Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

last.fm

#1

Blind 6 lata temu

Jak to bywa, zdania na temat tego portalu są różnorakie. Jedyni krzyczą, że "ej, przecież tam się tylko muzyki słucha żeby sobie te sbroble nabijać czy jak to się nazywa". A inni na to odpowiadają "XASUDAUIFHAFHUIDHFIUWEGIUERIUGJERGEGERGERGERFQFWEFG TO FAJNY PORTAL I MOŻNA ZOBACZYĆ CO TWOJ KOLEGA ALBO KOLEZANKA SLUCHA I MOZNA TEZ FAJNE RZECZY NOWE POZNAĆ, O!"

Przy okazji, wklejajcie swoje profile. Będę stalkował.

https://www.last.fm/user/BlindDecember
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#2

Arson 6 lata temu

Kurwa, czy nie mógłbyś napisać normalnie "gówno", tylko musisz podążać tą kretyńską modą, krążącą po całym internecie i opanowującą umysły młodych ludzi niczym zaraza?

W temacie, sam profilu na tym portalu nie posiadam i raczej posiadał nie będę - nie do końca czaję ideę tejże stronki.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Blind 6 lata temu

Mem ist mem. Bądź trendi, bądź cool, miej chłopaka.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#4

Arson 6 lata temu

Ja jebie, jak Tobie się ostatnimi czasy w głowie popierdoliło to jest szok. :o
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Blind 6 lata temu

^ zajebista jest ta emotka, muszę sobie chyba zmienić podpis

A co do idei last.fm - no przecież to proste - patrzysz sobie co słuchają Twoi znajomi, poznajesz nowych ludzi z podobnymi gustami do Ciebie lub nie, poznajesz nowe rzeczy za pomocą tagów.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

Arson pisze:
6 lata temu
W temacie, sam profilu na tym portalu nie posiadam i raczej posiadał nie będę - nie do końca czaję ideę tejże stronki.
Jaka jest idea tego portalu (poza generowaniem konkretnych przychodów) to nie mam pojęcia, bo nie przyczyniłem się do jej poczęcia, ale codziennie korzystam ze scrobblera i mam z tego tytułu konkretne (pozafinansowe) korzyści.. :)
Blind pisze:
6 lata temu
Mem ist mem. Bądź trendi, bądź cool, miej chłopaka.
Im częściej czytam te Twoje "jestem HETERO i jestem ZABAWNY" wrzutki, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że chyba niedawno ktoś Ci jakąś konkretną krzywdę zrobił...
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Blind 6 lata temu

Życie mi zrobiło krzywdę, jak każdemu, nic nowego. Ale nie, do wanny nikt mi nie wchodzi ;)

"Gunwo" to taki mem, który się stał popularny i zalał cały internet. Dużo w internetach spędzam czasu toteż mi się przyjęło. Tak było Areczku, nie kłamię!
A hetero wstawki, no cóż, w ten sposób staram się podkreślać przy muzie odczucia. Zresztą, tłumaczyłem to już, nie będę się powtarzał. A Ty, Vexatus, to scrobblujesz solidnie. Chyba też nigdy nie sypiasz :D
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 00:49 przez Blind, łącznie zmieniany 1 raz.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
...codziennie korzystam ze scrobblera i mam z tego tytułu konkretne (pozafinansowe) korzyści.. :)
Dokładnie tak jest, korzyści przy poznawaniu nowej muzy nieocenione, jeśli się tam ma solidną bibliotekę znanych i lubianych przez siebie kapel i projektów. To znaczy bardziej kiedyś, bo teraz bardzo uciążliwie się z tej strony korzysta i od paru lat prawie tam nie wchodzę, chociaż scrobble się nabijają wciąż.

