te ruchy mam mocno w dupie ale to że babka się robi na jakąś niesamowitą artystkę utwierdza pewne stereotypy. Na koncert i tak pójdę , głównie dla truchła i armagh, siksę ocenię po koncercie, może się mylę i to tylko moje uprzedzenia.
Tak z ciekawości- feminizm i aktywizm jest żenada. ale teksty o szatanie itp. to rozumiem artyzm?
Teksty o szatanie nie próbują mi wmówić że mam popierać pewne ruchy polityczne.
Nie, robią coś radykalniejszego. Oddziaływają na wartości typu wiara, czyli i etyka. No ale jeżeli polityka ważniejsza niż etyka, to potem tak jest w tym kraju...
Akurat politykę mam mocno w dupie (również z racji mojego jeszcze gowniarskiego wieku). Sam mówisz ze etyka jest ważniejsza niż polityka, wiec ja wybieram etykę prezentowaną przez te zespoły ponad twór polityczny.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#28

Wyrocznia rok temu

Zakończmy te dyskusje i po prostu cieszmy się muzyką. Nie ma co się dzielić .
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#29

Hajasz rok temu

Nauczcie się skurwysyny używania opcji EDYTUJ a nie napierdalacie jak ułomy post pod postem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#30

kurz rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Nauczcie się skurwysyny używania opcji EDYTUJ a nie napierdalacie jak ułomy post pod postem.
Dobrze gada Wyrocznia. Uspokój się młody. Się naumi.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Blind rok temu

Armagh - mi się podobało, konkretnie odegrany heavy/black. W zasadzie wystarczy na nich spojrzeć i wiadomo jakim latom składają hołd. Popijałem więc piwo i cieszyłem się tym retro graniem.

Wij - instrumentalnie super, wokalistka specyficzna. Między utworami kilka żartów, które mnie jakoś specjalnie nie porwały. No ale chociaż popijałem drugie piwo. Generalnie spoko, chociaż ten występ okazał się być najmniej emocjonujący tego wieczoru.

Siksa - szczerze mówiąc to zajebiście. Zajebiście w takim sensie, że choć z płyt w domu słuchać nie zamierzam, to na żywo jako performance zrobiło wrażenie poprzez dziwaczne zachowanie wokalistki biegającej po całej sali, wspinającej się na sufit nogami, czy patrzącej ludziom prosto w oczy . Wypluwa z siebie słowa z zawrotną prędkością, tekstu zajebiście dużo, praktycznie żadnych przerw. Pamięć ma niesamowitą. Po koncercie bardzo miła i już normalna. A, i bardzo przekonująca w głoszeniu swoich poglądów, a jednak odnieść można wrażenie, że ten performance służy głównie przekazaniu jej poglądów na kwestie społeczne i polityczne. No i gitara. Super sprawa, że znalazła się na tej trasie, bo jako metaluch bym nigdy pewnie nie miał okazji by ją zobaczyć, a tak była okazja doświadczyć czegoś nowego w życiu. Gdzieś to wszystko hipnotyzowało.

Truchło Strzygi - zajebiście. Mnóstwo energii na scenie. Gambit to urodzony frontman, umie podtrzymywać kontakt z publiką. Gitarzysta biegający z gitarą po sali też ucieszył oko. Poza sceną też bardzo miłe wrażenie zrobili. Poleciały Pradawne Demony przechodzące w Jasną Pustkę, więc głowa mimowolnie zaczęła się ruszać. Grali lekko ponad godzinę. Rozczarował mnie jedynie brak odegranej Zagłady. A czekałem. Nie można mieć w życiu wszystkiego. Miałem za to lekki ból żołądka po kilku kolorowych Cieszynach Pszenicznych, co to lekko bananem zajeżdżały. Do teraz mam także ból karku, ale przy ich black/punku trudno powstrzymać się przed headbangingiem :)

Obrazek
Obrazek
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#32

Zsamot rok temu

Super opis, myślę, że też bym się dobrze bawił. ;-)
Alex wie, czego chce i naprawdę ma w głowie poukładane.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#33

kurz rok temu

Blind się zna na opisach. Młody, utalentowany mówca.

Byłem wczoraj w Progresji na ich ostatnim koncercie. Widziałem tylko Armagh i uczciwie muszę przyznać, że zmiana składu zrobiła kapeli na dobre. Poza tym trasa dała sporo doświadczenia i ogrania, co było widać i słychać na scenie. A końcówka z gościem z byłego Bestiality zajebista. Tak trzymać!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#34

Blind rok temu

Dzięki Panowie za miłe słowa!
kurz, wcześniej Armagh nie widziałem, ale cieszę się, że Twój drugi raz z nimi był jeszcze przyjemniejszy. Zajebisty retro klimat to robi w klubie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Koncerty”