A z memami to jest ten problem, że większość z nich śmieszy góra dwa dni ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#9

Arson 6 lata temu

Ja również spędzam dużo czasu w internecie, także na co dzień sporo obcuję z memami, aczkolwiek ta głupota nie robi bajzlu w moim nieuczesanym mózgu i nie zalewa w natrętny sposób wszystkich.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Blind 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
A z memami to jest ten problem, że większość z nich śmieszy góra dwa dni ;p
Mnie to nawet nie śmieszy, to takie podświadome działanie. Ot, wolę napisać "gunwo" niż "gówno", tutaj nie ma żadnej filozofii. Najgorsze są normickie memy, typu "siema eniu", "amelinium" i inne tego typu polskie rzeczy. Większość tych solidnych memusów przychodzi zza granicy, Polaczki to spolszczają, i wszyscy się cieszą.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 6 lata temu

te wszystkie kwejki itp to niezły hajs robią na takim tłumaczeniu memciów, bo rzeczywiście 90% co sensowne to tłumaczone
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#12

Vexatus 6 lata temu

Blind pisze:
6 lata temu
Życie mi zrobiło krzywdę, jak każdemu, nic nowego. Ale nie, do wanny nikt mi nie wchodzi ;)
Nie wiem kto i do czego Ci wchodzi i nie chcę wiedzieć...
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#13

pp3088 6 lata temu

Portal kiedyś był całkiem fajny, była możliwość edycji profilu - kilka słów o sobie, czy generatory najczęściej słuchanych kapel/albumów. Fajnie to wszystko wyglądało i było wygodne do użytkowania.

Niestety jakaś intelektualna spierdolina uznała "hurr durr jebać ich, dać nowy design, taki o nowoczesny HE_HE". Pluwam jej na ryj za to, teraz ten portal wygląda jak gówno, niewygodny w obsłudze(nie ma nawet jak wyszukać użytkownika po nicku bo "szukajka" jest katastrofalna) i brzydki.

Jakoś mi się to nie podoba, w kwestii designu strony jestem konserwatystą i jak coś działa dobrze to po co zmieniać? No ale niestety, już zmieniali takie portale jak myspace(zdechł dzięki temu), youtube(tutaj nawet nie taka zła zmiana) czy bunalti(bardzo zła zmiana)... Więc nie zatrzymasz tego owczego pędu.

Szkoda.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#14

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Portal kiedyś był całkiem fajny, była możliwość edycji profilu - kilka słów o sobie, czy generatory najczęściej słuchanych kapel/albumów. Fajnie to wszystko wyglądało i było wygodne do użytkowania.

Niestety jakaś intelektualna spierdolina uznała "hurr durr jebać ich, dać nowy design, taki o nowoczesny HE_HE". Pluwam jej na ryj za to, teraz ten portal wygląda jak gówno, niewygodny w obsłudze(nie ma nawet jak wyszukać użytkownika po nicku bo "szukajka" jest katastrofalna) i brzydki.

Jakoś mi się to nie podoba, w kwestii designu strony jestem konserwatystą i jak coś działa dobrze to po co zmieniać? No ale niestety, już zmieniali takie portale jak myspace(zdechł dzięki temu), youtube(tutaj nawet nie taka zła zmiana) czy bunalti(bardzo zła zmiana)... Więc nie zatrzymasz tego owczego pędu.

Szkoda.
Krówka, albo mi się zdaje, albo powielasz swoje wypowiedzi, bo jestem na 99% pewien, że czytałem już na forum post o takiej samej treści... :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 6 lata temu

To zwyczajnie bardzo popularny pogląd na to, co odjebali zarządzający tym serwisem. Strzelili sobie w łeb najzwyczajniej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Blind 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Nie wiem kto i do czego Ci wchodzi i nie chcę wiedzieć...
Daj spokój, to tylko żarty, nieśmieszne żarty, nie ma co drążyć jak Cię to nie interesuje :D

Nowy design lasta choć gorszy od starego, poczciwego, to z czasem przekonał mnie do siebie. Chociaż nie ukrywam, pierwsze dni to był dla mnie szok (:o), że takie gówno wypuścili. Z czasem zaczęli dodawać stare opcje i było w miarę git.

pepe, zarzucisz liną do Twojego proflu?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#17

pp3088 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
pp3088 pisze:
6 lata temu
Portal kiedyś był całkiem fajny, była możliwość edycji profilu - kilka słów o sobie, czy generatory najczęściej słuchanych kapel/albumów. Fajnie to wszystko wyglądało i było wygodne do użytkowania.

Niestety jakaś intelektualna spierdolina uznała "hurr durr jebać ich, dać nowy design, taki o nowoczesny HE_HE". Pluwam jej na ryj za to, teraz ten portal wygląda jak gówno, niewygodny w obsłudze(nie ma nawet jak wyszukać użytkownika po nicku bo "szukajka" jest katastrofalna) i brzydki.

Jakoś mi się to nie podoba, w kwestii designu strony jestem konserwatystą i jak coś działa dobrze to po co zmieniać? No ale niestety, już zmieniali takie portale jak myspace(zdechł dzięki temu), youtube(tutaj nawet nie taka zła zmiana) czy bunalti(bardzo zła zmiana)... Więc nie zatrzymasz tego owczego pędu.

Szkoda.
Krówka, albo mi się zdaje, albo powielasz swoje wypowiedzi, bo jestem na 99% pewien, że czytałem już na forum post o takiej samej treści... :)
Jaka krówka? :D Nigdy nikt tak mnie nie nazwał.

Tak powielam, bo 2 lata temu napisałem to samo. Do dziś pała chęcią tortur względem osób odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy.

Profil: https://www.last.fm/pl/user/TearOfMankind tak to już mój drugi profil, raz resetowany chyba był.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

mój bez żadnego resetu nieprzerwanie od 2006!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#19

CzłowiekMłot 6 lata temu

https://www.last.fm/pl/user/Zgnilex

macie link do mojego, coraz rzadziej używanego profilu
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Blind 6 lata temu

Ok, pepe obserwowany.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 6 lata temu

Blind pisze:
6 lata temu
Ok, pepe obserwowany.
to obserwacja cokolwiek daje na tym nowym laście? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Blind 6 lata temu

Daje to, że nie zapomnę jego profilu :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
tomder
Master Of Puppets
Posty: 100
Rejestracja: 6 lata temu

#23

tomder 6 lata temu

Mam chyba jeszcze tam konto, ale nie korzystam. Odkąd zacząłem kupować winyle, tylko taką formę słuchania preferuje. Ewentualnie soundcloud i bandcamp na telefonie albo z radia samochodowego korzystam.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#24

Vexatus 6 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
6 lata temu
https://www.last.fm/pl/user/Zgnilex

macie link do mojego, coraz rzadziej używanego profilu
No i znalazł się człek, który poinformował mnie na last.fm o reaktywowaniu forum. :)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#25

CzłowiekMłot 6 lata temu

Pozdrawiam!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#26

CzłowiekMłot rok temu

Kurna, od niedawna znów zacząłem scrobblować, zapraszam:

https://www.last.fm/pl/user/Zgnilex
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#27

kurz rok temu

Jak to działa?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#28

pit rok temu

Nie używałem tego od wielu lat. Ale ogólnie: zakładasz konto, ściągasz klienta, instalujesz, zrzuca scrooble z zainstalowanego odtwarzacza.

Kiedyś miało lepiej działające tagi i fajne radio, później to upadło. Nie wiem jak jest teraz.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#29

CzłowiekMłot rok temu

No i jeszcze mozna wyszukać koncerty danych kapel. W sumie fajny, średnio już użyteczny bajer. Ja lubię.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#30

kurz rok temu

Dzięki. Scrobblowanie mnie interesuje, jak mam kilka aplikacji streamowych, to wszystkie mogę podciągnąć do tego?

Konto jakieś tam mam, nieużywane od 12-13 lat. Scrobblowania nie wiem czy używałem. Proszę o pomoc, bo ciekawe mi się to wydaje, mimo że jak poczytałem, gorzej działa niż kiedyś.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#31

pit rok temu

https://www.last.fm/pl/about/trackmymusic

Co do szczegółów, musi pomóc ci ktoś kto używa lasta na bieżąco.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog rok temu

Scrobblowanie to działa teraz chyba tylko dla windows media playera i itunes, może foobara, stara wersja tego scrobblera obsługuje też winampa i to chyba z grubsza na tyle.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#33

kurz rok temu

Czyli jakieś YouTube music, Apple Music, bandcamp nie działa? Pytam bo tych obecnie używam.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog rok temu

Jest jakieś rozszerzenie do chrome co działa z bandcampem, co do reszty nie wiem, bo nie używam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#35

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
Czyli jakieś YouTube music, Apple Music, bandcamp nie działa? Pytam bo tych obecnie używam.
Na liście aplikacji jest bandcamp, android, youtube, spotify, deezer, soundcloud itd. Czyli teoretycznie powinny działać.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#36

kurz rok temu

Jeżeli działa na komórze iPhone, to spróbuje to ogarnąć.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#37

Kozioł rok temu

Dla średnio zorientowanych i w zwyż, podpowiedzi nie lepsze od wyszukiwania samodzielnego. Szpan przesłuchania 1mln razy jakiegoś czegoś...to chyba jedyny zalet. Nie używam od czasów końca MySpace czyli dawna, lepiej sobie radzę innymi dostępnymi środkami. Dobre na początek by poodkrywać oczywistości. RYM w konglomeracie z YT czy Spotify bije to coś na głowę. Pełno pierdoł w społeczności. Ch, może w 2022 jest wspaniałe ale nie będę sprawdzać.

Kilka wtyczek do BC wystarczy a community jebać 😁
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#39

kurz rok temu

Komunikacja jest ważna, przynajmniej dla mnie, ale dzięki koźle za realizm.
Te tagi mnie kurewsko zaintrygowały picie. Jak to się robi?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#40

pit rok temu

Samemu można dowolnie tagować wykonawców, albumy i pojedyncze utwory.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#41

Blind rok temu

Ja bym z kolei poprosił chociaż jakiegoś moderatora albo admina o skrócenie nazwy tematu do "Last.fm", bo czytając własne, stare wpisy z okresu liceum odczuwam konkretne zażenowanie :)
Biję się w pierś, to był zdecydowanie okres gdzie w mózgu miałem wodę.
A jeśli chodzi o omawiany portal to oczywiście nadal korzystam dla własnej satysfakcji. Czasem ot tak nagle mam ochotę sprawdzić którego albumu danego zespołu słucham najczęściej, klikam kilka razy, no i znam odpowiedź na pytanie. Wciąż jeszcze czasem służy do poznawania nowej muzyki - w przypadku, gdy o danym gatunku nie mam zielonego pojęcia, to tamtejsza pomoc jest zbawienna.
Pozostaje też sprawa totalnej rewolucji designowej tam, która miała miejsce kilka lat temu - gdy to wprowadzili to był chaos totalny, który z czasem na szczęście naprawili. Dziś last.fm działa zadowalająco.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#42

CzłowiekMłot rok temu

Myślę, że dla takiego @kurza, który zdaje się pisał, że nie ma konta na gejbuczu to niegłupia alternatywa. Można śledzić trasy kapel, których się słucha lub chce przesłuchać. Przy okazji chętnie bym go popodglądał.

W sklepie iphonowym, po założeniu konta ściąga się tak zwany scrobbler. Może być last fm scrobbler lub pano scrobbler(te dwa chyba najlepsze) i połączyć np. ze Spotify, a są i inne opcje.

@Blind - poprawione, pozdrawiam.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#43

kurz rok temu

Blind pisze:
rok temu
Ja bym z kolei poprosił chociaż jakiegoś moderatora albo admina o skrócenie nazwy tematu do "Last.fm", bo czytając własne, stare wpisy z okresu liceum odczuwam konkretne zażenowanie :)
Biję się w pierś, to był zdecydowanie okres gdzie w mózgu miałem wodę.
Fajne to były wpisy, młody.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog rok temu

Blind pisze:
rok temu
Dziś last.fm działa zadowalająco.
Jak dla mnie, to co zostało spierdolone, to już tak zostanie na wieki wieków, aż w końcu ten serwis zaorają. Dzisiaj jedyne, co oferuje, to możliwość sprawdzenia, że ooo KSU nie katowałem od 10 lat, już czas to zmienić. Tylko, że kiedyś miałeś te swoje statsy w formie ładniutkich kafelków ze zdjęciem zespołu, a teraz za te kafelki musisz zapłacić subskrypcję. Kiedyś miałeś stronę główną pokazującą czego słuchają znajomi, teraz tego nie ma, więc w zasadzie powodu do rozmów tam nie ma i poza tymi statystykami to nie korzystam tam z niczego. Jak jeszcze jakiś czas temu zrobili fotki w formacie .webp, że nawet ich nie szło skopiować, to już w ogóle był zonk, szczęśliwie chyba to zmenili.

Także, ssie pałę ten serwis teraz okrutnie, ale mam tam wklepane 99% muzy, której sobie słuchałem po 2007 roku, więc cały czas nabijam kolejne, ale z każdym rokiem z coraz to mniejszym przekonaniem, bo i tak to prędzej niż później wszystko zniknie w pizdu, a nie jestem pewien, czy będzie jakaś opcja eksportu danych do własnego pamiętniczka. Bo dla mnie, last.fm to głównie taki pamiętniczek, popatrzę sobie, że aaa wtedy i wtedy słuchałem tego, cośtam się działo w moim życiu. Tylko jak kolejne lata mijają, to coraz mniej pamiętam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#45

Zsamot rok temu

Dobra, pytanie przez laika, czyli to taki player z profilowaniem?
Jak jakościowo wypada przy Spotifa, YT (obie mam płatne)?
Czyli tworzę po prostu swoją listę słuchanej muzy?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog rok temu

Tam jest/było jakieś radyjko, ale to raczej zbiera dane z innych miejsc (spotify/mp3/flac) i tworzy Twój profil na tej podstawie, potem ci może podsuwać podobne kapele, wydarzenia itp. Tak przynajmniej było kiedyś, jak więcej korzystałem i przyznam, że sporo muzy szło tam odkopać w tych polecankach albo podobnych zespołach do lubianego wykonawcy, tylko chyba teraz wszystko to przejął spotify itp., a na laście zostało to mocno utrudnione względem 10-15 lat temu. Na last.fm żeby wykonawca miał profil to wystarczy, że ktoś tak otagowanej muzy w winampie posłucha, więc tamtejsza baza wiedzy jest tworzona przez użytkowników i to oni raczej opisują kapele, tagują je, głosują która fotka ma być profilowa itp., a na spotify musi ktoś to wrzucić, więc zbiór kapel jest sporo większy na laście do poszukiwań. Tylko w metalu to i to teraz masz na metal archives w zakładce "similar artists".
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#47

Blind rok temu

Yog, tłumaczysz to bardzo profesjonalnie, choć zawile, moim zdaniem.
Last.fm to po prostu taka biblioteka, ale nie słuchasz tam muzyki. Przesyłasz tam jedyne dane o tym, czego słuchasz z innych komputerowych odtwarzaczy lub streamingu. Możesz kliknąć w dany utwór, ale przekierowuje albo do słuchania w Spotify albo Youtube.
To głównie służy temu, żebyś mógł sobie spojrzeć czego słuchałeś najwięcej, ile razy otworzyłeś dany utwór lub dany album, można sporo starych fotek zespołów tam znaleźć (wczoraj sobie z radością słuchając Kreatora przeglądałem jakieś mniej znane zdjęcia z lat 80) i inne tego typu rzeczy. Wystarczy konto na last.fm skonfigurować np. ze Spotify i automatycznie Ci to scrobbluje (czyli przesyła na Twój profil dane o tym co odtwarzałeś danego dnia o danej godzinie)

Edit. Nie no, Maćku, jednak zrozumiale to wytłumaczyłeś. Przepraszam. :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#48

kurz rok temu

Chciałbym skorygować wypowiedź blinda, ten edit.
Obaj to wytłumaczyliście zawiłe, choć sądzę że najprościej jak potrafiliście. Tak czy inaczej, nic nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#49

Zsamot rok temu

Ok @yog , @Blind czyli po prostu czekałaby mnie konfiguracja YT, Spotify po to, by mieć bazę utworów... Bo z tego, co napisaliście, to kwestia społecznościowa już i tak tam padła? Trochę też nie kumam idei dzielenia się z innymi, czego słucham. to znaczy rozumiem, ale nie przekonuje mnie, by marnować czas i energię na analizy innych osób i ich playlist. Pytanie, czy jestem za stary czy zbyt egocentryczny?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#50

Blind rok temu

Z tego co mówisz, to założenie tam konta jedynie miałoby sens dla Ciebie, gdybyś:
a) lubił przeglądać fotki zespołów, które sobie cenisz
b) chciał sam dla siebie sprawdzać ile danego artystę słuchałeś łącznie z podziałem na to, który utwór i album najczęściej
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Dyskusje muzyczne”